av_solaires_ville_femme_1x1 470x470

Zagrożenia związane ze słońcem w mieście

Gdy tylko w mieście pojawiają się pierwsze promienie słońca, kawiarniane ogródki i ławeczki w parkach zapełniają się spragnionymi słońca ludźmi. Nie zawsze jednak myślimy o ochronie naszej skóry, ponieważ krem do opalania kojarzy nam się głownie z plażą. Ale to właśnie w tym okresie, kiedy przychodzą pierwsze ciepłe i słoneczne dni, a nasza zmęczona zimą skóra nie jest jeszcze przygotowana na działanie promieni słonecznych, ryzyko oparzeń słonecznych jest największe.

Uważaj na promieniowanie UV w mieście

W mieście, na każdym kroku jesteśmy narażeni na działanie promieniowania UV. Kiedy wychodzisz na ulicę, promienie UV mogą z łatwością docierają do skóry Twojej twarzy, dekoltu i dłoni. Jak wiadomo, wystawianie się na działanie promieni słonecznych nie jest pozbawione ryzyka. Oparzenia słoneczne, plamy słoneczne, starzenie się skóry lub, co gorsza, czerniak, to jedne z najpoważniejszych skutków działania promieni UV na skórę.

Zagrożenia zwiększone przez zanieczyszczenia 

Zjawisko zanieczyszczeń miejskich (tlenek węgla, spaliny samochodowe i metale ciężkie) potęguje szkodliwe działanie słońca. Zwłaszcza, że szklane fasady budynków miejskich silnie odbijają promienie słoneczne. Co gorsza, promieniowanie UVA (które wnika głębiej w skórę niż UVB) ma zdolność przenikania przez szyby, więc dociera do Ciebie nawet wtedy, gdy jesteś w samochodzie lub w biurze. Im cieplej na dworze, tym bardziej pory skóry otwierają się i rozszerzają, przez co skóra jest bardziej podatna na przyjmowanie wszelkich zanieczyszczeń. To właśnie te zanieczyszczenia, podobnie jak promienie słoneczne, są w dużej mierze odpowiedzialne za przedwczesne starzenie się skóry.

Stres jako czynnik obciążający

Stres związany z życiem w mieście może mieć bardzo negatywny wpływ na skórę. Stres, podobnie jak słońce i zanieczyszczenie środowiska, jest czynnikiem powodującym starzenie się skóry. W połączeniu z pozostałymi dwoma czynnikami, stres pogarsza stan skóry. Aby uniknąć zagrożeń, jakie dla skóry stwarzają środki transportu publicznego, praca i brak snu, ważne jest, aby prowadzić zdrowy tryb życia i chronić naszą skórę.

CHROŃ SWOJĄ SKÓRĘ, ABY CIESZYĆ SIĘ JESZCZE PIĘKNIEJSZĄ OPALENIZNĄ

Stosowanie kremu ochronnego nie oznacza braku opalenizny – wręcz przeciwnie! Zapobiega oparzeniom słonecznym i innym uszkodzeniom skóry spowodowanym ekspozycją na słońce, dzięki czemu dłużej zachowasz zdrowy wygląd swojej skóry.

Dobre nawyki, dzięki którym zapewnisz swojej skórze optymalną ochronę w mieście

Dobre nawyki, dzięki którym zapewnisz swojej skórze optymalną ochronę w mieście

Wiele kremów na dzień zawiera obecnie w swoim składzie filtr SPF. Jeśli Twój ulubiony krem nawilżający nie zawiera filtra przeciwsłonecznego, koniecznie uzupełnij swoja poranną pielęgnację o dostosowany to twojego typu skóry produkt ochronny z filtrem minimum SPF 20. Ponadto, niektóre składniki o właściwościach przeciwutleniających zawarte w kremach przeciwsłonecznych łagodzą stres wywołany promieniami UV i zanieczyszczeniem, i mogą odgrywać ważną rolę w stabilizacji formuły kremów ochronnych, zwiększając jednocześnie ich skuteczność.

 

Z tej samej gamy

NASZE ROZWIĄZANIA Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI

Produkty do pielęgnacji skóry Eau Thermale Avène stworzone, aby chronić skórę i dbać o oceany

B-Protect SPF 50+

B-Protect SPF 50+

Wzmacnia - Chroni - Ujednolica

powrót do góry