Spis treści

Ukojenie dla skóry po ekspozycji na słońce

av_solaires_proteger_femme_enfant_plage_1x1 577x577

Krok 1: Chroń skórę przed słońcem

Na nic wszystkie starania i zabiegi po opalaniu, jeśli zapominasz o najważniejszej rzeczy podczas ekspozycji na słońce – o właściwej ochronie. Powtarzania nigdy za wiele: wystawianie się na działanie promieni słonecznych nigdy nie jest pozbawione ryzyka, dlatego tak ważna jest ochrona skóry poprzez noszenie ubrań oraz stosowanie kremu z wysokim filtrem SPF.  Jest to jedyny sposób, aby zapobiec fotostarzeniu i ograniczyć ryzyko wystąpienia uszkodzeń słonecznych takich jak: oparzenia i plamy słoneczne, , a nawet rak skóry.

Krok 2: Dokładnie spłucz skórę.

Sól i chlor mają tendencję do wysuszania skóry, dlatego ważne jest, aby po przyjściu z plaży lub z basenu dokładnie spłukać skórę w celu pozbycia się pozostałości chloru, piasku, soli i filtrów przeciwsłonecznych. Nawilżanie zaczyna się pod prysznicem: aby dogłębnie nawilżyć i odżywić skórę, najlepiej stosować do mycia mydło przetłuszczone o neutralnym pH. Aby uniknąć wysypki lub przesuszenia skóry głowy nie zapominaj o dokładnym spłukaniu włosów.

 

av_solaires_rincer_douche_femme_plage_1x1 473x473

SŁOŃCE

Jak wybrać odpowiednią pielęgnację po opalaniu

Konsystencja

Podobnie jak w przypadku ochrony przeciwsłonecznej, ważne jest, aby dobierać kosmetyki po opalaniu odpowiednie dla typu skóry i jej preferencji. Co mają wspólnego ze sobą krem przeciwsłoneczny i mleczko po opalaniu? Obydwa produkty mają właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, aby złagodzić skutki działania słońca na skórę.

Typ skóry

Typ skóry Produkty z gamy po opalaniu powinny być dobierane w zależności od typu skóry: wrażliwej, reaktywnej lub tłustej. Olejek, mleczko czy krem – to Ty decydujesz, która konsystencja jest dla Ciebie najlepsza, w zależności od Twoich preferencji i potrzeb Twojej skóry. Jeśli Twoja skóra jest zniszczona i łuszczy się, wybierz bogaty krem głęboko odżywiający. Jeśli skóra jest już dobrze nawilżona, wystarczy zastosować mleczko lub olejek.
 

 

PRZYDATNE PORADY NASZYCH EKSPERTÓW

Nawadniamy się (również) od wewnątrz

Pamiętaj, że opalaniu należy dużo pić, aby uzupełnić utracone podczas pobytu na słońcu płyny. Wybieraj wodę, zimne zupy i gazpacho zamiast słodzonych i gazowanych napojów, które raczej nie ugaszą Twojego pragnienia. Zaleca się picie średnio 1,5 litra wody dziennie.

Nie należy również lekceważyć roli, jaką odgrywa w regeneracji skóry po lecie odpowiednie odżywiania. Wybierając zrównoważoną dietę bogatą w owoce i warzywa, dostarczamy organizmowi antyoksydantów, których skóra potrzebuje do samoregeneracji.

Z tej samej gamy

NASZE ROZWIĄZANIA DLA UKOJENIA SKÓRY PO SŁOŃCU

Produkty pielęgnacyjne Eau Thermale Avène stworzone z myślą o ukojeniu skóry po ekspozycji na słońce

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

powrót do góry