Spis treści

Rozpoznawanie i pielęgnacja skóry odwodnionej

Bardzo łatwo robi się ściągnięta lub czerwona... Skórze odwodnionej brakuje nawilżenia. Często jest mylona ze skórą suchą. Jak rozpoznać, że skóra jest odwodniona? Jakie są znaki ostrzegawcze? A przede wszystkim jak o nią dbać? O wszystkim Ci opowiemy.

av_peau-seche-deshydratee_schema_alteration-film-hydrolipidique_1x1 1 - Hipoderma | 2 - Skóra właściwa | 3 - Naskórek | 4 - Woda

Co to jest skóra odwodniona?

Skóra dorosłego człowieka składa się w 70% z wody. To pokazuje jej znaczenie. Jak sama nazwa wskazuje, skóra odwodniona to skóra, której brakuje wody. A gdy już do niego dojdzie, to odwodnienie staje się błędnym kołem.

Ponieważ skórze brakuje wilgoci, film hydrolipidowy, który powinien ją chronić, jest niewystarczający. Komórki w naskórku, które powinny być scementowane, tracą spójność. Odparowywanie wilgoci zawartej w skórze jest wówczas przyspieszone, co powoduje odwodnienie skóry... I tak dalej. Jest to problem, który może dotyczyć każdego rodzaju skóry: suchej, ale także mieszanej czy tłustej. 

Na szczęście ten stan jest zazwyczaj przejściowy. Czynniki wyzwalające są dobrze znane. A pielęgnacja, którą możesz zapewnić skórze, aby przywrócić jej elastyczność i komfort, jest bardzo skuteczna. Oto nasza rada. 

 

Jak rozpoznać, że moja skóra jest odwodniona?

Aby dowiedzieć się, czy Twoja skóra jest odwodniona, powinnaś zadać sobie pytanie: czy doświadczyłaś ostatnio jakichś zmian skórnych? Czy skóra na Twoich policzkach bywa napięta? Czy zauważyłaś drobne zmarszczki, gdy się uśmiechasz? Czy Twój makijaż utrzymuje się równomiernie przez cały dzień? itp.

Wszystkie te problemy są oznakami odwodnienia skóry. Ponieważ skóra, której brakuje wody, jest często matowa, pomarszczona, a zimą bywa spierzchnięta... Ten dyskomfort może utrzymywać się przez cały dzień, nawet jeśli używasz tłustych kremów. Dodatkowo makijaż nie utrzymuje się...

Dowiedz się więcej o oznakach odwodnionej skóry

av_peau-seche-deshydratee_front_1x1

Mam bardzo odwodnioną skórę, to katastrofa, jest szorstka, nie jest gładka i pokryta martwym naskórkiem.

Co powoduje odwodnienie skóry?

Zjawisko odwodnienia jest związane i nasilone przez cały szereg czynników, zarówno wewnętrznych (lub endogennych), jak i zewnętrznych (lub egzogennych): 

Do czynników endogennych należą:

  • Starzenie się skóry;
  • Dysfunkcja niektórych składników naskórka;
  • Choroby skóry (takie jak egzema itp.);
  • Przyjmowanie leków (na przykład niektórych leków przeciwnowotworowych itp.).

Do czynników egzogennych należą:

  • Zimna, zbyt sucha atmosfera, promienie UV, zanieczyszczenia, klimatyzacja itp.
  • Nieodpowiednie środki higieniczne, detergenty;
  • Golenie, depilacja.
av_peau-seche-deshydratee_visage-lavage_1x1

Jak dbać o skórę odwodnioną?

Nawilżanie skóry jest dobrym pomysłem. Ale przede wszystkim należy odpowiednio dobrać codzienną rutynę pielęgnacyjną. Ponieważ, wbrew pozorom, nawilżanie skóry to nie tylko nakładanie kremu rano. Jest to kompletna rutyna pielęgnacyjna, która rozpieści Twoją skórę. Rytuał, który składa się z 3 kroków. Nie martw się, nic nie jest niemożliwe:

  • Oczyszczaj skórę (i usuwaj makijaż) rano i wieczorem. Jest to pierwszy krok w każdej rutynie pielęgnacyjnej, który pozwala zachować promienność skóry i utrzymać jej równowagę.
  • Łagodzenie. Kilka rozpyleń Avène Eau Thermale po oczyszczeniu pomoże Ci zwalczyć podrażnienia;
  • Ożyw swoją skórę dzięki serum.

