Jak ukryć ciemne cienie od oczami za pomocą makijażu?

Spis treści

Jak ukryć ciemne cienie od oczami za pomocą makijażu?

Ciemne kręgi pod oczami mogą się pogłębiać lub nabierać określonego koloru wraz z wiekiem lub zmęczeniem, a także w wyniku cech dziedzicznych. Z pomocą odpowiednich korektorów w sztyfcie i pędzli można w łatwy sposób zatrzeć kolorowe cienie, zagłębienia czy worki pod oczami, jednocześnie podkreślając oczy. Skorzystaj z naszych porad.

av_maquillage_corecteurs_textures_couleurs_1x1 472x472

Jak ukryć niewielkie cienie pod oczami?

Przed nałożeniem jakiegokolwiek korektora pamiętaj o nawilżeniu okolic oczu. Dzięki temu korektor będzie się lepiej trzymał i pozostanie niewidoczny. Po nałożeniu podkładu na całą twarz oraz okolice ciemnych cieni pod oczami, wybierz beżowy korektor w pędzelku. Przy niewielkich cieniach pod oczami ten odcień będzie idealny. Nakładaj go bezpośrednio za pomocą pędzla, rozprowadzając cienką warstwę korektora wzdłuż krawędzi cienia i delikatnie wklepując, aby go utrwalić na miejscu. Wykończ makijaż, nakładając transparentny lub rozświetlający puder mozaikowy.

Zawsze miałam ciemne cienie pod oczami. Gdy nie palę, wystarczy beżowy korektor w pędzelku, ale gdy tylko zapalę, muszę się przerzucić na koralowy korektor w sztyfcie.

Jak ukryć niewielkie cienie pod oczami?

Przed nałożeniem jakiegokolwiek korektora pamiętaj o nawilżeniu okolic oczu. Dzięki temu korektor będzie się lepiej trzymał i pozostanie niewidoczny. Po nałożeniu podkładu na całą twarz oraz okolice ciemnych kręgów pod oczami, wybierz beżowy korektor w pędzelku. Przy niewielkich cieniach pod oczami ten odcień będzie idealny. Nakładaj go bezpośrednio za pomocą pędzla, rozprowadzając cienką warstwę korektora wzdłuż krawędzi cienia i delikatnie wklepując, aby go utrwalić na miejscu. Wykończ makijaż, nakładając transparentny lub rozświetlający puder mozaikowy.

av_maquillage_jeune-femme_cernes_application-produit_1x1 472x472
av_maquillage_visage_femme_mascara_1x1 472x472

Jak ukryć kolorowe cienie pod oczami?

Czy Twoje cienie pod oczami mają kolor? Odpowiedni produkt i odcień do ich zamaskowania będzie zależał od odcienia Twojej karnacji i koloru cieni. Na przykład, w przypadku niebieskawych cieni – które częściej występują na jasnej skórze – zastosuj żółty korektor w sztyfcie. Jeśli masz ciemną skórę, cienie pod oczami będą często w przeważającej części brązowe. Aby je ukryć, użyj koralowego korektora w sztyfcie.
Niezależnie od wybranego koloru, nakładaj niewielką ilość korektora pobranego ze sztyftu, najlepiej pędzlem dla bardziej precyzyjnego i delikatniejszego efektu. Zbyt gruba warstwa może uwydatnić drobne zmarszczki wokół oczu. Następnie nakładaj, rozcierając go w kierunku od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Utrwal poprzez wklepanie palcem. Choć korektor najlepiej nakładać po podkładzie, po jego nałożeniu możesz też ponownie nałożyć odrobinę podkładu, by dopełnić makijaż korygująyc..

Jak zamaskować ciemne kręgi pod oczami?

Cienie pod oczami, spowodowane zanikiem tkanki tłuszczowej pod okiem, pomiędzy skórą dolnej powieki a kością oczodołu, mogą nadawać twarzy zmęczony wygląd. Aby zakamuflować te niedoskonałości, baw się światłem i objętością.

Korygowanie cieni pod oczami

Gdy obszar pod oczami jest wklęsły, powstaje cień – nawet jeśli skóra nie jest faktycznie bardziej zabarwiona niż w innych miejscach na twarzy. Sprawia to ponure wrażenie. Aby je zniwelować, zagraj światłem, nakładając beżowy korektor w pędzelku: lekki i jasny odcień wymaże cień rzucany na obszar pod okiem.

Dodaj objętość

Jasny odcień beżowego korektora w pędzelku pomaga również nadać zagłębieniu objętość poprzez granie światłem. Nałóż cienką warstwę produktu za pomocą pędzla. Delikatnie wklepując korektor opuszkami palców, trwale go osadzisz na miejscu. Delikatna warstwa transparentnego lub rozświetlającego pudru mozaikowego poprawi trwałość korektora.

Makijaż oczu

Makijaż przy opadających powiekach 

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY 

Jak ukryć worki pod oczami?

Gdy cienie pod oczami są raczej obrzmiałe, mówimy o „workach”. Często są one związane z nagromadzeniem się w dolnej powiece wody i tłuszczu. Technika ich maskowania paradoksalnie polega na skupieniu się na zagłębieniu worka. Nałóż beżowy korektor w pędzelku w kierunku od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka. Dzięki temu ciemniejsza, głębsza część cienia pod okiem będzie wydawała się płytsza. W efekcie worek zostanie zmniejszony. Zawsze nakładaj podkład przed nałożeniem korektora.

av_maquillage_visage_femme_mascara_1x1

Odpowiednia rutynanakładania makijażu maskującego ciemne kręgi pod oczami

Wskazówki dotyczące stosowania makijażu maskującego cienie pod oczami, przebarwień i zapadniętych oczu, zarówno przypadków łagodnych, jak i bardziej widocznych
Czy martwią Cię cienie pod oczami? Dzięki kilku sztuczkom makijaż oczu może pomóc skutecznie i dyskretnie je zamaskować. Tusz nakładaj tylko na górne rzęsy, unikając dalszego przyciemniania i cieni na dolnej powiece. Użyj kredki i eyelinera na górnej powiece, w przeciwieństwie do efektu kohl, która w miarę upływu dnia rozmazuje się i pogłębia cienie. Nie wahaj się wreszcie kształtować brwi w sposób, który podnosi oczy.

Poznaj nasze wskazówki dotyczące ukrywania cieni pod oczami
Z tej samej gamy

NASZE ROZWIĄZANIA DO MASKOWANIA CIENI POD OCZAMI

Produkty Couvrance przeznaczone do korygowania i maskowania drobnych niedoskonałości

PhysioLift OCZY Zmarszczki, opuchlizna, cienie pod oczami

PhysioLift OCZY Zmarszczki, opuchlizn...

Łagodzi - Odblokowuje

A-OXitive Krem wygładzający kontur oczu

A-OXitive Krem wygładzający kontur oczu

Rewitalizuje - Rozjaśnia - Odświeża

Couvrance Czarny Tusz do rzęs wysoka tolerancja

Couvrance Czarny Tusz do rzęs wysoka...

Makijaż

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

powrót do góry