Spis treści

Jakie są objawy skóry suchej?

"Mam suchą skórę!" Któż tego nie doświadczył? Ale może tak nie być. Bo suchość skóry obejmuje bardzo konkretne objawy, których nie należy mylić ze zwykłym, chwilowym odwodnieniem. Jakie są te cechy i jak się objawiają? Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź.

av_peau-seche-deshydratee_zoom-peau-seche_1x1 472x472

Oznaki skóry suchej

Skóra sucha jest bardziej wrażliwa i delikatna. Niektóre z objawów klinicznych można dostrzec gołym okiem. Sucha skóra jest często cieńsza. Jej struktura jest bardzo ścisła, a pory niewidoczne. Ponadto skóra nie wygląda na błyszczącą, a makijaż utrzymuje się dość dobrze. Jak można się domyślić, jest ona przeciwieństwem skóry tłustej.

Skóra sucha może również oznaczać utratę elastyczności, jędrności i miękkości.

W cięższych przypadkach skóra może się również łuszczyć: jak u krokodyla!

Boję się, że moja sucha skóra szybko pokryje się zmarszczkami, bo już mam drobne linie wokół oczu, a mam dopiero 30 lat.

av_peau-seche-deshydratee_symptomes-visage_1x1 472x472

Czy to kłuje? Czy to swędzi? Jak dochodzi do powstania suchej skóry?

Skóra sucha jest zauważalna! Chociaż skóra sucha może występować na wszystkich częściach ciała, najbardziej dotknięte są twarz, nogi i łokcie.

Jeśli dotyczy to Ciebie, to na pewno znasz to niekomfortowe czucie ściągnięcia, mrowienia, a nawet pieczenia, po wyjściu spod prysznica, które może trwać cały dzień. Można to poczuć, ta skóra „jak u krokodyla” jest bardziej szorstka w dotyku.

Tę suchość można również zauważyć: skóra może się łuszczyć i wykazywać zaczerwienienie. Szczególnie w zimie, która może wywoływać pojawianie się strupów. Nie wspominając już o tym, że z powodu utraty elastyczności Twoja cera może wydawać się bardziej matowa, z wczesnym pojawieniem się drobnych linii i zmarszczek.

Dowiedz się więcej o skórze odwodnionej 

 

"Mechanizm" suchej skóry

Podwójny niedobór: lipidy + woda

Brak olejów w organizmie

Skóra sucha jest ściśle związana z dysfunkcją gruczołów łojowych. Mniej sebum oznacza brak oleju w najbardziej zewnętrznej warstwie skóry. Warstwa hydrolipidowa na powierzchni skóry nie spełnia już swojej naturalnej roli ochronnej, szczególnie przed zewnętrznymi agresorami

Brak wody

Bariera lipidowa, która nie spełnia już swojego ochronnego zadania, ma jeszcze jeden defekt: z trudem powstrzymuje odparowywanie wody zawartej w skórze, która stopniowo traci swoją sprężystość.
 

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY 

Zwalczanie zewnętrznych agresorów

Jeśli pewne czynniki, takie jak wiek czy wahania hormonalne, sprzyjają przesuszeniu skóry, inne, związane ze stylem życia, są dobrze znane: nawadniaj się, pijąc codziennie 1,5 litra wody; chroń się przed zimnem; stosuj ochronę przeciwsłoneczną, jeśli wystawiasz się na słońce; unikaj nadmiernie suchej atmosfery; ogranicz drażniące pocieranie flanelami, ręcznikami czy wacikami do demakijażu, w miarę możliwości unikaj stosowania perfum bezpośrednio na skórę...

Unikaj też wszystkiego, co może wysuszyć skórę: zbyt drażniących mydeł, prysznica lub kąpieli w zbyt gorącej wodzie...

Wszystko, co musisz wiedzieć o skórze suchej

Właściwy sposób na pielęgnację skóry suchej

Dobrą wiadomością jest to, że nawet jeśli jest to stan permanentny, można zadbać o suchą skórę, dostosowując swoją codzienną rutynę. Twoje zadanie: po pierwsze, przywróć funkcję barierową naskórka za pomocą emolientu. Następnie należy chronić skórę za pomocą dostosowanych produktów: używając delikatnego produktu oczyszczającego i odżywiającego, a także nawilżającego kremu lub balsamu, aby zapobiec wysuszeniu i napięciu.

Wszystko, co musisz wiedzieć: Jak dbać o skórę suchą

Z tej samej gamy

Nasze rozwiązanie, które przynosi ulgę suchej lub odwodnionej skórze

Produkty Eau Thermale Avène zostały specjalnie zaprojektowane, aby pozwolić Ci poczuć się dobrze we własnej skórze

Odżywczy krem rewitalizujący – bogata konsystencja

Odżywczy krem rewitalizujący – bogata...

Odżywia - Łagodzi - Chroni

powrót do góry