Spis treści

Czujesz, że Twoja skóra jest podrażniona. Dobrze, ale jaka jest tego przyczyna?

av_votre-peau_cicatrisation_irritations_bras_1x1 1:1

Z każdą wysypką można sobie poradzić.

Wysypka jest problemem, który wpisuje się w nasze codzienne życie. Drobne rany, podrażnienia skóry przez ubrania, otarcia, zimno, słońce, wiatr, produkty drażniące, bakterie, wirusy lub grzyby... Istnieje wiele różnych czynników, które mogą zaszkodzić Twojej skórze. Te szkodliwe czynniki zmieniają barierę ochronną skóry, która nie jest już w stanie spełniać swoich normalnych funkcji, takich jak ochrona i regulacja nawilżenia. Oczywiście, sposób postępowania będzie się różnić w zależności od rodzaju wysypki. Zawsze jednak możesz pomóc swojej skórze w regeneracji, stosując odpowiednią pielęgnację i leczenie. 

Rady naszego eksperta

Niektóre czynniki mogą wywoływać lub zwiększać nadwrażliwość skóry: dochodzi wówczas do silnych i niepożądanych przez Ciebie reakcji skórnych. Ponieważ wysypka może być źródłem poważnego dyskomfortu, zarówno fizycznego, jak i psychicznego, każdy wolałby jej uniknąć. Aby ustalić odpowiedni sposób postępowania najważniejsze jest określenie przyczyny podrażnienia.

Co powoduje podrażnienia kontaktowe i jak je leczyć?

Czy kiedykolwiek słyszałeś o kontaktowym podrażnieniu skóry („Kontaktowe zapalenie skóry z podrażnienia” dla bardziej wtajemniczonych!)? Każdy z nas w swoim życiu miał z nim do czynienia. Jest to rodzaj zapalenia skóry, które jest wywołane działaniem czynników zewnętrznych takich jak:  klimat, tarcie, golenie, produkty, których skóra nie toleruje (kremy, środki czystości, detergenty itp.).
Na skórze pojawia się zaczerwienienie, któremu towarzyszy lekkie swędzenie.
Skóra może być bolesna i napięta, wśród objawów może również pojawić się uczucie mrowienia i swędzenia, zwłaszcza jeśli wysypka jest spowodowana reakcją alergiczną. Chcesz ukoić swoją skórę?

Wskazówki dotyczące sposobów łagodzenia wysypki 

  • Zidentyfikuj czynnik drażniący i wyeliminuj go.
  • Oczyść skórę łagodnym produktem niezawierającym mydła.
  • Zastosuj odpowiedni produkt do pielęgnacji skóry, który jest tolerowany przez Twoją skórę i ma silne działanie nawilżające. W przypadku sączącej wysypki, wybierz produkt o działaniu wysuszającym. 
av_votre-peau_cicatrisation_irritations_solager_conseils_1x1 1:1

Dlaczego rozpoznanie wysypki

zakaźnej jest tak ważne?

Niektóre wysypki mają podłoże zakaźne. Wirusy, bakterie, grzyby i inne pasożyty nie omijają naszej skóry. Wysypkę zakaźną w pierwszej kolejności kojarzymy z ospą wietrzną, której niewątpliwą „zaletą” jest łatwa rozpoznawalność. Inne rodzaje wysypki występują w okolicach intymnych i mogą być niezwykle dokuczliwe w codziennym życiu, np. wysypka w okolicy pochwy, sromu, prącia lub odbytu.

Ważne jest, aby działać szybko. Ale jak?

 

- Pomóż skórze się zregenerować: wybierz produkt łączący miedź i cynk o działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym.
- Nie drap się: w ten sposób opóźniasz proces regeneracji skóry i zwiększasz ryzyko pozostawienia na skórze trwałych i nieestetycznych śladów.

- Dbasz o swoje zdrowie... Nie igraj więc ze zdrowiem swojej skóry: w razie jakichkolwiek wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Niektóre wysypki mogą wymagać dalszego monitorowania.

PRZYDATNE PORADY NASZYCH EKSPERTÓW

Kiedy stres odciska swoje piętno na Twojej skórze

Stresu, który odczuwasz nie wolno nigdy bagatelizować. Stres wywołuje niezliczone reakcje w Twoim organizmie – a Twoja musi sobie z tym wszystkim poradzić! Jeśli masz skłonność do wysypek i problemów skórnych, stres może je nasilić.
Jeśli tak jest w Twoim przypadku, Twoim priorytetem jest dotarcie do źródła problemu: spróbuj zidentyfikować przyczynę stresu, aby znaleźć rozwiązania, które pomogą Ci sobie z nim poradzić. Sport, joga, medytacja, psychoterapia, gotowanie, szycie lub origami... Jest tak wiele sposobów na rozładowanie napięcia. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada. Twoja skóra będzie Ci za to wdzięczna! Warto się postarać, prawda?

Jak właściwie zadbać o skórę pośladków u dziecka

Jak właściwie zadbać o skórę pośladków u dziecka

Niewielu maluchom udaje się uniknąć plamistej wysypki na skórze pośladków – osławionego „pieluszkowego zapalenia skóry”. Pomimo łagodnego przebiegu, zapalenie jest bolesne nie tylko dla Twojego malucha, ale również dla Ciebie, kiedy widzisz, jak Twoje dziecko cierpi. Dzięki nam dowiesz się wszystkiego, co pozwoli Ci skutecznie zadbać o delikatną skórę Twojego dziecka!

Nasze porady dotyczące sposobów zapobiegania pieluszkowemu zapaleniu skóry i leczenia jego skutków
Z tej samej gamy

NASZE SPOSOBY NA REGENERACJĘ SKÓRY

Produkty niezbędne do regeneracji, ukojenia i oczyszczania wrażliwej i podrażnionej skóry, przeznaczone dla całej rodziny.

Cicalfate+ Osuszający Spray Regenerujący

Cicalfate+ Osuszający Spray Regenerujący

Regeneruje - Osusza - Oczyszcza

Cicalfate+ Regenerujący krem ochronny

Cicalfate+ Regenerujący krem ochronny

Łagodzi - Regeneruje - Oczyszcza

Cicalfate+ Żel na blizny

Cicalfate+ Żel na blizny

Łagodzi - Zmniejsza widoczność blizn - Redukuje blizny

Cicalfate regenerujący krem do RĄK – efekt bariery

Cicalfate regenerujący krem do RĄK –...

Nawilża - Chroni - Regeneruje

powrót do góry