Spis treści

Prawidłowe nawilżanie ciała

Zbyt gorący prysznic z twardą wodą, spacer na świeżym powietrzu w chłodną pogodę, trochę za bardzo nagrzany pokój... Są to warunki, które mogą odwodnić skórę Twojego ciała. Oto co należy zrobić.

Ciało: dlaczego moja skóra jest odwodniona?

Tak jak skóra na twarzy, tak i skóra na ciele różnie reaguje pod wpływem licznych czynników. Zimno, wiatr i słońce mogą wysuszyć i odwodnić Twoją skórę, ponieważ osłabiają równowagę jej górnej warstwy. Pokrywająca ją warstwa hydrolipidowa jest wtedy uszkodzona i nie jest w stanie zatrzymać wody,

która łatwiej odparowuje i powoduje uczucie dyskomfortu. Skóra jest napięta i brakuje jej jędrności, ma czerwone plamy, czasem się łuszczy. 

Odwodnienie to obserwuje się głównie zimą, gdyż ogrzewanie zwiększa parowanie wody ze skóry. Tak jest również w przypadku chloru w basenie, nieodpowiednich produktów pielęgnacyjnych czy zbyt agresywnej depilacji.

Dlaczego skóra potrzebuje nawilżenia?

 

av_peau-seche-deshydratee_corps-jambe_1x1

"Gdy tylko nadchodzi zima, zmienia się kolor moich nóg! Bez kremu stają się całe białe z powodu pojawiających się martwych komórek."

av_peau-seche-deshydratee_actifs_1x1

Jakie składniki aktywne mogę stosować do nawilżania ciała?

Nawilżanie ciała to przede wszystkim pomoc naskórkowi w odbudowie jego warstwy hydrolipidowej. A osiąga się to poprzez dostarczenie odżywczych składników zawierających lipidy. Bez tych lipidów nie można utrzymać nawilżenia skóry. Sprawdza się to również w przypadku pielęgnacji skóry twarzy.

Produkt pielęgnacyjny, który pomaga skórze zatrzymać wilgoć przez cały dzień, łączy w sobie składniki aktywne, które przywracają funkcję barierową skóry i ograniczają odparowywanie wody, odżywiając ją i kojąc. Skóra jest dzięki temu chroniona i mniej wrażliwa na wpływ czynników zewnętrznych.

Jak prawidłowo nawilżać skórę twarzy?

 

Jak nakładać krem nawilżający do ciała?

W okresach, gdy skóra wydaje się odwodniona, kluczowa jest regularność.

Nawilżaj skórę codziennie

Aby uniknąć nasilenia odwodnienia, bierz prysznic lub kąpiel w letniej wodzie. Osuszaj skórę, nie uszkadzając jej, a następnie przejdź do etapu nawilżania ciała: nałóż produkt na obie dłonie i nakładaj go całą ich powierzchnią, dużymi kolistymi ruchami. Delikatnie lub energicznie, wszystko zależy od Twojego nastroju!

Cotygodniowy peeling, aby poprawić nawilżenie

To, że Twoja skóra jest chwilowo odwodniona, nie oznacza, że nie powinnaś używać peelingów do ciała. Wręcz przeciwnie: odpowiedni peeling raz w tygodniu delikatnie złuszczy skórę. Jest teraz gotowa na przyjęcie nawilżającej pielęgnacji do ciała!

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Konsystencję produktu możesz dostosować do stopnia odwodnienia Twojej skóry... lub pory roku!

Od najbardziej płynnych do najbardziej otulających, istnieją różne konsystencje, aby odpowiednio nawilżyć Twoje ciało. Jeśli oprócz odwodnionej skóry, Twoje ciało jest stale przesuszone, postaw na bogatą i odżywczą kurację, na przykład w postaci balsamu. Jeśli Twoja skóra jest narażona na odwodnienie, wypróbuj mleczko o płynnej konsystencji.
Aby ułatwić sobie życie, możesz także podążać za porami roku: kojący balsam jesienią i zimą oraz odżywcze mleczko od wiosny do lata.
Aby móc szybko założyć ubranie po zastosowaniu produktu do pielęgnacji skóry, niezależnie od jego konsystencji, wybieraj nietłuste formuły.

Najlepsze sposoby na utrzymanie nawilżonej skóry ciała

Nawilżanie ciała oznacza zapewnienie mu pielęgnacji, której potrzebuje, aby szybko odzyskać elastyczność i komfort... Od stóp do głów! Dlatego wieczorem, gdy nawilżasz nogi (zacznij od ud) nie zapominaj o stopach, piętach i palcach!

Z tej samej gamy

NASZE ROZWIĄZANIA DLA SKÓRY ODWODNIONEJ

Produkty Eau Thermale Avène specjalnie opracowane, aby odpowiednio nawilżyć Twoje ciało

BODY Otulający balsam nawilżający

BODY Otulający balsam nawilżający

Nawilża - Odżywia - Łagodzi

powrót do góry