Spis treści

Skóra sucha czy odwodniona w ciąży?

Rosnący brzuch to nie jedyna widoczna oznaka ciąży. Jest to zauważalne również na skórze, która może wydawać się bardziej sucha i gorzej nawilżona. Oto kilka wskazówek, jak zrobić to bezpiecznie dla Ciebie i Twojego dziecka.

av_peau-seche-deshydratee_etats-peau-2_1x1 472x472

Dlaczego w czasie ciąży moja skóra wygląda na bardziej suchą?

W czasie ciąży zaburzenia hormonalne powodują wiele zmian u przyszłej mamy. Zmiany te pojawiają się w organizmie, ale także na skórze. Należą do nich na przykład trądzik, który może pojawiać się lub powracać, czy maska ciążowa - przebarwienia skóry związane z ekspozycją na słońce. Ponieważ skóra jest stopniowo rozciągana, jej elastyczność również jest wystawiona na próbę i mogą pojawić się rozstępy. U niektórych kobiet skóra może stać się również bardziej sucha.

W rzeczywistości jest to przede wszystkim spowodowane odwodnieniem: zmiany hormonalne zaburzają równowagę skóry i zmieniają warstwę hydrolipidową, która ma ją chronić. Aby przywrócić jej funkcję barierową, odzyskać komfort, zapobiec pojawieniu się rozstępów i ograniczyć swędzenie, które może pojawić się w czasie ciąży, należy odżywiać skórę olejkami, ale przede wszystkim preparatami nawilżającymi.

Skóra sucha czy odwodniona - jaka jest różnica?

 

Miałam cerę trądzikową. Od urodzenia córki mam skórę, która sprawia wrażenie napiętej. Teraz na noc używam kremu, aby moja skóra znów poczuła się komfortowo.

av_peau-seche-deshydratee_grossesse-hydrater_1x1 472x472

Ciąża: nawilżanie skóry wewnątrz... i na zewnątrz

Picie wystarczającej ilości wody jest niezbędne do utrzymania elastyczności skóry. Nawet jeśli, jak wiele kobiet w ciąży, obawiasz się retencji wody w organizmie, to i tak najważniejsze jest picie 1,5 do 2 litrów wody dziennie. Nie zapominaj o świeżych owocach i warzywach, które również są dobrym źródłem wody. Na przykład ogórek składa się w 96% z wody!

Aby zapobiec dalszemu odwodnieniu skóry, unikaj również zbyt suchej atmosfery spowodowanej ogrzewaniem (jeśli ciąża ma miejsce zimą) lub klimatyzacją (jeśli ma miejsce latem). Rozważ umieszczenie nawilżacza w swoim pokoju. A w łazience postaw na produkty i zabiegi bezpieczne dla kobiet w ciąży.

Jak dbać o skórę odwodnioną

 

Oczyszczaj i osuszaj skórę, aby chronić ją podczas ciąży

Oto kilka wskazówek, jak delikatnie oczyścić i osuszyć skórę.

 

Jak się myć w czasie ciąży

Odwodniona skóra i gorąca woda nie są dobrym połączeniem, zwłaszcza gdy woda jest twarda: zwiększa to ryzyko uczucia ściągnięcia. Do codziennej higieny stosuj ciepłą wodę i używaj bogatego, kremowego żelu pod prysznic. Dostarczy on niezbędnych składników odżywczych i nawilżających, które przywrócą komfort Twojej skórze.

Jak suszyć skórę w czasie ciąży

Podczas ciąży suszenie skóry powinno odbywać się delikatnie, w przeciwnym razie stanie się ona jeszcze bardziej odwodniona i sucha. W ciągu tych kilku miesięcy należy łagodnie wycierać ciało ręcznikiem, zwłaszcza jeśli odczuwasz lekkie swędzenie, co jest zupełnie normalne w czasie ciąży.

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Ciąża: wybór bezpiecznych, sensorycznych produktów

Po prysznicu czas na nawilżenie ciała. Jeśli chodzi o konsystencję, istnieje kilka opcji w zależności od stopnia suchości skóry. Lekkie lub bogate, w postaci mleczek lub balsamów, wybór należy do Ciebie! Aby móc szybko ubrać się po nawilżeniu ciała, wypróbuj formuły, które nie pozostawiają tłustej warstwy na skórze.

I aby uniknąć składników kosmetyków, które nie są zalecane w czasie ciąży ze względu na ich możliwą toksyczność dla Ciebie lub Twojego dziecka, wybieraj rygorystycznie kontrolowane dermokosmetyki, które możesz znaleźć w aptekach i specjalistycznych drogeriach.

Nawilżanie twarzy w ciąży

Nawilżanie twarzy w ciąży

Odwodnienie skóry w czasie ciąży związane jest ze zmianami, jakie zachodzą w organizmie. W tym szczególnym okresie pomocna może być zmiana rutyny pielęgnacyjnej twarzy poprzez wybór produktów o bogatszej konsystencji, które lepiej odżywią i nawilżą skórę. A jeśli chodzi o ciało, wybieraj produkty, które będą szanować Twoją wrażliwą skórę kobiety w ciąży.

Z tej samej gamy

Nasze rozwiązania w zakresie pielęgnacji skóry w czasie ciąży

Produkty z wodą termalną Avène przeznaczone dla skóry odwodnionej w czasie ciąży

TOLERANCE HYDRA-10 KREM NAWILŻAJĄCY

TOLERANCE HYDRA-10 KREM NAWILŻAJĄCY

Odżywia - Nawilża - Zmiękcza

Tolérance CONTROL Krem łagodząco regenerujący Sterile Cosmetics®

Tolérance CONTROL Krem łagodząco rege...

Nawilża - Łagodzi - Wzmacnia barierę ochronną skóry

Hydrance LEKKA Emulsja nawilżająca

Hydrance LEKKA Emulsja nawilżająca

Nawilża

powrót do góry