Jak ukryć siniaki?

Spis treści

Jak ukryć siniaki?

Są one również nazywane siniakami. Sińce powstają w wyniku uderzenia lub ucisku, gdy odrobina krwi wypływa z naczyń krwionośnych i pozostaje w tkance skórnej. Pojawia się fioletowo-niebieska plama, która może zmienić kolor na żółty lub zielonkawy. Choć siniaki są nieszkodliwe, mogą szybko stać się nieestetyczne, zwłaszcza gdy dotyczą twarzy. Oto nasze wskazówki dotyczące makijażu, pomagające w naturalny sposób zmniejszyć ich widoczność.

av_maquillage_ecchymoses_visage_1x1 472x472

Nie wszystkie siniaki są jednakowe

Życie nie zawsze jest dobre. Niektórzy mają skórę, na której siniaki powstają szybciej niż u innych. Tak jest w przypadku dzieci, które mają cieńszą skórę. To samo dotyczy osób starszych. Wreszcie, problem nie oszczędza też kobiet. Wahania hormonalne powodują, że skóra staje się cieńsza, przez co kobiety są bardziej podatne na zasinienia. Siniaki są wtedy bardziej widoczne. Jak więc je zamaskować? 

Na siniaki użyj koloru żółtego

Aby ukryć siniaki, będziesz musiała dostosować swój makijaż. Czy wiesz, że kolor żółty neutralizuje niebiesko-fioletowe odcienie? Zanim w ogóle pomyślisz o podkładzie, wybierz żółty korektor w sztyfcie i wklep go opuszkami palców w kierunku od środka siniaka na zewnątrz, aż uzyskasz szary odcień. To pierwszy krok do tego, by siniaki stały się zaledwie wspomnieniem. 

Wskazówka: jeśli siniaki są niewielkie lub bolesne, nałóż żółty korektor w sztyfcie po podkładzie, używając pędzla. 

av_maquillage_corecteur_texture_jaune_1x1 472x472

Przygotuj swoją skórę

Od zastrzyków z kwasu hialuronowego lub botoksu po zabiegi chirurgiczne takie jak korekcja nosa – zabiegi te mogą powodować zasinienia. O ile ważne jest przygotowanie skóry przed nałożeniem makijażu, o tyle jest to jeszcze ważniejsze, gdy chcesz ukryć kilka drobnych mankamentów tego rodzaju.

Nawilżaj skórę

Powód jest prosty: nawilżając odpowiednio skórę, pozwolisz makijażowi lepiej się rozprowadzić, a co za tym idzie – łatwiej go nałożyć. W ten sposób nie podrażnisz dodatkowo skóry, a makijaż lepiej się z nią połączy. W przypadku skóry wrażliwej sięgnij po produkty o wysoce tolerowanej formule, bezzapachowe i niezawierające konserwantów.

Ochrona przed słońcem 

Słońce nie zawsze jest przyjacielem Twojej skóry. Jeśli masz siniaki na twarzy, ekspozycja na promieniowanie UV może czasami podkreślić niebieski odcień i zamienić go w brązową plamę. Chroń więc skórę, stosując fluid z filtrem lub krem na dzień z ochroną przeciwsłoneczną. 

 

Po zastrzykach z kwasu hialuronowego często używam żółtego sztyftu, który ratuje mnie przed krępującymi pytaniami

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY  

Choć siniaki często określane są jako niebieskie, ich kolor zmienia się w miarę upływu czasu. Przed całkowitym zniknięciem mogą one zmienić kolor na zielony lub żółty. Pamiętaj, aby odpowiednio dopasować kolor korektora. Gdy siniak zacznie żółknąć, wklep w niego odrobinę kompaktowego podkładu kremowego. 

Odpowiednia rutynapomagająca wyrównać koloryt skóry

Odpowiednia rutynapomagająca wyrównać koloryt skóry

Wyrównaj koloryt cery za pomocą kremowego podkładu w kompakcie. Skutecznie kryje on poważne niedoskonałości skóry. Z pomocą gąbki nabierz odrobinę podkładu, a następnie delikatnie wklep go w skorygowaną bliznę tak, aby nie zetrzeć korektora. Aby uzyskać naturalny wygląd, nakładaj podkład od środka twarzy w kierunku na zewnątrz, nie zapominając o szyi. 

Zakończ, nakładając dużym pędzlem transparentny puder mozaikowy, aby utrwalić i zmatowić makijaż. Następnie spryskaj makijaż Wodą termalną Avène, aby przedłużyć jego trwałość. 

Z tej samej gamy

Nasze rozwiązania do maskowania siniaków

Produkty Couvrance przeznaczone do ukrywania siniaków

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

powrót do góry