Spis treści

Joga i masaż twarzy

Co powiesz na nowy, łatwy do wdrożenia codzienny rytuał przeciwstarzeniowy? Jak wiadomo, joga i masaże działają kojąco zarówno na ciało, jak i na umysł. Korzyści te dotyczą również twarzy. Przyjmując właściwe nawyki, w ciągu zaledwie kilku tygodni będziesz w stanie przywrócić swoim rysom blask i jędrność, jednocześnie redukując zmarszczki. Zapraszamy na pełną sesję!

av_anti-age_picto_gymnastique-faciale_visage-bas_ovale_1x1_v1 472X472

Gimnastyka twarzy: dolna część twarzy

Każda część twarzy i każdy ślad, jaki czas na niej zostawił, może skorzystać z gimnastyki twarzy. Nie możesz się zdecydować? Zacznijmy od ćwiczeń na dolną część twarzy: 

 

  •  Jeśli szyja jest wiotka i straciła napięcie, wyciągnij głowę do góry, jak przy spoglądaniu w sufit. Przytrzymaj w tej pozycji przez 5 sekund i powtórz 10 razy
  • Na linię żuchwy: wiesz co to są opadające policzki? To obszary pod policzkami, które mogą łatwo stracić jędrność. Aby wzmocnić dolną część twarzy, przesadnie opuść zewnętrzne kąciki ust (zob. rysunek). Wykonaj tę czynność 10 razy po 5 sekund.
  • Aby wzmocnić kontur ust, złóż je do pocałunku i przesadnie wysuń do przodu. Powtarzając tę czynność 10 razy po 5 sekund, sprawisz, że Twoje usta staną się pełniejsze.

Dowiedz się więcej

Gimnastyka twarzy: środek twarzy

Usta, policzki i kości policzkowe również zasługują na pełną uwagę. Odrobina ruchu przywróci Ci blask.
• Czy znasz fałdy nosowo-wargowe, te zmarszczki, które biegną od zewnętrznej strony nosa do kącików ust? Świadczą one o tym, że często się śmiejesz. Wiemy jednak, że czasem chciałoby się o nich zapomnieć. W tym celu otwórz usta i uciskaj skrzydełka nosa ku dołowi (10 x 5 sekund)
• Aby przywrócić objętość płaskim lub obwisłym policzkom, wystarczy nadymać policzki przez 30 sekund (zob. rysunek)
• Opadające kości policzkowe mogą sprawiać wrażenie srogości. Aby unieść rysy, uśmiechnij się przesadnie, pokazując wszystkie zęby. Przytrzymaj przez 10 sekund i powtórz 10 razy. 
 

Wszystko o głębokich zmarszczkach

av_anti-age_picto_gymnastique-faciale_visage-milieu_volume-joues_1x1_v1 472x472

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Podkreśl piękno swoich oczu

Oczy są oknem duszy. Powinny zatem odzwierciedlać Twoją młodość. Ponieważ zmęczone spojrzenie jest często spowodowane zwiotczałą skórą powiek, należy zwrócić na nią szczególną uwagę. Masz do wyboru dwa ćwiczenia:

  • Otwórz oczy jak najszerzej, jak wtedy, gdy okazujesz zaskoczenie.
  • Umieść palce wskazujące na łuku brwiowym i mocno mrugnij. Powtórz tę czynność 10 razy.

Dowiedz się więcej

Gimnastyka twarzy: górna część twarzy

W górnej części twarzy często pojawiają się pierwsze zmarszczki, czyli słynne zmarszczki mimiczne. Ale nie przejmuj się, temu również możesz zaradzić.

  •  Lwia zmarszczka. No wiesz, ta pionowa linia między brwiami. Aby ją wygładzić i sprawić, że będzie łagodniejsza, umieść palec pomiędzy dwiema brwiami, naciśnij ku górze, jednocześnie unosząc brwi. Powtórz ten gest energicznie 10 razy (zob. rysunek).
  • Poziome zmarszczki na czole pojawiają się, gdy podnosimy brwi (w wyrazie zaskoczenia lub podczas nakładaniu makijażu). Aby wygładzić i napiąć górną część twarzy, umieść palce na linii włosów nad skroniami. Następnie przesuwaj skórę do góry i na dół tyle razy, ile będzie to możliwe.

Dowiedz się więcej o zmarszczkach na czole

av_anti-age_picto_gymnastique-faciale_visage-haut_ride-du-lion_1x1_v1 472x472

MASAŻE, KTÓRE ROZBUDZĄ TWOJĄ TWARZ

Jak stosować produkty przeciwstarzeniowe?

 

Napinaj i wygładzaj

W przypadku nakładania serum, kremu do pielęgnacji skóry wokół oczu lub kremu na dzień, sposób postępowania jest taki sam. Nałóż produkt za pomocą delikatnego wklepywania. Zwiększy to krążenie krwi i ułatwi wchłanianie składników aktywnych. Następnie wygładź w kierunku zewnętrznej części twarzy. 

Stymuluj

W tym celu należy delikatnie szczypać twarz i szyję, przytrzymując skórę między kciukiem a palcem wskazującym. Możesz również zastosować metodę "cuppingu", szczególnie na czole i linii żuchwy. Przyłóż wnętrze dłoni do i szybko je odrywaj, aby poprawić mikrokrążenie krwi. 

av_anti-age_closeup_massage_visage_1x1_v1 472x472

Rano i wieczorem, szybkie i łatwe gesty 

Rano: nanieś krem pielęgnacyjny na całą powierzchnię palców. Rozprowadź delikatnie na policzkach, czole i szyi, kierując się od środka do zewnątrz. Aby pobudzić mikrokrążenie, zastosuj na zakończenie metodę cuppingu, lekko uciskając wnętrzem dłoni twarz, szyję i linię żuchwy. 

Wieczorem: po nałożeniu i wmasowaniu preparatu należy delikatnie szczypać skórę, chwytając ją między kciukiem a palcem wskazującym. Zacznij od dołu szyi i przesuwaj się w górę od lewej do prawej strony. W przypadku linii żuchwy, przesuwaj się w górę, od podbródka do uszu. W przypadku policzków, od środka w kierunku konturów twarzy. Na skroniach: od kurzych łapek do linii włosów. A w przypadku czoła – od prawej do lewej strony, zaczynając od podstawy brwi i kierując się w stronę linii włosów. 

Przyjęcie dobrych nawyków życiowych

powrót do góry