Spis treści

Dbamy o morza i oceany

Każdego roku wyrzucamy do oceanów około 25 000 ton kremu do opalania, czyli 1 litr na sekundę*. Uważa się, że około 10% koralowców na świecie jest bezpośrednio narażonych na działanie filtrów UV**. Jak chronić skórę przed promieniami słonecznymi, nie zagrażając przy tym morskiemu ekosystemowi? Eau Thermale Avène Laboratories stara się znaleźć rozwiązanie tego problemu, realizując ekologicznie odpowiedzialny projekt Skin Protect / Ocean Respect.  

Źródła:
* Green Cross
**badanie przeprowadzone przez Wydział Nauk Ścisłych Politechniki w Marche, Włochy

av_solaires_oceans_1x1 1620x1620
av_solaires_ingredients-toxiques_plastique_ocean_1x1  1620x1620

Świadomość wpływu filtrów przeciwsłonecznych

Na całym świecie istotnym zagrożeniem dla siedlisk morskich są zanieczyszczenia przemysłowe oraz pochodzące ze źródeł lądowych, które stanowią znaczną część zanieczyszczeń mórz i oceanów (zanieczyszczenia rolnicze, odpady nawozowe, pestycydy, nieprzetworzone odpady, tworzywa sztuczne itp.) Przemysł kosmetyczny również stopniowo uświadamia sobie problem wpływu filtrów przeciwsłonecznych na ekosystem morski i szuka sposobów, aby temu zaradzić.

Zobowiązanie w zakresie zminimalizowania wpływu na środowisko (Zero Impact Commitment)

Eau Thermale Avène opracowuje swoje produkty do opalania z myślą o zminimalizowaniu ich wpływu na środowisko Dla Eau Thermale Avène oznacza to zarówno poważne zobowiązania, jak i konkretne decyzje. W tym celu Laboratoria Eau Thermale Avène przetestowały formuły swoich produktów do opalania na dwóch ekosystemach reprezentujących morską różnorodność biologiczną: koralowcach oraz fitoplanktonie i zooplanktonie.  
 

av_solaires_coraux_1x1
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_phytoplancton_4x5_v2  2025x2880</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_ecosystème-marin-menace_4x5  2025x2880</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_zooplancton_4x5 2025x2880</span>
Skin Protect, Ocean Respect: Odpowiedzialne podejście do środowiska naturalnego marki Eau Thermale Avène

12 zobowiązań marki Eau Thermale Avène w zakresie ochrony przeciwsłonecznej

Minimalna liczba i stężenie filtrów przeciwsłonecznych i formuła bez silikonów dla poprawy biodegradowalności składników *.
Źródło:
*OECD Test 0301B

*Badanie przeprowadzone przez Observatoire Océanologique de Banyuls-sur-Mer, członka European Marine Biological Resource Centre.
Źródło:
*OECD Test 0301B

Zero wpływu na koralowce, fitoplankton i zooplankton. Poparte badaniami naukowymi na 3 modelach morskich reprezentatywnych dla morskiej różnorodności biologicznej.

Nieprzyswajalne przez żywe organizmy morskie.

Wyeliminowanie ryzyka zgubienia plastikowego kapturka i pozostawienia go w środowisku.

Szacunek, bezpieczeństwo i ukojenie dla skóry wrażliwej.

Wszystkie nasze produkty są systematycznie testowane pod kontrolą dermatologiczną, aby zapewnić maksimum skuteczności i tolerancji.

Bardzo szeroka fotostabilna ochrona przed promieniowaniem UVA-UVB, silna moc antyoksydacyjna.

Ilościowa ocena in vivo ochronnego działania na DNA.

Dzięki Pur Projet, Eau Thermale Avène bierze udział w programie odbudowy raf koralowych i lasów namorzynowych, a także recyklingu tworzyw sztucznych.

Podnoszenie świadomości na temat szkodliwych skutków ekspozycji na słońce i edukacja w zakresie ochrony przed fotostarzeniem.

av_suncare_brand-website_spray-50-very-high-protection_50ml_skin-protect-ocean-respect_packshot

Eau-thermale-avene – Ochrona przeciwsłoneczna – Skóra wrażliwa – Spray SPF 50+

„Używam go każdego lata i doskonale sprawdza się na mojej wrażliwej skórze. Spray jest praktyczny, a jego konsystencja i zapach są przyjemne. Krem ochronny, który szanuje skórę i środowisko – polecam!”

Justine 29 lat
Back to top