Spis treści

Gojenie się skóry po tatuażu

To już postanowione. W końcu to zrobisz. Zrobisz sobie ten tatuaż, o którym tak długo już marzysz! To wyjątkowy moment, który Ty i Twoja skóra na długo zapamiętacie. A ponieważ chcesz, aby to wyjątkowe dzieło wyglądało możliwie najlepiej do końca Twojego życia, decyzji tej nie należy podejmować pochopnie. Powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć, aby Twój tatuaż wyglądał możliwie najlepiej!

av_cicalfate_paulina_015-1x1 473x473

Jak pielęgnować blizny po tatuażu?

Tatuaże są dziś modniejsze niż były kiedykolwiek wcześniej Ale to nigdy nie była trywialna procedura.
Aby wstrzyknąć tusz pod naskórek, tatuażysta musi tysiące razy nakłuć skórę igłą zawierającą mieszaninę rozpuszczalników i pigmentów. Te nakłucia to drobne ranki na skórze, które otwierają drzwi dla bakterii. Dlatego tak ważne jest dbanie o tatuaż, aby uniknąć zakażenia, ułatwić gojenie i w pełni cieszyć się swoim nowym dziełem sztuki.

Tatuaż pozostaje na Twojej skórze na całe życie. Starannie wybierz tatuażystę, sprawdzając, czy ściśle przestrzega zasad higieny i skrupulatnie stosuje się do instrukcji dotyczących pielęgnacji. Przede wszystkim zachowaj cierpliwość: Twoja skóra goi się stopniowo. A im lepiej się zagoi, tym piękniejszy będzie tatuaż!

Jak rozpoznać, że Twoje rany źle się goją

Jak rozpoznać objawy infekcji i nie wpaść w panikę kiedy poczujesz swędzenie lub uczucie łaskotania.
W ciągu pierwszych kilku dni skóra będzie ciepła i prawdopodobnie będzie się z niej sączyć mieszanina osocza i tuszu. Zazwyczaj w miarę upływu czasu skóra zaczyna się łuszczyć, a tatuaż prawdopodobnie będzie swędzieć. Jest to zazwyczaj dobry znak! Oznacza to, że skóra ulega regeneracji. 

Czy są jakieś objawy, które są znakami ostrzegawczymi? 

Tak, oczywiście. Jeśli tatuaż wygląda na zapadnięty, wypływa z niego podejrzana wydzielina, która się utrzymuje, jeżeli odczuwasz silny ból lub obserwujesz zaczerwienienie w okolicy tatuażu lub jeśli masz gorączkę, jak najszybciej skonsultuj się z lekarzem.
 

av_cicalfate_paulina_108-1x1_3282770148763 473x473

Pielęgnacja tatuażu

Dobre nawyki

Przez 2-3 tygodnie: oczyszczanie i regeneracja

Na koniec sesji tatuażysta zabezpieczy tatuaż przezroczystą folią, którą należy usunąć po upływie określonego czasu. Następnie, 2 do 3 razy dziennie: oczyść tatuaż mydłem o fizjologicznym pH lub czystą wodą i delikatnie osusz. Gdy tylko naskórek się zagoi, można nałożyć cienką warstwę nawilżającej emulsji regenerującej.

Przez całe życie: nawilżaj skórę i chroń ją przed słońcem

Regularnie nawilżaj tatuaż, aby utrzymać wyrazistość kolorów, i chroń go przed słońcem za pomocą kremu z wysokim filtrem (SPF 50+), aby zachować intensywność barw. Piękny tatuaż to praca na całe życie!

PRZYJAZNE, FACHOWE DORADZTWO

Chcesz poznać więcej wskazówek dotyczących pięknego tatuażu?

  • Nie idź na kompromisy w kwestii higieny. Wszystko, co ma kontakt z tatuażem podczas procesu gojenia, musi być czyste: ręce, ręczniki, ubrania, prześcieradła itp.
  • Nie drap tatuażu! Zaryzykujesz zerwanie strupów i pozostawienie blizn. 
  • Unikaj pływania (kąpiele, morze, basen, ale także sauny i spa). 
  • Przez 1-2 tygodnie po wykonaniu tatuażu zrób sobie krótką przerwę od aktywności sportowej : naskórek musi odpocząć, aby prawidłowo się zagoić.
  • Noś luźne, wygodne ubrania, aby uniknąć otarć, które spowalniają gojenie.
Z tej samej gamy

NASZE SPOSOBY NA REGENERACJĘ TWOJEJ SKÓRY

Niezbędne do regeneracji, kojenia i oczyszczania wrażliwej, podrażnionej skóry całej rodziny.

Cicalfate+ Nawilżająca emulsja regenerująca PO ZABIEGACH/PO TATUAŻU

Cicalfate+ Nawilżająca emulsja regene...

Łagodzi - Nawilża - Regeneruje

powrót do góry