Spis treści

Jak uniknąć blizn potrądzikowych

av_votre-peau_cicatrisation_acne_1x1 473x473

Jakie są przyczyny powstawania blizn potrądzikowych?

Trądzik to zespół zmian skórnych. A kiedy Twoja skóra jest atakowana, reaguje. Skóra wykorzystuje mechanizm zapalny do obrony przed drobnoustrojami oraz proces regeneracji do odbudowy uszkodzonych tkanek. 

Niestety, w niektórych przypadkach po ustąpieniu wykwitów skórnych stan zapalny pozostawia na skórze nieestetyczne ślady. W innych przypadkach skóra nie jest w stanie całkowicie się zregenerować, czego efektem są blizny potrądzikowe. Jak widać, w przypadku trądziku sprawdza się stara prawda, że zdecydowanie lepiej jest zapobiegać chorobie niż ją leczyć.

Wiemy, że trądzik to drażliwy temat, niezależnie od wieku chorego. Dlatego tak ważne jest, aby wziąć byka za rogi tak szybko, jak to możliwe, pamiętając jak duże jest ryzyko pogorszenia się stanu skóry i pozostawienia blizn. Nic nie dorówna poradom ekspertów, którzy znajdą rozwiązania dla Twojej skóry!

Dlaczego prawidłowe leczenie trądziku jest takie ważne 

Jaki jest najlepszy sposób na uniknięcie blizn? Wyeliminować przyczynę. Każdy z nas uzna to za logiczne, ale nie jest to jednak tak oczywiste. 

Priorytetem w przypadku trądziku jest leczenie choroby przy zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji. Im cięższa postać trądziku i im późniejsze wdrożenie leczenia, tym większe ryzyko powikłań w postaci blizn potrądzikowych. W zależności od typu trądziku wdrażane są różne rodzaje terapii.   Nie wahaj się skonsultować z dermatologiem lub poproś o radę farmaceutę.

Która pielęgnacja jest najlepsza dla Twojej skóry trądzikowej?

Stawiamy na minimalizm... Dotyczy to również pielęgnacji skóry. Nie stosuj wielu różnych produktów. Prostota i skuteczność idą w parze: stosuj łagodne środki oczyszczające, niekomedogenne kremy oraz produkty pielęgnacyjne przeznaczone do skóry trądzikowej.

av_votre-peau_cicatrisation_routine_1x1 473x473

4 zasady, dzięki którym

unikniesz blizn potrądzikowych

1 – Nie dotykaj swoich zmian skórnych. Oprzyj się pokusie wyciskania pryszczy... To najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić! Wyciskając krosty, zwiększasz ryzyko powstania nieestetycznych, trwałych blizn.
2 – Nawilżaj skórę za pomocą kremu nawilżającego o ukierunkowanym działaniu. Jego zastosowanie przyspiesza leczenie.

3 – Nie zdrapuj strupków. W ten sposób może dojść do nasilenia stanu zapalnego wokół zmian, który jest częściowo odpowiedzialny za bliznowacenie.
4 – Chroń skórę przed słońcem stosując produkty o bardzo wysokiej ochronie przeciwsłonecznej. Nadmierna ekspozycja na słońce może spowodować przebarwienia skóry i doprowadzić do powstania bardziej widocznych śladów.

 

PRZYDATNE PORADY NASZYCH EKSPERTÓW
 

Pomocy! Znowu zdarzyło mi się wycisnąć pryszcza!
 

Pokusa dłubania, drapania i usilnego wyciskania wzięła nad Tobą górę. Teraz Twoja skóra wymaga jeszcze delikatniejszej pielęgnacji, aby mogła się sama zregenerować.

Podrażnione zmiany trądzikowe są jak zapalenie skóry twarzy, trzeba zrobić wszystko, aby uniknąć ryzyka infekcji.

Po dokładnym oczyszczeniu skóry łagodnym produktem, dwa razy dziennie nakładaj krem, który wspomaga regenerację i ogranicza ryzyko powstania blizn. 

A następnym razem zachowaj więcej cierpliwości! Lepiej mieć pryszcze, które utrzymują się przez kilka dni, niż bliznę na całe życie, prawda?

Z tej samej gamy

NASZE SPOSOBY NA REGENERACJĘ SKÓRY

Produkty niezbędne do regeneracji, ukojenia i oczyszczania wrażliwej i podrażnionej skóry, przeznaczone dla całej rodziny

Cicalfate+ Osuszający Spray Regenerujący

Cicalfate+ Osuszający Spray Regenerujący

Regeneruje - Osusza - Oczyszcza

Cicalfate+ Regenerujący krem ochronny

Cicalfate+ Regenerujący krem ochronny

Łagodzi - Regeneruje - Oczyszcza

Cicalfate+ Żel na blizny

Cicalfate+ Żel na blizny

Łagodzi - Zmniejsza widoczność blizn - Redukuje blizny

Cicalfate regenerujący krem do RĄK – efekt bariery

Cicalfate regenerujący krem do RĄK –...

Nawilża - Chroni - Regeneruje

powrót do góry