Usuwanie makijażu bez użycia płynu do demakijażu

Spis treści

Usuwanie makijażu bez użycia płynu do demakijażu

POMOCY! Jeśli jesteś poza domem i zapomniałaś kosmetyczki albo skończył Ci się ulubiony płyn do demakijażu... Nie chcesz jednak pominąć tego istotnego kroku. Jak usunąć makijaż bez płynu do demakijażu? Nasze wskazówki.

av_maquillage_section_website_1x1 472X472

Jak usunąć makijaż bez płynu do demakijażu? 

Nie panikuj. Skieruj się do kuchni. Nawet nie zdając sobie z tego sprawy, masz wszystko, czego potrzebujesz, aby zastąpić swój płyn do demakijażu. Oleje roślinne (oliwa z oliwek i słonecznik dla wszystkich typów skóry, słodki migdał, jeśli masz tłustą skórę, lub olej kokosowy), nabiał, miód... wszystkie te produkty, których używasz na co dzień, mają swoje właściwości oczyszczające skórę. Możesz namoczyć wacik, a następnie oczyścić skórę przed spłukaniem jej wodą. Olejek szczególnie dobrze działa na makijaż wodoodporny. Jeśli masz do dyspozycji wodę termalną, to jest ona również dobrą alternatywą dla klasycznego płynu do demakijażu, gdy chcesz pozbyć się lekkiego makijażu.

 

Jak usunąć makijaż bez użycia wacika?

Istnieje wiele produktów do demakijażu, które nie wymagają użycia płatków kosmetycznych, np. pianki oczyszczające lub żele, które nakłada się z wodą. Ale, gdy Ci ich zabraknie, można też nakładać płyn do demakijażu opuszkami palców (trzymając je płasko), po uprzednim kilkuminutowym rozgrzaniu produktu w dłoni. Możesz również skorzystać z czystego ręczniczka do mycia, aby delikatnie nałożyć na twarz środek do demakijażu. Wreszcie, istnieją obecnie bardziej odpowiedzialne alternatywy dla bawełny, takie jak bawełna wielokrotnego użytku. 
 

av_acne_adolescente_laver_visage_1x1 472X472

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Demakijaż wodą: nie ma co przesadzać

Tak dla płynów do demakijażu lub dla olejów roślinnych, ale nie dla zbyt twardej wody, która może pogorszyć stan wrażliwej skóry i nie wystarczy do zmycia uporczywego makijażu. Jeśli rzeczywiście jest to jedyna dostępna forma wody, wolimy ją na ciepło, bo jest wtedy skuteczniejsza niż zimna.

powrót do góry