Spis treści

Suche dłonie: jak o nie zadbać?

Zimno, używanie żeli hydroalkoholowych lub zbyt ostrych mydeł może podrażniać i wysuszać dłonie. W efekcie skóra staje się czerwona, napięta i popękana... Jak przywrócić im miękkość? Oto nasza rada.

Nasze ręce robią tysiące rzeczy każdego dnia

Skóra na dłoniach jest jedną z najcieńszych stref skóry - ale też jedną z najbardziej narażonych na działanie czynników zewnętrznych. Na zimno (zwłaszcza jeśli nie nosisz zimą rękawiczek), wilgoć, ale nie tylko. Dla zachowania zdrowia zaleca się regularne mycie rąk. Prosty gest, który poprawia nawilżenie. Żele hydroalkoholowe, skuteczne w eliminowaniu wirusów, naruszają również naturalny film ochronny. To samo dotyczy mydeł, które są zbyt drażniące i mogą wysuszać skórę, zwłaszcza jeśli są połączone z twardą wodą.

Dowiedz się więcej o skórze suchej

av_peau-seche-deshydratee_mains-phalanges_1x1
av_peau-seche-deshydratee_mains-lavage-eau_1x1

W jaki sposób pielęgnować suchą skórę dłoni?

Czy masz suchą skórę dłoni? Być może potrzebujesz zmiany nawyków związanych z myciem i pielęgnacją skóry? Jeśli chodzi o higienę, oto kilka podstawowych zasad. Składają się z 4 kroków:

  • Do mycia rąk używaj produktu bez mydła lub olejku oczyszczającego, który odpowiada Twojej skórze;
  • Ciepła woda jest lepsza od gorącej, która jest zbyt wysuszająca;
  • Przy osuszaniu unikaj pocierania rąk. Może to jeszcze bardziej podrażnić Twoją skórę. Osuszaj dłonie delikatnie oklepując je ręcznikiem;
  • Na koniec, nakładaj skoncentrowany krem do rąk dla optymalnej skuteczności, co najmniej 3 razy dziennie, a także na noc dla lepszej regeneracji skóry.

Żel wodno-alkoholowy tak wysusza moje dłonie, że aby o nie zadbać, mam w biurze, w samochodzie i w torebce tubkę kremu do rąk.

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Krem Cold cream dla głębszego odżywienia

A gdyby tak rozpieścić Twoje dłonie? Cold cream stanie się Twoim sojusznikiem. W ciągu kilkudniowej kuracji ten wysoce odżywczy krem złagodzi uczucie napięcia.

Szybka rada: po zakończeniu kuracji utrzymuj rezultaty, stosując krem do rąk Cold Cream co najmniej raz dziennie, zwłaszcza wieczorem, aby uzyskać lepszy efekt. A żeby pozbyć się skórek, tych wokół paznokci, starannie masuj czubki palców... używając oczywiście Cold cream.

Jakie są najlepsze produkty do pielęgnacji skóry dla bardzo suchych dłoni?

Jeśli Twoje dłonie są bardzo suche, konieczne jest zastosowanie intensywnej kuracji. Bez obaw, "intensywna kuracja" jest konieczna, ale musi być ona delikatna... Oto 2 metody:

Rękawice bawełniane

Aby przywrócić dłoniom miękkość, zacznij od nałożenia (obficie) kremu Cold cream. Potem wsuń je w bawełniane lub jedwabne rękawiczki i połóż się spać. Rano zauważysz wyraźną poprawę.

Folia spożywcza

Jeśli nie chcesz czekać całą noc i potrzebujesz szybkiego efektu, ponownie nałóż Cold Cream, tym razem owiń dłonie folią spożywczą. Trzymaj je w cieple, na przykład pod kocem, przez 30 do 45 minut. Tyle czasu zajmuje obejrzenie odcinka ulubionego serialu...

av_peau-seche-deshydratee_mains-application-creme_1x1 472x472

Otul swoje dłonie niewidzialną rękawiczką

Jeśli Twoje dłonie są bardzo podrażnione, cierpisz na egzemę lub w warunkach zawodowych masz kontakt z różnymi substancjami, być może wymagają one uwagi. W tym celu rozwiązaniem może być izolujący krem regenerujący do rąk. Otulając dłonie ochronnym, wodoodpornym filmem, niczym niewidzialna rękawiczka, wspomoże on odbudowę bariery skórnej. Idealny po częstym myciu, lub wielokrotnym stosowaniu roztworów hydroalkoholowych.

Z tej samej gamy

Nasze rozwiązanie, które przynosi ulgę suchej lub odwodnionej skórze

Produkty pielęgnacyjne z Wodą Termalną Avène przeznaczone dla suchych dłoni

Cicalfate regenerujący krem do RĄK – efekt bariery

Cicalfate regenerujący krem do RĄK –...

Nawilża - Chroni - Regeneruje

Cold-Cream Krem 40MLT

Cold-Cream Krem 40MLT

Odżywia - Chroni

powrót do góry