Spis treści

Jak walczyć ze zmarszczkami na czole?

Tutaj mamy pecha: czoło jest jednym z najbardziej widocznych obszarów twarzy... a także jednym z pierwszych, na którym pojawiają się zmarszczki. Przybierają one różne formy: poziome nad brwiami, pionowe między brwiami (słynna lwia bruzda), ale wszystkie można zredukować za pomocą kilku prostych metod i odpowiedniej pielęgnacji. Jesteśmy tu po to, aby wszystko Ci wyjaśnić!

av_anti-age_femme_senior_ride-du-lion_1x1_v1 472X472

Jak powstają zmarszczki na czole?

Pojawianie się zmarszczek jest czymś normalnym: z czasem odnowa komórek spowalnia, a skóra stopniowo traci elastyczność. Na skutek tego powstają zmarszczki mimiczne. Wśród nich, zmarszczki na czole, będące wynikiem setek tysięcy skurczów mięśni, które w końcu pozostają „wydrukowane”. Zmarszczki poziome powstają w wyniku wielokrotnego unoszenia brwi, natomiast tzw. lwie bruzdy są wynikiem marszczenia czoła.
Zmarszczki na czole powstają tym łatwiej, że skóra twarzy jest stale narażona na działanie promieni słonecznych, zanieczyszczeń i dymu tytoniowego. Więc co możesz zrobić?

Jak zapobiegać starzeniu się skóry?

Zmarszczki na czole: misja nawilżanie

Wraz z upływem czasu skóra ma coraz większe trudności z utrzymaniem optymalnego nawilżenia. Staje się ona bardziej sucha i łatwiej się odznacza, zwłaszcza na czole. Dlatego rano i wieczorem, po starannym demakijażu, nawilż twarz, szyję i dekolt odpowiednim preparatem pielęgnacyjnym.

Słońce jest jednym z głównych czynników przyspieszających starzenie się skóry. Aby zapobiec zbyt szybkiemu powstawaniu zmarszczek na czole (mogą się one pojawić wcześniej niż myślisz!), wyrób sobie nawyk stosowania kremu z filtrem o wysokiej ochronie, gdy wychodzisz na słońce.

Co jest wrogiem Twojej skóry?

av_anti-age_femme_senior_visage_1x1_v1 472X472

PRZYJAZNE (I FACHOWE) DORADZTWO

Widoczne wygładzenie i trwała regeneracja: przeciwzmarszczkowy rytuał pielęgnacyjny na czoło

Zmarszczki poziome czy pionowe lwie bruzdy: ta sama walka! Do pielęgnacji na dzień wybierz preparat przeznaczony do wypełniania i ukrywania zmarszczek i bruzd. Jeśli chodzi o konsystencję, masz wybór: krem, jeśli Twoja skóra jest sucha, emulsja, jeśli jest normalna. Na noc, kiedy skóra najlepiej się regeneruje, wybieraj balsamy o wyjątkowo komfortowej konsystencji: obudzisz się z idealnie wygładzoną i wypoczętą twarzą! A żeby wzmocnić działanie tych preparatów, nie wahaj się zastosować tuż przed nimi serum wygładzająco-wypełniającego.

Pójdź o krok dalej

GESTY, KTÓRE POZWOLĄ ZMNIEJSZYĆ ZMARSZCZKI NA CZOLE

Na zmarszczki na czole można działać za pomocą drobnych gestów

 

Oklepuj zmarszczki na czole

Zakończ nakładanie preparatów, oklepując opuszkami palców zmarszczki na czole, kierując się od środka do zewnątrz twarzy. Wzmocni to ich działanie ujędrniające.

 

Masuj lwią zmarszczkę

Po nałożeniu preparatów pielęgnacyjnych, umieść palce wskazujący, środkowy i serdeczny każdej na każdej z brwi. Marszcząc je, przez kilka sekund przeciągaj brwi lekko na zewnątrz. Powtórz tę czynność około dziesięciu razy, najlepiej codziennie. Ten masaż rozluźni mięśnie między brwiami i pomoże zmniejszyć lwią zmarszczkę.

Z tej samej gamy

NASZE ROZWIĄZANIA NA ZMARSZCZKI

Eau Thermale Avène – pielęgnacja skóry, która zmniejsza widoczność zmarszczek

powrót do góry