Spis treści

Zapobiegaj wysypce i łagodź jej skutki

av_votre-peau_cicatrisation_irritations-cutanees_visage_1x1 473x473

Rozpoznawanie objawów podrażnienia skóry

20% populacji ma wrażliwą skórę, ale wszyscy jesteśmy narażeni na sporadyczne wysypki. Drobne urazy, pocieranie, stosowanie produktów, których skóra nie toleruje, klimat, infekcje... Opisane czynniki zewnętrzne zmieniają barierę ochronną skóry i wywołują stany zapalne. Objawy możesz zobaczyć: zaczerwienienie, suchość, pękanie... I poczuć: pieczenie, ciągnięcie, ból i czasami swędzenie... Ale wcale tak nie musi być. Pomóż swojej skórze znaleźć ukojenie, dzięki odpowiedniej pielęgnacji!

W niektórych przypadkach wysypka jest problemem przelotnym, który znika tak szybko, jak się pojawił. Czasem jednak wysypka ma tendencję do nawrotów. Ponieważ skóra odpowiada za nasz pierwszy kontakt ze światem zewnętrznym, nie trudno sobie wyobrazić, jaki wpływ na jakość Twojego życia może mieć przewlekła wysypka Poza oczywistym dyskomfortem fizycznym, pojawiają się problemy natury emocjonalnej, psychicznej i społecznej... Dlatego musisz podjąć zdecydowane kroki!

PODRAŻNIENIE: PORADNIK

W przypadku problemu, jakim jest wysypka nie można udzielić jednej uniwersalnej porady. Wysypki mają różne przyczyny i mogą być zlokalizowane w różnych partiach ciała: na twarzy, powiekach, w kącikach ust, na dłoniach, udach, ramionach... I nawet w miejscach intymnych, takich jak na przykład okolice pochwy.  Chociaż sposób postępowania uzależniony jest od rodzaju i lokalizacji wysypki, istnieją pewne generalne zasady, których należy przestrzegać, aby ukoić skórę. Zaczynamy?

Jak ukoić podrażnioną skórę

  • Pozwól skórze odpocząć: zaprzestań stosowania wszelkich podejrzanych produktów.
  • Oczyść podrażniony obszar letnią wodą i produktem o pH dostosowanym do Twojej skóry.
  • Zastosuj odpowiednią kurację na podrażniony obszar, aby pomóc skórze w regeneracji.
  • Masz jakieś wątpliwości lub obawy? Skonsultuj się z lekarzem.
av_votre-peau_cicatrisation_irritations-cutanees_conseils_traitement_1x1 473x473

Wszystko, co musisz wiedzieć o wysypce na twarzy

Zaczerwienienia, plamy, popękana skóra... Twarz, którą codziennie oglądamy w lustrze jest miejscem, w którym najmniej sobie życzymy pojawienia się wysypki. Jak zapobiegać wysypce na twarzy i łagodzić jej skutki? Rano i wieczorem wykonuj codzienne delikatne zabiegi pielęgnacyjne dostosowane do Twojej wrażliwej skóry.

- Oczyść skórę łagodnym produktem oczyszczającym bez mydła, o pH dostosowanym do pH skóry.
- Woda termalna w sprayu ukoi i zmiękczy Twoją podrażnioną skórę – delikatna mgiełka doskonale ukoi podrażnienia po goleniu i poparzenia słoneczne!

- Nałóż neutralny krem nawilżający przeciw podrażnieniom.
- Do czasu ustąpienia wysypki należy ograniczyć stosowanie produktów do makijażu.

PRZYDATNE PORADY NASZYCH EKSPERTÓW

Przede wszystkim, nie drap!
 

Podrażnionej skórze czasem towarzyszy uczucie pieczenia i świądu, a ty odczuwasz ogromną potrzebę ciągłego drapania się. Ważne jest jednak, aby przezwyciężyć tę potrzebę. Drapanie może prowadzić do powstawania mikroskopijnych łusek, które stanowią otwarte drzwi dla bakterii i innych niepożądanych czynników, opóźniających proces regeneracji skóry. Najlepszym rozwiązaniem jest osiągnięcie własnego Zen, regularne nawilżanie oraz pielęgnacja, która wspomaga regenerację skóry.

Szukasz dodatkowego ukojenia? Zapewnij dodatkowy przepływ świeżego powietrza (użyj w tym celu wentylatora, kawałka tektury itp.) lub zastosuj okłady z lodu.

Dobre nawyki zapewniające prawidłowe gojenie

Dobre nawyki zapewniające prawidłowe gojenie

Upadek na rowerze, poparzenie przy grillu czy skaleczenie podczas prac w ogrodzie – niezależnie od wieku, w codziennym życiu trudno jest uniknąć przypadkowych urazów! Dzięki nam dowiesz się wszystkiego, co pozwoli Ci zregenerować skórę i uniknąć nieestetycznych blizn.

Nasze porady dotyczące prawidłowego gojenia się blizn
Z tej samej gamy

NASZE SPOSOBY NA REGENERACJĘ SKÓRY

Produkty niezbędne do regeneracji, ukojenia i oczyszczania wrażliwej i podrażnionej skóry, przeznaczone dla całej rodziny.

Cicalfate+ Osuszający Spray Regenerujący

Cicalfate+ Osuszający Spray Regenerujący

Regeneruje - Osusza - Oczyszcza

Cicalfate+ Regenerujący krem ochronny

Cicalfate+ Regenerujący krem ochronny

Łagodzi - Regeneruje - Oczyszcza

Cicalfate+ Żel na blizny

Cicalfate+ Żel na blizny

Łagodzi - Zmniejsza widoczność blizn - Redukuje blizny

Cicalfate regenerujący krem do RĄK – efekt bariery

Cicalfate regenerujący krem do RĄK –...

Nawilża - Chroni - Regeneruje

powrót do góry