Spis treści

Zmarszczki wokół ust: co można z nimi zrobić?

Usta to broń masowego uwodzenia! Niezależnie od tego, czy są subtelne czy wydatne i ponętne, są odzwierciedleniem Twoich emocji! Trzeba je rozpieszczać. I nie bez powodu: ich kontur jest tak delikatny i wrażliwy, że często pojawiają się na nim zmarszczki. Te drobne znaki są częścią Ciebie i symbolem Twojej radości życia. Czy można się ich pozbyć? Nie. Ale czy można je zmniejszyć? Tak. Oto nasza rada.

av_anti-age_levres_1x1_v1

Trzy rodzaje zmarszczek wokół ust

Jak zapewne możesz sobie wyobrazić, istnieje nie jeden, ale kilka rodzajów zmarszczek wokół ust:
• Bruzdy nosowo-wargowe. Znane również jako „zmarszczki uśmiechu”, są one widoczne, gdy się śmiejesz! To fałdy, które biegną od krawędzi nosa do kącików ust. 
• Zmarszczki pionowe Rozwijają się one nad górną wargą. Czasami określa się je (niezbyt ładnie) mianem „kodu kreskowego”. My wolimy nazywać je „bruzdami słonecznymi". Należy pamiętać, że w przypadku palenia papierosów ich pojawienie się będzie jeszcze bardziej prawdopodobne.
• Ostatni rodzaj zmarszczek to bruzdy, które biegną od kącika ust do podbródka. Są one czasami nazywane zmarszczkami marionetki. 

Ale nie martw się, bez względu na rodzaj zmarszczek wokół ust, istnieją odpowiednie rozwiązania. 
Dowiedz się więcej

Dlaczego wokół ust pojawiają się zmarszczki?

Już sama odpowiedź na to pytanie pomoże Ci zidentyfikować odpowiednie nawyki, które warto zastosować. W rzeczywistości nie ma w tym żadnej tajemnicy: podobnie jak w przypadku oczu, skóra wokół ust jest cieńsza niż na innych częściach twarzy. Zmarszczki pojawiają się w miarę naturalnego dojrzewania skóry.

Tytoń, słońce, zanieczyszczenie środowiska... Nasza codzienna rutyna również może mieć wpływ na skórę i przyczyniać się do powstawania zmarszczek. Aby nie dopuścić do tego, by stały się one jeszcze bardziej widoczne: 
• Unikaj palenia tytoniu (a w razie jakichkolwiek trudności nie wahaj się poprosić o radę lekarza lub farmaceutę)
• Dziwna rada: nie używaj słomki (dokładnie tak, to powoduje powstawanie zmarszczek nad ustami)
• Pij wystarczająco dużo płynów i nawilżaj usta
• Stosuj dietę bogatą w witaminy np. jedz owoce i warzywa 
• I chroń się przed słońcem.
Poznaj nasze wskazówki dotyczące „dobrych nawyków”

av_anti-age_femme_visage_soleil_1x1_v1

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Kontur ust: aby zredukować zmarszczki, należy masować, oklepywać i szczypać

W mediach społecznościowych modna jest joga twarzy mająca na celu redukcję zmarszczek wokół ust. Ale bądźmy szczerzy, to bardzo techniczny gest i nie zawsze możliwy do wykonania. A gdybyśmy zaproponowali Ci kilka prostych, ale równie skutecznych nawyków? 

• Nakładając krem nawilżający lub przeciwzmarszczkowy, zacznij od wykonywania niewielkich kółek. Pomogą one przygotować skórę na kolejne techniki
• Druga technika: oklepywanie. Zwiększa krążenie krwi i ułatwia wchłanianie składników aktywnych zawartych w produktach pielęgnacyjnych
• Lekko uszczypnij kontury ust. Dzięki temu naskórek zostanie dogłębnie pobudzony.
• Na koniec wygładź skórę. Jedną ręką przytrzymaj dolną część twarzy, a palcem wskazującym wygładź linię zmarszczek od dołu do góry. Pozwoli to wygładzić zmarszczki marionetki. 
Idź o krok dalej

DOSTOSUJ RYTUAŁ PIELĘGNACJI TWOJEJ SKÓRY

Jak zapobiegać powstawaniu i redukować zmarszczki pojawiające się wokół ust?

 

Zadbaj o odpowiednie nawilżenie ust

Usta bardzo szybko ulegają odwodnieniu, co ułatwia powstawanie zmarszczek. Dlatego należy odżywiać skórę, aby zapobiec utracie jej elastyczności i jędrności. Aby codzienna pielęgnacja była skuteczna, rozpocznij ją od połączenia serum przeciwzmarszczkowego i kremu nawilżającego. I zawsze noś przy sobie balsam do ust lub krem nawilżający. 
 

W przypadku utrwalonych zmarszczek wybierz zabiegi wypełniające

W przypadku zmarszczek, które zdążyły się już zadomowić, celem będzie wygładzenie ust i ich konturów oraz wypełnienie bruzd. Specjalny zabieg, bogaty w kwas hialuronowy, napnie Twoją skórę. Idealny na „zmarszczki marionetki”, doskonale wchłania się w zagłębienia, uwalniając składniki aktywne.
 

Z tej samej gamy

NASZE ROZWIĄZANIA NA ZMARSZCZKI

Eau Thermale Avène – pielęgnacja skóry, która zmniejsza widoczność zmarszczek

PhysioLift SERUM Serum wygładzająco-wypełniające zmarszczki

PhysioLift SERUM Serum wygładzająco-w...

Wygładza - Redukuje głębokie zmarszczki - Ujędrnia

powrót do góry