Jak wybrać odpowiedni podkład?

Spis treści

Jak wybrać odpowiedni podkład?

Wybór podkładu nie jest łatwym zadaniem. Konsystencja, kolor, sposób nakładania... Podpowiadamy, jaki podkład wybrać w zależności od rodzaju i koloru skóry oraz jak go nakładać, aby uzyskać równą cerę i perfekcyjny makijaż!

av_maquillage_fond-de-teint_textures_1x1 472x472

Jaką konsystencję podkładu
wybrać?

Wybierając podkład, do dyspozycji masz dwie opcje: podkład korygujący we fluidzie lub kremowy podkład w kompakcie.

Podkład korygujący we fluidzie będzie odpowiedni, jeśli chcesz wyrównać koloryt cery, zredukować zaczerwienienia, zamaskować rozszerzone pory, zakryć niewielkie plamy potrądzikowe lub średnie cienie pod oczami. Krótko mówiąc, podkład korygujący we fluidzie to opcja dla Ciebie, jeśli masz niewielkie i umiarkowane niedoskonałości. Zapewnia on również idealnie równomierny efekt krycia.

Kremowy podkład w kompakcie najlepiej stosować w przypadku, gdy cera wymaga większego krycia, gdy chcemy zamaskować silne zaczerwienienia lub trądzik, blizny, cienie pod oczami, plamy pigmentowe itp., a jednocześnie zależy nam na tym, aby uzyskać naturalny efekt. Kremowy podkład w kompakcie jest też idealny do kamuflowania niedoskonałości na ciele.

Niezależnie od tego czy podkład jest płynny czy w kompakcie, powinien być nakładany na nawilżoną skórę.

 

Konsystencję podkładu dostosowuję do swoich preferencji. W ciągu dnia wolę podkład płynny, a na wieczór podkład w kompakcie

Jak wybrać dla siebie właściwy kolor podkładu?

Różowawy beż czy złocisty żółcień? Aby nie popełnić błędu przy wyborze koloru podkładu, wystarczy przyjrzeć się żyłkom na wewnętrznej stronie nadgarstka. Ich kolor pozwala poznać „pododcień” skóry i dobrać odpowiedni kolor.

Jeśli żyłki są niebieskie lub fioletowe, pododcień Twojej skóry jest chłodny (koloryt cery Twojej twarzy zawiera odcienie różu, czerwieni i niebieskiego). Dlatego powinnaś zdecydować się na podkład z nutą różu. Dotyczy to również sytuacji, gdy chcemy skorygować szarą lub ziemistą cerę. 

Jeśli żyłki są zielone lub oliwkowe, pododcień Twojej skóry jest ciepły (koloryt cery Twojej twarzy zawiera odcienie żółte, złote lub miedziane). W Twoim przypadku najlepiej sprawdzą się podkłady z nutą koloru żółtego. Są one również preferowane, jeśli chcesz zamaskować przebarwienia.

Jeśli żyłki są zarówno niebieskie, jak i zielone, masz neutralny pododcień (na koloryt cery Twojej twarzy składa się kilka odcieni). W Twoim przypadku wszystko jest możliwe! 

Na koniec, aby upewnić się, że wybrałaś odpowiedni kolor, możesz przetestować odcień na linii szczęki i na wierzchu kciuka, w miejscu, w którym grzbiet dłoni łączy się z jej wnętrzem.

Jak nakładać makijaż, aby uzyskać zdrowy blask?

 

av_peaux-sensibles_fond-de-teint_textures_1x1 472x472

Jak prawidłowo nakładać podkład?

Teraz, gdy wybrałaś już podkład, dowiedz się jak należy go prawidłowo aplikować.

Nakładanie podkładu korygującego we fluidzie 

Aby równomiernie nałożyć podkład we fluidzie, zacznij od rozprowadzenia go na opuszkach palców, a potem delikatnie wklep go w twarz. Jeśli chcesz zamaskować rozszerzone pory, nakładaj go, wklepując za pomocą blendera. Jeśli natomiast chcesz wydobyć z niego jak najwięcej pigmentu, dobrym rozwiązaniem jest pędzel. Aby wyrównać koloryt cery, zacznij od środka twarzy i przesuwaj się w kierunku na zewnątrz, nie zapominając o szyi. Nie wahaj się rozprowadzić i rozetrzeć podkładu na krawędziach twarzy i w dół szyi. Jeśli potrzebna będzie dalsza korekta, wybierz beżowy korektor w pędzelku i nałóż go bezpośrednio na niedoskonałość. 

Nakładanie kremowego podkładu w kompakcie

Przed wyrównaniem kolorytu cery może zaistnieć potrzeba ukrycia niedoskonałości: silnie zaognionego trądziku, blizn, cieni pod oczami itp. W takim wypadku przed nałożeniem kremowego podkładu należy ukryć niedoskonałość za pomocą korektora w sztyfcie. Zielony korektor w sztyfcie pozwoli przykryć czerwone zmiany, żółty korektor – niebiesko-fioletowe, a koralowy korektor – brązowe 
. Kiedy już skorygujesz cerę, weź gąbkę i nałóż kremowy podkład. Aplikuj go w kierunku od środka twarzy na zewnątrz (nie zapominając o szyi). 
Aby uzyskać pełne krycie lub po nałożeniu korektora w sztyfcie, delikatnie wklep kremowy podkład. Aby uzyskać bardziej przezroczysty efekt, dokładnie rozprowadź go na skórze. Jeśli nie masz żadnych niedoskonałości do ukrycia, a chcesz jedynie wyrównać koloryt skóry i uzyskać bardzo trwały makijaż, nałóż kremowy podkład bezpośrednio na skórę.

Jak ukryć pryszcze?

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Podkład jest nie tylko niezbędny do wyrównania kolorytu cery, ale także do szybkiego retuszu drobnych błędów!

Jeśli zdarzy Ci się kichnąć tuż po nałożeniu tuszu do rzęs, mamy dobrą wiadomość: odrobina podkładu może uchronić Cię przed koniecznością zaczynania wszystkiego od nowa! Wystarczy nałożyć trochę podkładu na gąbkę lub wacik i zastosować go jak gumkę, aby usunąć tusz do rzęs, który osiadł na powiekach lub pod oczami. Tę samą metodę możesz zastosować tuż przed imprezą, na przykład do usunięcia śladów makijażu pod oczami i wokół ust przed poprawianiem makijażu. 

Jak wykonać makijaż na imprezę?

Właściwe kroki dla Twojej cery

Właściwe kroki dla Twojej cery

Kolor Twojej cery jest teraz równy. Aby utrwalić makijaż, nie zapomnij nałożyć delikatnej warstwy pudru mozaikowego na całą twarz za pomocą dużego pędzla. Delikatna mgiełka wody termalnej rozpylonej na twarz przedłuży trwałość makijażu.

Z tej samej gamy

Nasze rozwiązania dla cery

Produkty Couvrance przeznaczone do wyrównywania kolorytu cery

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

powrót do góry