Spis treści

Sucha skóra na nogach: jakie są rozwiązania?

Jeśli po wzięciu prysznica czujesz, że skóra na nogach jest napięta, szorstka i łuszcząca się (słynna "skóra krokodyla"), nie ma wątpliwości, że jest ona wysuszona. Na szczęście dostępnych jest wiele rozwiązań, które przywrócą Twoim nogom miękkość. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź.

Dlaczego skóra na moich nogach jest sucha?

Skóra sucha jest schorzeniem. Jest to stan stały i nie dotyczy tylko twarzy. Dotknięta jest również reszta ciała. Na przykład nogi.

Problem polega na tym, że oprócz czynników, które trudno kontrolować (takich jak wiek czy genetyka), istnieją inne czynniki, które przyczyniają się do suchości nóg. 

Więc może przygotowałaś teren dla suchej skóry nie wiedząc o tym. Zbyt gorące prysznice i kąpiele mogą uszkodzić warstwę hydrolipidową, która ma za zadanie chronić naskórek. Negatywny wpływ mają również kosmetyki, które nie są dostosowane do Twojej skóry (jak np. mydła o zbyt wysokim PH). Podobnie jak częste depilacje czy golenie nóg, które podrażnią i osłabią Twoją wrażliwą skórę. 

Dowiedz się więcej o skórze suchej

 

av_peau-seche-deshydratee_corps-jambe_1x1
av_peau-seche-deshydratee_jambes_1x1

Dostosuj swoją codzienną rutynę, aby zapobiegać suchej skórze na nogach

Aby chronić skórę na nogach każdego dnia, odpowiednia rutyna pielęgnacyjna pomoże przywrócić jej elastyczność i miękkość:

  • Jak wiadomo, zbyt gorąca woda podrażnia skórę. Podczas kąpieli pod prysznicem wybierz temperaturę pomiędzy 32 a 34°C;
  • Woda, której używasz do mycia jest być może zbyt "twarda", dlatego nie przebywaj zbyt długo pod prysznicem;
  • Myj nogi samymi dłońmi. Są bardziej miękkie niż rękawice i gąbki...
  • Produkty oczyszczające i myjące do ciała to niezbędnik! Wybieraj delikatne produkty do pielęgnacji skóry, które nie zawierają mydła;
  • Jeśli lubisz się kąpać, dodaj płynny emolient, np. olejek do kąpieli, aby zneutralizować twardość wody;
  • Osuszaj skórę miękkim ręcznikiem, delikatnie ją poklepując i unikaj pocierania...

Zawsze po prysznicu nakładam balsam nawilżający. Łatwiej i szybciej się rozprowadza i nie potrzebuję go dużo.

PRZYJAZNE ( I FACHOWE) PORADY

"Złuszczanie” przesuszonej skóry

Czy uważasz, że jeśli masz suchą skórę, to powinnaś unikać złuszczania, aby dodatkowo jej nie osłabiać? Jest to powszechne nieporozumienie. W rzeczywistości delikatne złuszczanie skóry pomoże usunąć martwy naskórek, wygładzić i udoskonalić jej strukturę, jednocześnie ją nawilżając. W tym celu nakładaj produkt złuszczający raz lub dwa razy w tygodniu pod prysznicem. Delikatnie masuj, koncentrując się na miejscach, gdzie skóra jest grubsza, jak kolana i pięty, a następnie dokładnie spłucz.

Jak pielęgnować skórę nóg

Oczyszczaj, złuszczaj... i nawilżaj. Oto kolejny niezbędny krok, aby Twoje nogi poczuły się wspaniale. Ale jak najlepiej pielęgnować skórę?

Użyj emolientu

Dlaczego? Jest to formuła, która nawilża i zmiękcza skórę. Funkcja "bariery" zostaje przywrócona, a skóra jest pod ochroną. Jest ona zmiękczona, zmniejsza się odczucie dyskomfortu i drapania.

W jednym prostym kroku.

Najlepiej po każdym prysznicu lub kąpieli, ponieważ produkt ten najlepiej stosować na lekko wilgotną skórę. Nakładaj go wykonując duże, okrężne ruchy, przesuwając się od łydki do uda. Zwróć uwagę na miejsca podatne na przesuszenie, takie jak kolana. A jeśli zapomniałaś zastosować je po prysznicu, nic nie stoi na przeszkodzie, by urządzić sobie małą sesję nadrabiania zaległości, na przykład przed ulubionym serialem...

Nie zapominaj o stopach

Często są pomijane, a przecież zasługują one na naszą pełną uwagę. Aby zapobiec powstawaniu modzeli, nie zaniedbuj swoich pięt. A żeby uniknąć powstawania skórek, codziennie nawilżaj paznokcie i palce u stóp.

powrót do góry