Jak nakładać makijaż w zależności od wieku?

Spis treści

Jak nakładać makijaż w zależności od wieku?

Każda skóra ma swoją specyfikę, a po pięćdziesiątce nie stosujemy makijażu w taki sam sposób, jak wtedy, gdy byłyśmy nastolatkami. W wieku 60 lat właściwe zwyczaje pielęgnacyjne nie są takie same, jakie były w wieku 30 lat. Jak więc nakładać makijaż w zależności od wieku? Pokażemy Ci ten proces krok po kroku.

av_maquillage_jeune-fiile_conversation_maman_1x1 472x472

W jakim wieku mogę zacząć nosić makijaż? 

To pytanie, którego obawia się wielu rodziców. Nie ma oczywiście prawnie określonej dolnej granicy wiekowej. To prawda, że małe dziewczynki często dość szybko chcą naśladować mamę. Ale wielu ekspertów zgadza się, że noszenie makijażu przed 11. lub 12. rokiem życia wydaje się nieco przedwczesne. Pokwitanie, czyli przejście z dzieciństwa do dorosłości, wydaje się być dobrym momentem, by zacząć o tym poważnie rozmawiać z dzieckiem. 

Makijaż w okresie dojrzewania

Okres dojrzewania to czas zmian psychicznych i fizycznych. Większość ludzi nosi makijaż z dwóch powodów, aby ukryć trądzik, albo aby nie różnić się od innych. W obu wypadkach nastolatki testują różne kosmetyki, ale efekty nie zawsze są takie, jak oczekiwane. Nawilżanie i demakijaż – choć niezbędne – są często pomijane na rzecz mocnego makijażu. Oto wszystko, co musisz wiedzieć, aby nie popełnić błędów.

Jak nosić makijaż jako nastolatka?

av_maquillage_adolescente_miroir_maman_1x1 472x472

Właśnie skończyłam 30 lat. Widzę, że moja skóra się zmienia i zaczynają mi się pojawiać zmarszczki wokół oczu! Stwierdzam, że mój obecny sposób nakładania makijażu już się nie sprawdza. Potrzebuję bardziej kryjącego podkładu...

av_maquillage_snapshot_2019_lipbalm_red_3282770209068_02_1x1 472x472

Jaki makijaż należy nosić po trzydziestce?

30. rok życia to także okres przejściowy. Niektóre niedoskonałości mogą utrzymywać się w czasie, gdy zaczną pojawiać się pierwsze oznaki upływającego czasu. Dlatego też trądzik u młodych kobiet jest bardzo częsty, a dodatkowo w kącikach oczu mogą zacząć pojawiać się pierwsze, drobne zmarszczki. Pamiętaj też, że w czasie ciąży swoje piętno może odcisnąć także ostuda (melasma). Po trzydziestce do swojego sposobu nakładania makijażu będziesz musiała dodać nowe zachowania. Cel: poprawienie wyglądu cery oraz skorygowanie i spowolnienie pierwszych oznak starzenia się skóry. 

Makijaż po trzydziestce

Makijaż po czterdziestce: utrzymuj dobre nawyki

Przed Tobą nowa dekada, a wraz z jej nadejściem Twoja skóra zaczyna przybierać nowe, pozornie nieatrakcyjne cechy. Zaczynają pojawiać się zmarszczki, częściej pojawiają się cienie pod oczami, oznaki zmęczenia są bardziej widoczne, cera staje się bardziej nierówna, a skóra łatwiej się wysusza... Nie martw się! Twoja skóra jest wciąż młoda, a wszystko, czego potrzebujesz, aby uzyskać długotrwały efekt świetlistej cery, to kilka prostych trików makijażowych. 

