Spis treści

Jak dbać o skórę odwodnioną?

W przeciwieństwie do skóry suchej, która jest stanem trwałym, skóra odwodniona jest sucha tylko chwilowo. Jakie są tego przyczyny? Jakich produktów należy używać? Oto kilka wskazówek, jak ułatwić sobie życie!

Dlaczego skóra staje się odwodniona?

Aby właściwie zadbać o odwodnioną skórę, trzeba najpierw zrozumieć przyczyny odwodnienia. Powodów jest wiele: warunki atmosferyczne, nieodpowiednie produkty, postępujący wiek... Wszystkie te przyczyny mają ten sam skutek: wiatr, zimno, słońce, ogrzewanie, klimatyzacja, ściągające kosmetyki i starzenie się skóry przyczyniają się do osłabienia warstwy hydrolipidowej, która ma za zadanie zatrzymywać wodę w naskórku.
W efekcie woda zbyt szybko odparowuje i powoduje dyskomfort skóry, zarówno na twarzy, jak i na ciele.
To ściągnięcie i linie wywołane odwodnieniem, brak blasku i elastyczności czy też zwiększona wrażliwość dotyczą wszystkich typów skóry: tłustej, normalnej, mieszanej czy suchej.

Jak rozpoznać odwodnioną skórę?

av_peau-seche-deshydratee_schema_avant-apres_1x1 A - Skóra normalna / B - Skóra odwodniona: 1 - Hipoderma | 2 - Skóra właściwa | 3 - Naskórek | 4 - Woda | 5/6 - Przyczyny egzogenne

Kiedy moja skóra jest odwodniona, daje ona uczucie dyskomfortu, moje usta są suche, a skóra na twarzy zbyt napięta.

Pielęgnacja odwodnionej skóry twarzy

Aby naprawić warstwę hydrolipidową naskórka i jak najbardziej ograniczyć transepidermalną utratę wody, wybieraj produkty zawierające lipidy - zatrzymujące wilgoć - oraz (zgadłaś!) nawilżające składniki aktywne!
Jeśli chodzi o konsystencję, masz do wyboru: lekkie mleczko, jeśli Twoja skóra jest odwodniona, tłusta, normalna lub mieszana, konsystencję kremu, jeśli Twoja sucha skóra potrzebuje dodatkowego komfortu oraz konsystencję żelu dla wszystkich typów skóry.  

Produkty pielęgnacyjne należy stosować codziennie, wykonując delikatne pociągnięcia: ilość kremu wielkości ziarnka grochu nałożyć na opuszki palców i aplikować na policzki, czoło i szyję, a następnie rozprowadzić od środka w kierunku konturów twarzy i szyi. Serum, maska i peeling uzupełnią Twoją codzienną rutynę.

Jak nawilżać skórę twarzy?

 

av_peau-seche-deshydratee_soin-visage_1x1

Zadbaj o odwodnioną skórę na ciele

Lipidy i woda to również zwycięska kombinacja, która pozwala utrzymać nawilżenie skóry. Mleczko lub balsam, wszystko jest możliwe!

Balsam, jeśli Twoja skóra jest sucha i odwodniona

Jeśli od czasu do czasu dochodzi do odwodnienia zwykle suchej skóry, naskórek wymaga jeszcze głębszego odżywienia. W tym przypadku potrzebujesz balsamu, aby przywrócić skórze komfort i elastyczność.

Mleczko, jeśli Twoja skóra jest normalna i odwodniona

Mleczko o lekkiej konsystencji wystarczy, jeśli odwodnienie nie jest trwałe lub łagodne. Zapewnia dobre nawilżenie i komfort skórze, a jego nietłusta i nieklejąca się konsystencja pozwala szybko się ubrać.

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Oprócz pielęgnacji skóry, zmiana nawyków może również pomóc zwiększyć poziom jej nawilżenia.

Poziom nawilżenia skóry zależy od czynników, na które nie mamy wpływu (takich jak starzenie się skóry) oraz od tego, na co mamy wpływ. Oznacza to, że utrata wilgoci jest często większa zimą, kiedy występuje tendencja do podkręcania ogrzewania, gdyż suche powietrze przyspiesza odparowywanie wody ze skóry. Im większa jest różnica między temperaturą zewnętrzną a wewnętrzną, tym bardziej skóra staje się wrażliwa. W domu, aby utrzymać skórę dobrze nawodnioną, można na przykład użyć nawilżacza powietrza. To samo dotyczy lata: klimatyzacja również wysusza atmosferę i osłabia równowagę Twojej skóry. Aby ograniczyć te skutki, pamiętaj o piciu odpowiedniej ilości wody oczywiście latem, ale także zimą!

av_peau-seche-deshydratee_visage-application-creme-3_1x1 472x472

Dobre nawyki przy pielęgnacji skóry odwodnionej

Twoja spragniona skóra potrzebuje delikatnego dotyku. Ciepła, a nie gorąca woda do mycia, delikatne produkty oczyszczające zawierające substancje nawilżające i odżywiające oraz kremy o lekkich lub bogatych konsystencjach, w zależności od potrzeb... i pragnień!

Z tej samej gamy

NASZE ROZWIĄZANIA DLA SKÓRY ODWODNIONEJ

Produkty do pielęgnacji skóry Eau Thermale Avène przeznaczone do skóry odwodnionej

powrót do góry