Spis treści

Jak zwalczać głębokie zmarszczki na twarzy?

Jak walczyć ze zmarszczkami na twarzy, które stają się coraz bardziej widoczne? To prawda, że z czasem niektóre zmarszczki stają się głębsze, zwłaszcza zmarszczki mimiczne. Ale nie martw się, możesz coś z tym zrobić. W jaki sposób? Oto nasza rada.

av_anti-age_femme_ride-du-lion_1x1_v1 472X472

Jak powstają głębokie zmarszczki? 

Pomiędzy brwiami (słynna lwia zmarszczka), w zewnętrznych kącikach oczu (kurze łapki) oraz od skrzydełek nosa do kącików ust – te głębokie zmarszczki stanowią odzwierciedlenie Twojego charakteru. I nie bez powodu: dzięki powtarzaniu tych samych skurczy mimicznych, Twój śmiech, marszczenie brwi, krótko mówiąc, Twoje linie ekspresji odciskają się na Twojej twarzy. 

Dlaczego? Częściowo jest to spowodowane utratą jędrności i elastyczności skóry, z naturalną utratą kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny, które postępują wraz z upływem czasu. 

Oczywiście nie musisz przestawać się śmiać. Wręcz przeciwnie, istnieją inne dostępne rozwiązania. 
Redukcja zmarszczek na czole

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY Słońce, twój fałszywy przyjaciel

Latem emitowane przez słońce promienie UV nadają skórze atrakcyjny, opalony wygląd. Z drugiej strony, słońce przyspiesza proces starzenia się skóry i sprzyja powstawaniu głębokich zmarszczek. 

Przejdźmy do konkretów: wystawienie na działanie promieni słonecznych powoduje uszkodzenie tkanki łącznej – włókien kolagenu i elastyny – znajdującej się w najgłębszej warstwie skóry (skórze właściwej).

Więc teraz rozumiesz: zapobieganie głębokim zmarszczkom wymaga dobrej ochrony przeciwsłonecznej. Ale także odpowiedniego nawodnienia. Nawilżanie twarzy po każdym kontakcie z promieniami słonecznymi opóźni starzenie się skóry... i przedłuży opaleniznę! 
Pójdź o krok dalej

ODPOWIEDNIO DOBRANE PRODUKTY

Jak zmniejszyć głębokie zmarszczki?

 

Nasze rozwiązania dla głębokich zmarszczek

Głębokie zmarszczki nie mogą być traktowane jak pierwsze drobne linie. Na szczęście istnieją produkty dermokosmetyczne opracowane specjalnie w celu zmniejszenia widoczności istniejących zmarszczek i łagodnego zapobiegania powstawaniu przyszłych. Program obejmuje serum, produkty do stosowania na dzień oraz preparaty wypełniające na noc, bogate w składniki aktywne o działaniu przeciwstarzeniowym (kwas hialuronowy, kolagen). Serum ujędrni Twoją skórę. Produkty do stosowania na dzień i na noc wygładzą ją, poprawią napięcie i przywrócą jędrność. 

Nie zapomnij o oczach

Często zapominamy, że zmarszczki wokół oczu, które początkowo nie są zbyt widoczne, mogą stopniowo pogłębiać się i nadawać oczom zmęczony wygląd. Skuteczny produkt do pielęgnacji skóry wokół oczu musi zawierać różne rodzaje składników aktywnych: 
nawilżające, np. kwas hialuronowy; kojące, np. woda termalna. Ale również składniki aktywne o działaniu drenującym, obkurczającym lub przeciwstarzeniowym, takie jak witamina C lub E. 

Joga twarzy! 

Czy interesują Cię proste gesty, które w ciągu kilku minut pozwolą zmniejszyć głębokość zmarszczek? Zestaw kilku codziennych ćwiczeń twarzy może pomóc w naturalnym wygładzeniu rysów: 
• W przypadku zmarszczek między brwiami, marszcząc czoło, naciśnij ku górze czubek brwi palcami wskazującym i środkowym
• W przypadku zmarszczek biegnących od nosa do kącików ust, otwórz szeroko usta. Spowoduje to napięcie skrzydełek nosa i zlikwiduje bruzdy
• A co ze zmarszczkami czoła? Naciskając palcami, rozciągnij mięśnie, kierując się ku górze. 
Wszystko o jodze twarzy

av_anti-age_visage_injection_rides_1x1_v1 472X472
av_anti-age_gym-faciale_cluseup_1x1_v2 472X472

Czy istnieją jakieś zabiegi estetyczne na głębokie zmarszczki?

Jeśli chodzi o walkę z głębokimi zmarszczkami, wiele osób zadaje sobie to samo pytanie: co z medycyną estetyczną? To prawda, że od kilku lat zostało złożonych wiele obietnic dotyczących zmniejszenia tych bruzd, bez konieczności uciekania się do operacji. 

Cóż, w celu bezpośredniego wypełnienia zmarszczek można zalecić wstrzyknięcie kwasu hialuronowego. Rozwiązaniem jest również toksyna botulinowa (tzw. Botox). Inne techniki obejmują peelingi stymulujące regenerację skóry właściwej oraz microlipofilling w celu przywrócenia grubości i elastyczności skóry. 

Główną obawą jest jednak to, że choć efekty mogą spełnić oczekiwania, nie są one niedtety trwałe. Potrzebne będą dodatkowe sesje...
Więcej o pielęgnacji przeciwstarzeniowej

Z tej samej gamy

NASZE ROZWIĄZANIA NA ZMARSZCZKI

Eau Thermale Avène – pielęgnacja skóry, która zmniejsza widoczność zmarszczek

PhysioLift SERUM Serum wygładzająco-wypełniające zmarszczki

PhysioLift SERUM Serum wygładzająco-w...

Wygładza - Redukuje głębokie zmarszczki - Ujędrnia

powrót do góry