Więcej o makijażu po czterdziestce

av_maquillage_femme_40_heureuse_rousse_1x1 472x472
av_maquillage_femme_50_1x1 472x472

W wieku 50 lat należy skupić się na prostocie

Kiedy kończymy 50. rok życia, chcemy wyglądać nieco młodziej – to naturalne. Jak więc wygładzić nowo pojawiające się zmarszczki mimiczne i drobne zmarszczki? Jak rozjaśnić cienie pod oczami i poprawić opadające powieki? Przede wszystkim trzeba postawić na prostotę. Oto kroki, które należy podjąć.

Makijaż po pięćdziesiątce

W wieku 60 lat zacznij stosować „przeciwstarzeniową” metodę makijażu

Tym, co makijaż powinien robić dla Ciebie, jest przywrócenie blasku. Twój cel: rozświetlić cerę i zatrzeć oznaki czasu. Ale choć makijaż jest naszym wielkim sprzymierzeńcem, może też stać się fałszywym przyjacielem, uwydatniającym zmarszczki, sprawiającym, że rysy wyglądają na cięższe i podkreślającym oznaki upływającego czasu. Jak nawilżyć skórę? Jak rozjaśnić, wyrównać i wymodelować cerę? Dlaczego nie powinnaś zapominać o brwiach, aby podkreślić spojrzenie? Jak podkreślić usta? Zastosuj się do wszystkich naszych wskazówek. 

Jak nakładać makijaż po 60. roku życia?

av_maquillage_femme_60_creme_miroir_1x1 472x472

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY 

Nie pomijaj demakijażu

Niezależnie od wieku, nie zapominaj o usuwaniu makijażu każdego wieczoru. To naprawdę jest pierwszy krok do piękna. Spanie w makijażu jest bardzo niekorzystne dla skóry i ma na nią bezpośredni wpływ: 

  • pory ulegają zatkaniu, co sprzyja pojawianiu się pryszczy.
  • Zatkane pory i brak nawilżenia mogą również nadać cerze ziemisty wygląd.
  • Zapominanie o usunięciu makijażu uwydatnia proces starzenie się skóry.

Wszystko, co musisz wiedzieć o demakijażu

Odpowiadamy na Twoje pytania

Jesteśmy tu, aby pomóc Ci poznać fakty na temat właściwiej pielęgnacji

Prawda. To również niezbędny krok do wykonania perfekcyjnego makijażu. Dlaczego? W ciągu nocy skóra wysycha. Dlatego rano należy ją nawodnić. Dobrze nawilżona skóra jest bardziej jędrna. Właściwe nawilżenie przygotowuje skórę do przyjęcia makijażu i sprawia, że makijaż dobrze się utrzymuje.

Ma! Skóra Twojego dziecka ma bardzo specyficzne potrzeby. Jeśli jej skóra ma wykwity, trzeba będzie wybrać kosmetyki niekomedogenne, które nie wspomagają pojawiania się zaskórników.

Tak. To podstawowa sprawa. Kolor, który wybierzesz, może pomóc Cię odmłodzić. Trzeba jednak wiedzieć, jak wybrać właściwy. Aby uzyskać efekt odmłodzenia, wybierz odcień o jeden odcień ciemniejszy od koloru Twojej skóry.

Nasze rozwiązania do makijażu dla Ciebie

Nasze produkty z gamy Couvrance zostały stworzone z myślą o przywracaniu skórze komfortu.
av_couvrance_beige-concealer-pen_front_1-7ml_3282779058162

KOREKTOR BEŻOWY COUVRANCE W PĘDZELKU

Ten korektor jest fantastyczny: ma lekką konsystencję, jest pozbawiony określonego zapachu, zapewnia dobre krycie i jest wodoodporny. Zawiera filtr przed promieniowaniem UV (SPF 15), co jest bardzo istotne, a do tego jego niewielkie, praktyczne opakowanie ułatwia zabranie go ze sobą wszędzie, by można było nakładać drobne retusze w ciągu dnia :) Ten korektor w pędzelku jest po prostu najlepszy!

Julie, 28 lata

powrót do góry