Spis treści

Dlaczego warto nawilżać skórę?

Na pierwszy rzut oka trudno odróżnić skórę odwodnioną od suchej. Jednak każda z nich ma specyficzne potrzeby i wymagania pielęgnacyjne. Wszystko o skórze odwodnionej.

av_peau-seche-deshydratee_schema_peau-jeune_peau-vieille_1x1 472x472 A: Skóra sucha - B: Skóra normalna 1- Hipoderma 2- Skóra właściwa 3 - Naskórek 4- Warstwa rogowa naskórka

Dlaczego skóra staje się odwodniona?

Około 70% naszej skóry składa się z wody, z czego niewielka część, około 10%, skoncentrowana jest w jej najbardziej powierzchownej warstwie: warstwie rogowej. Wraz z warstwą hydrolipidową zapewnia ona funkcję barierową skóry. Jednak gdy brakuje jej wody, ochrona ta jest osłabiona i zwiększa się niewyczuwalna utrata wody. Oznacza to, że woda łatwiej odparowuje. Skóra staje się bardziej wrażliwa i mniej elastyczna.

Przyczyną są czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr i zimno, ogrzewanie, nieodpowiednie produkty kosmetyczne, golenie itp. Ale także czynniki wewnętrzne, takie jak starzenie się skóry i wahania hormonalne. 

Idealny produkt do pielęgnacji skóry odwodnionej musi więc łączyć w sobie zarówno wodę - dla nawilżenia - jak i lipidy - dla przywrócenia funkcji barierowej warstwy hydrolipidowej i ograniczenia parowania wody.

Jak odróżnić skórę suchą od odwodnionej?

 

Nie mogłam zrozumieć, dlaczego moja skóra wchłania podkład, dopóki kosmetyczka nie wyjaśniła mi, że jest po prostu przesuszona.

av_peau-seche-deshydratee_zoom-peau-deshydratee_1x1 472x472

Jak wygląda skóra odwodniona?

Matowa, szorstka i napięta skóra, drobne zmarszczki w kącikach oczu, makijaż, który nie utrzymuje się i powoduje powstawanie smug na policzkach, wokół oczu lub wokół ust, mniej elastyczna skóra, która wydaje się przedwcześnie starzeć... To niektóre z oznak, które wskazują, że Twoja skóra jest odwodniona. Te cechy są takie same dla wszystkich typów skóry odwodnionej, zarówno tłustej, normalnej, mieszanej jak i suchej. 

Bo tak, można mieć jednocześnie tłustą i odwodnioną skórę. Ale jeśli Twoja skóra jest stale tłusta (Twój typ skóry) to odwodnienie jest tylko mniej widoczne. Na szczęście można poprawić komfort swojej skóry przy pomocy odpowiednich produktów.

Jak dbać o skórę odwodnioną?

Nawilżaj twarz... i ciało!

Nie tylko skóra na twarzy jest narażona na odwodnienie. Podobnie jest z ciałem, zwłaszcza zimą.

Dobrze nawilżone nogi i ręce

Skóra Twoich nóg również może być odwodniona i na pewno wiesz o tym, jeśli nosisz rajstopy: w zimie może ona wyglądać jak "skóra u krokodyla". Twoje dłonie też mogą ucierpieć z powodu skutków zimna i wielokrotnego mycia mydłem lub żelem hydroalkoholowym. Tak czy inaczej, nawilżaj jak najczęściej!

Cudownie miękkie usta!

Skóra ust, pozbawiona warstwy hydrolipidowej i pięciokrotnie cieńsza od skóry twarzy, jest szczególnie narażona na ryzyko odwodnienia, zwłaszcza w chłodne dni. Aby uniknąć spierzchniętych ust, które są równie nieestetyczne, co bolesne, używaj raz po raz swojego nawilżającego sztyftu lub balsamu do ust.

 

Jak prawidłowo nawilżać ciało?

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Nawodnienie zaczyna się...pod prysznicem!

Zbyt drażniący żel pod prysznic i twarda woda: to gwarancja odwodnionej skóry ciała i twarzy, powodującej zaczerwienienie i napięcie. Efekt ten może być dodatkowo wzmocniony przez wysuszające ogrzewanie.

Aby temu zapobiec, stosuj delikatne produkty oczyszczające bez mydła, które jednocześnie nawilżają skórę i odbudowują jej barierę ochronną. Po prysznicu nakładaj na ciało produkty nawilżające o płynnej, nieklejącej i nietłustej konsystencji, opracowane specjalnie dla skóry odwodnionej. A do twarzy wybieraj kremy nawilżające dostosowane do Twojego typu skóry.

Jak nawilżać twarz

Najlepsze sposoby, aby nawodnić skórę

Najlepsze sposoby, aby nawodnić skórę

Nasza podpowiedź jak poprawić nawodnienie skóry: obficie spryskaj skórę Wodą Termalną o właściwościach kojących, masuj opuszkami palców, a nadmiar delikatnie wytrzyj nadmiar produktu płatkiem kosmetycznym wielokrotnego użytku. Następnie szybko nałóż produkt do pielęgnacji skóry, aby zapobiec odparowaniu wody termalnej.

Z tej samej gamy

NASZE ROZWIĄZANIA DLA SKÓRY ODWODNIONEJ

Produkty do pielęgnacji skóry Eau Thermale Avène przeznaczone do nawilżania skóry

Hydrance AQUA-GEL Nawilżający krem-żel

Hydrance AQUA-GEL Nawilżający krem-żel

Odświeża - Nawilża

Hydrance LEKKA Emulsja nawilżająca

Hydrance LEKKA Emulsja nawilżająca

Nawilża

TOLERANCE HYDRA-10 KREM NAWILŻAJĄCY

TOLERANCE HYDRA-10 KREM NAWILŻAJĄCY

Odżywia - Nawilża - Zmiękcza

powrót do góry