Spis treści

Zobowiązanie w zakresie zminimalizowania wpływu na środowisko (Zero Impact Commitment)

Kropla źródlanej wody

 

Zobowiązanie Eau Thermale Avène w zakresie zminimalizowania wpływu na środowisko*

Wybierając produkt z gamy do ochrony przeciwsłonecznej Eau Thermale Avène zapewniasz ochronę swojej skórze, dając jednocześnie wyraz swojej troski o środowisko. Dzięki trzydziestu latom innowacji i know-how, Laboratoria termalne Avène tworzą produkty przyjazne dla skóry, które są tolerowane przez najbardziej wrażliwe typy skóry i nie zanieczyszczają oceanów. Od 2013 roku opracowujemy nasze produkty do ochrony przeciwsłonecznej z myślą o zminimalizowaniu ich wpływu na środowisko. Nasze produkty zawierające minimalną ilość filtrów przeciwsłonecznych i pozbawione silikonów, zapewniają optymalną biodegradowalność* i zmniejszony wpływ na środowisko, spełniając przy tym trzy podstawowe kryteria, które definiują Skin Protect Eau Thermale Avène Formulation Charter: bezpieczeństwo [...] dla oceanów, skuteczność i tolerancja.

*zero wpływu na koralowce fitoplankton zooplankton 

av_solaires_engagement_corail_1x1_v1 473X473

Pierwsze badania na koralowcach

W 2019 r. toksyczność kremów przeciwsłonecznych Eau Thermale Avène (zawierających filtry Tinosorb S, Tinosorb M, Parsol 1789, Uvasorb HEB) została oceniona przez Observatoire Océanologique de Banyuls-sur-Mer. Powyższe badanie potwierdziło, że filtry przeciwsłoneczne w produktach Eau Thermale Avène są bezpieczne dla koralowca Pocillopora Damicornis. Gatunek ten jest szczególnie rozpowszechniony i stanowi część Wielkiej Rafy Koralowej*.   Rafy koralowe są szczególnie narażone na szkodliwe działanie kremów przeciwsłonecznych, które m.in. powodują efekt blednięcia korali. Niemniej, koralowce stanowią tylko jedno z ogniw w całym łańcuchu i nie są one reprezentatywne dla morskiej różnorodności biologicznej jako całości. 

*Badanie przeprowadzono przy stężeniach reprezentatywnych dla tych występujących w środowisku.

 

Drugie badanie dotyczące oddziaływania na fitoplankton i zooplankton

Chcąc lepiej zrozumieć wpływ swoich produktów przeciwsłonecznych na cały ekosystem morski, marka Eau Thermale Avène postanowiła kontynuować badania i ocenić wpływ swoich filtrów na organizmy planktonowe znajdujące się u podstawy łańcucha pokarmowego, które odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu równowagi życia morskiego i naturalnego cyklu pierwiastków umożliwiających życie na Ziemi.  

To przełomowe badanie* wykazało, że nasze kremy ochronne nie mają również wpływu na fitoplankton i zooplankton. 

*Badanie przeprowadzone na dwóch reprezentatywnych modelach planktonu przy stężeniach reprezentatywnych dla tych występujących w środowisku. 

 

av_solaires_engagement_phytoplancton-zooplancton_1x1 473X473
Kropla źródlanej wody

 

Partnerstwo Eau Thermale Avène z Pur Projet

Od 2016 r. Eau Thermale Avène angażuje się we współpracę z organizacją o charakterze społecznym Pur Projet, która promuje wśród przedsiębiorstw inicjatywę mającą na celu uwzględnienie spraw klimatu jako ważnego ogniwa w łańcuchu wartości, działając w ramach zrównoważonego partnerstwa na rzecz odbudowy i ochrony ekosystemów morskich w Indonezji.

Projekt ten oparty na społeczności lokalnej ma na celu odbudowę zniszczonych raf koralowych, ochronę lasów namorzynowych i poprawę praktyk środowiskowych lokalnych społeczności, w tym recykling odpadów z tworzyw sztucznych. W latach 2016-2018 w ramach naszego partnerstwa udało nam się przeszczepić 6120 koralowców 16 różnych gatunków, wykorzystując do tego 42 zatopione na dnie oceany konstrukcje, a także posadzić 2000 drzew namorzynowych. Cel partnerstwa na rok 2021 zakłada transplantację 10.000 koralowców, posadzenie 6.000 drzew namorzynowych oraz zebranie i przetworzenie 81 ton odpadów. 

  • <span class="ezstring-field">av_solaires_oceans_engagement_actions-1_4x5_v1_473_590</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_oceans_engagement_actions-2_4x5_v1_473_590</span>
  • <span class="ezstring-field">av_solaires_oceans_engagement_actions-3_4x5_v1</span>

Lokalne działania Eau Thermale Avène na rzecz ochrony oceanów

Na całym świecie, od Turcji i Grecji po Brazylię, Chile i Argentynę, marka Eau Thermale Avène promuje wartości ekologiczne i z pomocą lokalnych organizacji zwiększa liczbę inicjatyw mających na celu podniesienie świadomości w tym obszarze: oczyszczanie plaż, edukacja mieszkańców i zwiększanie różnorodności biologicznej.   Od 2020 r. w Mo'orea, w samym sercu Oceanu Spokojnego, Eau Thermale Avène połączyła siły z zespołami Coral Gardeners, aby rozszerzyć swoją akcję odbudowy koralowców na skalę międzynarodową i przyczynić się do ochrony tego ekosystemu. Od 2017 r. staraniem organizacji udało się przeszczepić ponad 14 000 fragmentów korali w różnych częściach laguny Mo'orea. Tamtejsze rafy nie tylko stanowią schronienie dla lokalnej fauny i flory, ale są również źródłem utrzymania dla miejscowej ludności. 

 

 

av_solaires_pur-projet_logo_1x1 473x473
Z tej samej gamy

NASZE ROZWIĄZANIA Z MYŚLĄ O PRZYSZŁOŚCI

Produkty do pielęgnacji skóry Eau Thermale Avène stworzone, aby chronić skórę i dbać o oceany

Refleks słoneczny SPF 50+

Refleks słoneczny SPF 50+

Chroni

Spray dla dzieci SPF 50+

Spray dla dzieci SPF 50+

Chroni

Bardzo wysoka ochrona przeciwsłoneczna Spray SPF 30

Bardzo wysoka ochrona przeciwsłoneczna Spray SPF 30

Chroni

Back to top