Spis treści

Przygotowanie skóry przed ekspozycją na słońce

Dlaczego przygotowanie skóry na słońce jest ważne?

Odpowiednie przygotowanie skóry przed dłuższą ekspozycją na słońce to ważny krok dla skóry, o którym zbyt często zapominamy. Takie przygotowanie jest szczególnie ważne w przypadku osób o jasnej karnacji, z alergią lub nietolerancją na słońce lub po prostu jeśli chcesz uniknąć oparzeń słonecznych już po pierwszym opalaniu. Skóra, która przez długi czas nie była wystawiana na działanie promieni słonecznych, jest jeszcze bardziej wrażliwa na pierwsze promienie UV, na które jest narażona. 

 

av_solaires_accessoires_vacances_1x1 577x596

 

Trzy kroki, aby przygotować skórę na słońce

av_solaires_exfolier_1x1 1620x1620

 

 

Krok 1: Złuszczanie

Złuszczanie naskórka na kilka dni przed wyjściem na słońce to najlepszy sposób na uzyskanie pięknej opalenizny: pozbywamy się martwych komórek, a naskórek ma wystarczająco dużo miejsca, aby produkować dużo melaniny i sprawić, że opalenizna będzie się dłużej utrzymywać. Kolejną zaletą złuszczania naskórka jest odblokowanie zatkanych porów i wygładzenie skóry, która nabiera promiennego blasku.

 

Krok 2: -Ochrona

Kiedy Twoja skóra jest już złuszczona i gotowa do wyjścia na plażę, nie zapomnij o najważniejszym kroku: ochronie przed promieniami słonecznymi, kiedy jesteś na zewnątrz. Powtarzania nigdy za wiele: wystawianie się na działanie promieni słonecznych nigdy nie jest pozbawione ryzyka, dlatego tak ważna jest ochrona skóry poprzez noszenie ubrań, stosowanie kremu z wysokim filtrem SPF i ścisłe przestrzeganie podanych przez nas zasad dotyczących ekspozycji na słońce (zakaz przebywania na słońcu między godziną 11 a 16). Jest to jedyny sposób, aby zapobiec fotostarzeniu i ograniczyć ryzyko wystąpienia uszkodzeń słonecznych takich jak: oparzenia i plamy słoneczne, a nawet rak skóry. Ochrona skóry jest najlepszym sposobem na uzyskanie naturalnej, stopniowej i długotrwałej opalenizny.

av_solaires_hydrater_1x1 577x566
av_solaires_proteger_1x1 577x588

Krok 3: Nawilżanie

Aby ukoić skórę po ekspozycji na słońce i przedłużyć opaleniznę, pamiętaj o nawilżaniu skóry preparatem po opalaniu. Słońce wysusza skórę i sprawia, że staje się ona grubsza. Oznacza to, że skóra wystawiona na działanie promieni słonecznych jest spragniona wody. Wymaga nawilżenia i dogłębnego odżywienia. Krem dostarczy składników odżywczych, które odbudują barierę ochronną skóry i złagodzą przegrzanie, które może wystąpić po ekspozycji na słońce.

Ważną rolę odgrywa również żywność. Kolorowa dieta złożona z dobrze zbilansowanych pokarmów bogatych w przeciwutleniacze dostarcza skórze wszystkich potrzebnych składników odżywczych – w tym witamin odgrywających kluczową rolę – aby utrzymać produkcję melaniny w okresie letnim.

PRZYDATNE PORADY NASZYCH EKSPERTÓW

Łóżka do opalania: uważaj na zagrożenia

Jeśli w ramach przygotowywania skóry na lato myślisz o odwiedzeniu solarium, pamiętaj, że sztuczne promienie UV wcale nie przygotują Cię do słońca. Wykorzystają jedynie zdolność Twojej skóry do ochrony przed uszkodzeniami słonecznymi, nie zapewniając Ci żadnej ochrony przed szkodliwymi skutkami działania słońca, takimi jak oparzenia słoneczne. Wszystko, co uzyskasz, to utrzymujące się ryzyko zachorowania na raka skóry i przedwczesnego starzenia się skóry na skutek działania szkodliwych promieni UVA. Jeżeli zależy Ci na uzyskaniu ładnej opalenizny jeszcze przed wyjściem na słońce i przez kilka pierwszych dni na plaży nie chcesz pokazywać swojej białej skóry, wybierz zamiast tego samoopalacz.

 

powrót do góry