av_solaires_enfants_vulnerable_1x1

Skóra dziecka jest bardzo delikatna

Dlaczego dzieci reagują na słońce w różny sposób?
- U dzieci górna warstwa naskórka jest cieńsza niż u dorosłych, co sprawia, że jest bardziej podatna na uszkodzenia komórek wywołane działaniem słońca 
- Dzieci nadal rosną. Ich ciała nie rozwinęły jeszcze dużej odporności na słońce, a ich skóra jest niedojrzała, a system pigmentacji dopiero się rozwija
- Skóra dziecka jest bardzo skłonna do reakcji na stosowane produkty. Dzieci potrzebują zatem ochrony przeciwsłonecznej dostosowanej do ich wieku i wrażliwej skóry

Dzieci: bezbronne cele narażone na działanie słońca

Przebywając na słońcu dzieci stają się bezbronne. Po pierwsze, przez swój styl życia są bardziej narażone na działanie promieni słonecznych, a ich skóra jest bardziej delikatna. 

Styl życia sprzyjający zwiększonemu narażeniu na działanie promieni słonecznych

W szkole, na placu zabaw, w weekend w parku, na plaży w czasie wakacji... Twoje dzieci są bardzo często narażone na działanie promieni słonecznych, w wieku szkolnym spędzają średnio 10 godzin tygodniowo na zewnątrz.

Jeśli nie jest odpowiednio chroniona, ich wciąż delikatna skóra jest bardziej narażona na uszkodzenia spowodowane działaniem słońca,.  

av_solaires_schema_difference_peaux_bebe_adulte_1x1 1: Tkanka podskórna 2: Skóra właściwa 3: Naskórek

Przed ukończeniem 18 roku życia wykorzystujemy ok. 50-80% całkowitego potencjału systemu obronnego naszej skóry przed uszkodzeniami słonecznymi. W przypadku słońca należy uważać na efekt motyla: oparzenie słoneczne w dzieciństwie może prowadzić do raka skóry wiele lat później w dorosłym życiu.

Uwaga: mówimy nie dla słońca dla niemowląt

Oparzenia słoneczne są najbardziej niebezpieczne w wieku niemowlęcym. Jest ku temu kilka powodów:

- skóra jest jeszcze bardzo delikatna,
- niemowlę nie potrafi jeszcze regulować temperatury swojego ciała
- oparzenia słoneczne mogą mieć wpływ na całą fizjologię
- istnieje ryzyko odwodnienia lub hipertermii (podwyższona temperatura ciała).
Dzieci poniżej pierwszego roku życia nie należy nigdy pozostawiać na słońcu, nawet na krótko. Piętnaście minut w cieniu pod parasolem wystarczy, aby zapewnić dziecku witaminę D, której potrzebuje do wzrostu i rozwoju mocnych kości.

 

Właściwe kroki w celu zapewnienia odpowiedniej ochrony przed szkodliwym działaniem słońca

Nigdy nie jest za wcześnie, aby nauczyć swoje dziecko dobrych praktyk w zakresie ekspozycji na słońce. Znajomość (i przestrzeganie) zasad ekspozycji na słońce to jedyny sposób na bezpieczne korzystanie ze słońca.

Weź pod uwagę porę dnia, w której przebywasz na słońcu

„Kiedy mogę pójść pobawić się na słońcu z moimi przyjaciółmi?” Nawet jeśli Twoje dziecko jest coraz bardziej zniecierpliwione i domaga się wyjścia, musisz zorganizować czas w taki sposób, aby unikać wychodzenia z domu w godzinach największego nasłonecznienia między 11.00 a 16.00, kiedy słońce znajduje się w najwyższym punkcie na niebie, a promieniowanie UV jest najbardziej niebezpieczne. Dotyczy to w szczególności plaży, gdzie piasek odbija promienie słoneczne. Dla odwrócenia uwagi dziecka możesz zaproponować mu wspólną zabawę w kolorowanie lub krótką drzemkę, to do Ciebie należy znalezienie alternatywnych zajęć!
 

Chroń swoje dziecko za pomocą odzieży

Ubrania to jeden z najlepszych sposobów ochrony dziecka przed słońcem podczas podróży. Wybieraj koszulki z długim rękawem, topy zakrywające ramiona, spodnie i kapeluszy z szerokim rondem.  
 

Chroń oczy swojego dziecka  

Oczy dzieci, podobnie jak ich skóra, nie są jeszcze w pełni rozwinięte, co znacznie zwiększa ich wrażliwość na promieniowanie słoneczne. Dlatego warto wyposażyć dziecko w okulary z certyfikowanymi soczewkami z filtrem UVA, które są dobrze dopasowane do kształtu twarzy. Im wcześniej przyzwyczaisz dziecko do noszenia okularów, tym łatwiej będzie mu je nosić!
 

 Zastosuj dobrą ochronę przeciwsłoneczną

Ważne jest, aby regularnie i obficie smarować skórę dziecka kremem przeciwsłonecznym z filtrem co najmniej SPF 50 i ponawiać aplikację nie rzadziej niż co dwie godziny, pamiętając, że krem ochronny zmywa się podczas pływania, zabawy, czy kiedy się spocimy. Dzisiejsze dzieci jutro staną się dorosłymi, dlatego ważne jest, aby uczyć je dobrych praktyk w zakresie ochrony przeciwsłonecznej od najmłodszych lat.
 

Upewnij się, że Twoje dziecko jest odpowiednio nawodnione

Podczas biegania czy zabawy w chowanego na świeżym powietrzu dzieci nie zawsze pamiętają o odpowiednim nawodnieniu. Aby uniknąć odwodnienia, upewnij się, że przebywając na słońcu Twoje dziecko pije dużo wody.  
 

Unikanie bezpośredniej ekspozycji na słońce

Jeśli to możliwe, wybieraj zajęcia w cieniu i unikaj bezpośredniej ekspozycji na słońce. Oczywiście możesz rozkoszować się urokami plaży, ale nie zapominaj o parasolu! Zapamiętaj: przebywanie w cieniu nie równa się rezygnacji z ochrony przeciwsłonecznej! Musisz pamiętać o pośrednim promieniowaniu UV.
 

av_solaires_enfant_application_protection_1x1_v1 473X473

Spójrzmy prawdzie w oczy, dzieci nie są fanami kremów do opalania.

Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które mogą pomóc:

  • Najpierw nałóż krem ochronny na ciało, a na koniec na twarz. Spraw, by nakładanie kremu ochronnego stało się zabawą!
  • Nałóż potrzebną ilość (np. 2 krople na ramię*) na dłoń.

  • Poproś dziecko, aby nabrało niewielką ilość produktu opuszkami palców i nałożyło go na twarz i całe ciało, tworząc z kremu małe kropki, jak u biedronki lub lamparta.
  • Następnie rozprowadzić krem równomiernie na całym ciele.
Z tej samej gamy

NASZE ROZWIĄZANIA Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI

Produkty do pielęgnacji skóry Eau Thermale Avène stworzone, aby chronić skórę i dbać o oceany

Bardzo wysoka ochrona przeciwsłoneczna Spray SPF 50+

Bardzo wysoka ochrona przeciwsłoneczn...

Chroni

powrót do góry