Spis treści

Jak można się upewnić, że blizna dobrze się goi?

Dlaczego monitorowanie procesu gojenia jest tak ważne?

W momencie uszkodzenia skóry, zaczyna działać naturalny mechanizm regeneracji. Na tym właśnie polega magia Twojego ciała! Cała armia komórek przystępuje do działania, aby krok po kroku zregenerować Twoją skórę. Zatrzymują krwawienie, chronią, dezynfekują i zamykają ranę, a następnie przystępują do odbudowy tkanki... Gojenie się rany to prawdziwy sprawdzian dla Twojego metabolizmu! Tak, Twoja skóra ma wielką naturalną moc. Pamiętaj jednak o ryzyku powikłań, które mogą opóźnić proces gojenia. Zachowaj czujność i zapewnij swojej skórze zastrzyk energii dzięki odpowiedniej pielęgnacji.

Blizna może potrzebować kilku miesięcy, a nawet lat, aby osiągnąć swój ostateczny wygląd. To dobra wiadomość, masz czas, aby działać... Pamiętaj jednak, im szybciej tym lepiej! Daj sobie szansę i ciesz się pięknie zagojoną blizną, stosując kremy i odpowiednio dobraną pielęgnację.

Zasada 1: uważnie obserwuj swoją ranę 

Kondycja Twojej blizny zależy w dużej mierze od sposobu, w jaki pielęgnujesz swoją ranę. W obrębie rany przez cały czas trwa proces gojenia, co sprawia, że jej wygląd będzie się zmieniał. Szybkość tych zmian uzależniona jest od charakteru samej rany

Innymi słowy: rana, która we wczesnym stadium jest zaczerwieniona to dobry znak.  Zaczerwienienie oznacza, że tkanka bliznowata się goi. Twój niepokój powinny obudzić żółtawe zabarwienie rany lub zwłóknienia, a także wykwity wokół rany o prawie czarnym zabarwieniu. 

Jakie objawy mogą być powodem do zmartwień?

 Jeśli rana nie zagoiła się po 6 tygodniach, jest bolesna, nadal gromadzi się w niej dużo wydzieliny lub ma nieprzyjemny zapach, należy skonsultować się z lekarzem.

av_votre-peau_cicatrisation_plaie-infection_1x1 473x473

Dobre nawyki zapewniające prawidłowe gojenie

Jak w najlepszy sposób radzić sobie z codziennymi urazami, które dotykają wszystkich członków rodziny? Uważnie przeczytaj i zapamiętaj te proste nawyki, aby stały się Twoją rutyną!

1: Oczyszczanie
Czy masz czyste ręce? Oczyść ranę wodą z łagodnym mydłem, aby usunąć ciała obce. Następnie osusz ranę, najlepiej przy pomocy kompresu. W przypadku dużej rany należy rozważyć założenie opatrunku.

2: Przyspieszenie regeneracji
Stosuj krem na blizny co najmniej dwa razy dziennie, aby pobudzić proces regeneracji skóry. krew przypadku sączącej się rany, zastosuj preparat wysuszający.

3: Ochrona przeciwsłoneczna
Blizny nie lubią słońca. Zarówno latem, jak i zimą należy podjąć odpowiednie kroki, aby w pełni bezpiecznie korzystać z uroków słońca.

 

PRZYDATNE PORADY NASZYCH EKSPERTÓW

Jaką dietę należy stosować, aby wspomagać prawidłowe gojenie?

Twój organizm i skóra potrzebują zdrowej, zróżnicowanej diety, aby zapewnić prawidłowe gojenie. To wspaniała okazja do wypróbowania nowych przepisów! 

Wypełnij swój talerz pokarmami bogatymi w witaminę C (cytrusy, kiwi, truskawki, czarne porzeczki, papryka, czerwone porzeczki itp.) oraz białko, takie jak jajka, mięso i ryby. Wprowadź do swojej diety również pokarmy bogate w żelazo: owoce morza, czerwone mięso, rośliny strączkowe itp. 

Należy unikać niektórych produktów, takich jak mleko, cukier (niestety!) oraz niektóre przyprawy (kurkuma, imbir itp.).

Z tej samej gamy

NASZE SPOSOBY NA REGENERACJĘ SKÓRY

Produkty niezbędne do regeneracji, ukojenia i oczyszczania wrażliwej i podrażnionej skóry, przeznaczone dla całej rodziny

Cicalfate+ Osuszający Spray Regenerujący

Cicalfate+ Osuszający Spray Regenerujący

Regeneruje - Osusza - Oczyszcza

Cicalfate+ Regenerujący krem ochronny

Cicalfate+ Regenerujący krem ochronny

Łagodzi - Regeneruje - Oczyszcza

Cicalfate+ Żel na blizny

Cicalfate+ Żel na blizny

Łagodzi - Zmniejsza widoczność blizn - Redukuje blizny

Cicalfate regenerujący krem do RĄK – efekt bariery

Cicalfate regenerujący krem do RĄK –...

Nawilża - Chroni - Regeneruje

powrót do góry