Wszystkie nasze wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry odwodnionej

 

Niezbędne nawilżenie!

Wyzwaniem jest przywrócenie równowagi skóry. Produkty nawilżające mogą być stosowane w celu dostarczenia wody, niezbędnego elementu do nawodnienia komórek, a także lipidów, które pomagają odbudować barierę ochronną skóry w walce z czynnikami zewnętrznymi. 

Celem jest przerwanie błędnego koła i powstrzymanie utraty nawilżenia. Skóra powinna pozostać wilgotna (nawodniona) dla lepszej regeneracji komórek, ale także po to, aby uniknąć przenikania czynników zewnętrznych, a tym samym zwalczać wszystkie wynikające z tego objawy: uczucie dyskomfortu, ściągnięcia, zaczerwienienia...

Wszystko, co musisz wiedzieć o korzyściach płynących z nawilżenia

av_peau-seche-deshydratee_soin-corps-peau-foncee_1x1

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Serum, idealny towarzysz Twojej twarzy! Przez cały rok skóra twarzy jest najbardziej narażona na działanie czynników atmosferycznych, ciepła, zimna, deszczu... Staje się zmęczona i odwodniona. Nałożenie serum przed zwykle stosowanym kremem zwiększy jego skuteczność i przywróci skórze świeżość. Maska nawilżająca, kilka razy w tygodniu, zapewni Twojej skórze prawdziwy zastrzyk energii.

Wszystkie nasze wskazówki dotyczące prawidłowego nawilżania twarzy

av_peau-seche-deshydratee_mains-creme_1x1

Nawilżanie ciała

Podczas gdy wiele z nas zwraca szczególną uwagę na nawilżenie twarzy, niektórzy mają tendencję do zaniedbywania swojego ciała. Jego nawilżanie jest równie ważne, co nawilżanie skóry twarzy. Ponieważ, podobnie jak na twarzy, jeśli brakuje Ci odpowiedniego nawilżenia, możesz bardzo szybko odczuwać dyskomfort skóry (skóra krokodyla itp.)
Przyjęcie codziennej rutyny pielęgnacyjnej pomoże zapobiec wysuszeniu, usunie martwy naskórek, ułatwi odnowę komórkową i oczywiście zapobiegnie swędzeniu.
Jeśli chodzi o formułę, wybierz mleczną lub kremową konsystencję, która walczy z odwodnieniem i z umiarkowaną suchością skóry, oraz konsystencję balsamu w przypadku intensywnej suchości. To tylko jedna z wielu wskazówek, jeśli chodzi o pielęgnację ciała.

Poznaj wszystkie nasze wskazówki, jak prawidłowo nawilżać ciało

ODPOWIADAMY NA TWOJE PYTANIA

Podać fakty: po to tu jesteśmy

NIEPRAWDA. Odwodniona skóra to stan przejściowy. Skóra tłusta jest typem skóry. A te dwie rzeczy nie wykluczają się wzajemnie. Możliwe jest znalezienie produktu do pielęgnacji skóry, który łączy w sobie nawilżenie i redukcję sebum. Po oczyszczeniu twarzy i demakijażu, zastosuj tę lekką pielęgnację opracowaną specjalnie dla skóry tłustej.

NIEPRAWDA. Ale, powiedzmy sobie szczerze, makijaż gorzej będzie się utrzymywał. Celem jest uniknięcie uwidocznienia drobnych linii spowodowanych odwodnieniem oraz zapobieganie łuszczeniu się skóry. Zwycięskie połączenie to połączenie serum i kremu nawilżającego jako bazy pod makijaż. W przypadku podkładu wybieraj płynne konsystencje i delikatnie wklepuj za pomocą gąbki.

PRAWDA I FAŁSZ. Nic nie stoi na przeszkodzie. Warto jednak dostosować swoją pielęgnację do pór roku. Aby uzyskać większą ochronę i komfort w zimie, wybierz bardziej kremowe formuły. Na lato postaw na lekkość dzięki płynnym konsystencjom i preferuj formuły z ochroną przeciwsłoneczną.

av_tolerance hydra 10_cream 3_post_eretail_3282770388336_1x1
Niezbędny krem, który łagodzi skórę! Moja skóra i twarz odżyły. Krem TOLERANCE HYDRA-10
powrót do góry