Spis treści

Zobowiązanie do zminimalizowania naszego wpływu na oceany

 

Nasze zobowiązania do zminimalizowania wpływu*

Dzięki trzydziestu latom badań i rozwoju innowacji laboratoria Eau Thermale Avène opracowały produkty przyjazne dla skóry, sformułowane z myślą o optymalnej tolerancji dla nawet najbardziej wrażliwej cery. Od 2013 roku opracowujemy nasze produkty do pielęgnacji przeciwsłonecznej z zamiarem minimalizowania ich wpływu na środowisko. Są one formułowane z użyciem minimalnej ilości filtrów przeciwsłonecznych i bez użycia silikonów w celu zoptymalizowania ich biodegradowalności** i zmniejszenia wpływu na środowisko. Trzy najważniejsze dla nas kryteria: bezpieczeństwo [...], skuteczność i wysoka tolerancja przez skórę.

av_solaires_engagement_corail_1x1_v1 473X473

Pierwsze badania na koralowcach

W 2019 r. firma Eau Thermale Avène zleciła ocenę toksyczności swoich kremów do opalania (Tinosorb S, Tinosorb M, Parsol 1789, Uvasorb HEB) Obserwatorium Océanologique de Banyuls-sur-Mer. To pierwsze badanie wykazało bezpieczeństwo systemu filtrującego wody termalnej Avène dla koralowca Pocillopora Damicornis. Gatunek ten jest szczególnie rozpowszechniony i stanowi część Wielkiej Rafy Koralowej*.   Rafy koralowe są znane z tego, że są szczególnie wrażliwe na kremy do opalania i ich efekt wybielania. Ale koralowce to tylko jedno ogniwo w łańcuchu; nie są one reprezentatywne dla morskiej bioróżnorodności jako całości. 

*Badanie przeprowadzono przy stężeniach reprezentatywnych dla tych występujących w środowisku.

 

Drugie badanie dotyczy fitoplanktonu i zooplanktonu

Aby zrozumieć wpływ kremów na cały ekosystem morski, Eau Thermale Avène postanowiła kontynuować badania i ocenić wpływ swoich filtrów na organizmy planktonowe znajdujące się u podstawy łańcucha pokarmowego, które odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu równowagi życia morskiego i cyklu pierwiastków umożliwiających życie na Ziemi.  

To przełomowe badanie* wykazało, że nasze filtry przeciwsłoneczne nie mają wpływu na gatunki fitoplanktonu i zooplanktonu.

*Badanie przeprowadzone na dwóch reprezentatywnych modelach planktonu o stężeniach reprezentatywnych dla tych występujących w środowisku. 

 

av_solaires_engagement_phytoplancton-zooplancton_1x1 473X473

 

Partnerstwo Eau Thermale Avène z Pur Projet

Od 2016 roku Eau Thermale Avène angażuje się w stowarzyszenie Pur Projet, przedsiębiorstwo społeczne, które wspiera firmy w integrowaniu kwestii klimatycznych w sercu ich łańcucha wartości w ramach zrównoważonego partnerstwa na rzecz regeneracji i ochrony ekosystemów morskich w Indonezji.

Ten projekt oparty na społeczności lokalnej ma na celu odbudowę zniszczonych raf koralowych, ochronę lasów namorzynowych i poprawę praktyk środowiskowych lokalnych społeczności, w tym recykling odpadów plastikowych. W latach 2016-2018 nasze partnerstwo zainstalowało 42 struktury i przesadziło 6120 koralowców 16 różnych gatunków oraz zasadziło 2000 drzew namorzynowych. Celem partnerstwa na rok 2021 jest przesadzenie 10.000 koralowców, 6.000 drzew namorzynowych oraz zebranie i przetworzenie 81 ton odpadów. 

  • <span class="ezstring-field">av_solaires_oceans_engagement_actions-1_4x5_v1_473_590</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_oceans_engagement_actions-2_4x5_v1_473_590</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_oceans_engagement_actions-3_4x5_v1</span>

Lokalne działania Eau Thermale Avène na rzecz ochrony oceanów

Wszędzie na świecie, od Turcji i Grecji po Brazylię, Chile i Argentynę, marka Eau Thermale Avène wyznaje wysokie wartości w zakresie ochrony środowiska i z pomocą lokalnych stowarzyszeń zwiększa liczbę inicjatyw mających na celu podniesienie świadomości na temat tego ważnego zagadnienia: oczyszczania plaż, edukacji mieszkańców i zwiększania bioróżnorodności.   Od 2020 roku w Mo'orea, w sercu Oceanu Spokojnego, Eau Thermale Avène połączyła siły z zespołami Coral Gardeners, aby rozszerzyć swoją akcję odbudowy koralowców na skalę międzynarodową i przyczynić się do ochrony tego ekosystemu. Od 2017 roku ponad 14 000 fragmentów zostało przesadzonych przez organizację w różnych częściach laguny Mo'orea. Rafy są tam nie tylko schronieniem dla lokalnej fauny i flory, ale także dla miejscowej ludności. 

 

 

av_solaires_pur-projet_logo_1x1 473x473
Z tej samej gamy

NASZE ROZWIĄZANIA DLA OCHRONY NASZEJ PRZYSZŁOŚCI

Produkty do pielęgnacji skóry Eau Thermale Avène stworzone, aby chronić skórę i szanować oceany

Spray dla dzieci SPF 50+

Spray dla dzieci SPF 50+

Chroni

Bardzo wysoka ochrona przeciwsłoneczna Spray SPF 30

Bardzo wysoka ochrona przeciwsłoneczn...

Chroni

*Badania przeprowadzone przez Observatoire Océanologique de Banyuls-sur-Mer, partnera European Marine Biological Resource Center, na 3 kluczowych dla morskiej różnorodności biologicznej gatunkach - koralowcu, fitoplanktonie i zooplanktonie - w stężeniach reprezentatywnych dla występujących w środowisku filtrów przeciwsłonecznych. TriAsorB™ był testowany przy użyciu tych samych metodologii i przez tych samych badaczy, co w poniższych publikacjach: Stien, D. i in. A unique approach to monitor stress in coral exposed to emerging pollutants. Scientific Reports 10, 9601 (2020). Thorel, E. i in. Effect of 10 UV Filters on the Brine Shrimp artemia salina and the marine Microalga Tetraselmis sp. Toxics 8, 29 (2020).

**Zgodnie z testem wg normy OECD 301B

powrót do góry