Jak nakładać kredkę do oczu i tusz do rzęs?

Spis treści

Jak nakładać kredkę do oczu i tusz do rzęs?

Subtelna kreska, czy smoky eye? A co z tuszem: na górne i dolne rzęsy, czy tylko na górne? Makijaż oczu za pomocą kredki do oczu i tuszu do rzęs pozwala na uzyskanie wszelkiego rodzaju efektów, na każdą okazję. I to nawet, jeśli masz wrażliwe oczy!

Bezpieczny makijaż oczu 

Okolice oczu to jeden z najbardziej wrażliwych obszarów skóry. Skóra wokół oczu jest szczególnie cienka, a reakcje alergiczne, zaczerwienienie lub łzawienie oczu dotyka znaczną część kobiet.

Czy to oznacza, że powinnyśmy zrezygnować z przyjemności, jaką jest nakładanie makijażu oczu? Oczywiście, że nie. A żeby uniknąć bólu głowy przy wyborze kredki do oczu czy tuszu do rzęs, wystarczy wybrać produkty o wysoce tolerowanej formule, które można znaleźć w aptekach i drogeriach. To gwarancja, że produkty te, nakładane możliwie najbliżej oka, uszanują ten wrażliwy obszar... bez uszczerbku dla urody!

Jak wykonać makijaż oczu?

av_ couvrance_fluid foundation_social_post_1_ld 2 472x472

W ciągu dnia nakładam na powiekę kreskę czarną kredką, wieczorem dodaję kreskę i – niezależnie od sytuacji – zawsze tusz do rzęs

av_maquillage_yeux_eye-liner_1x1 472x472

Kredka do oczu stosowana jako eyeliner 

Istnieje wiele sposobów na aplikację kredki do oczu. Na przykład jako eyeliner, czyli na górnej powiece. Możesz ją stosować samodzielnie lub po nałożeniu cienia do powiek.

Wysuwany grafit kredki do oczu umożliwia wykonanie precyzyjnej kreski. Aby zrobić kreskę eyelinerową, po prostu narysuj na górnej powiece linię od zewnętrznego kącika do wewnętrznego kącika oka. 

Aby uprościć ten krok, zacznij od narysowania kreski w zewnętrznym kąciku oka, na górnej powiece, a następnie nakładaj ją w kierunku wewnętrznego kącika za pomocą delikatnego pędzelka do eyelinera. Dzięki temu linia będzie również łagodniejsza. 

Jeśli chcesz podkreślić oczy o migdałowym kształcie, nałóż kredkę na górną powiekę, a następnie na dolny zewnętrzny kącik. Rozetrzyj przy linii rzęs, aż do źrenicy.

A żeby dodać oczom nieco młodości, unikaj przedłużania kreski poza zewnętrzny kącik oka. Aby „unieść” oczy, najlepiej nie wychodzić poza przekątną przebiegającą między zewnętrzną częścią nosa a zewnętrznym kącikiem oka .Możesz znaleźć ten kąt za pomocą ołówka lub trzonka pędzelka. Jeśli przekroczyłaś tę linię, usuń nadmiar wacikiem z odrobiną podkładu.

Jak wykonać makijaż oczu, gdy się spieszysz?

 

Kredka do oczu: efekt kohl czy smoky eye?

Klasyczne i ponadczasowe: efekty kohl i smoky eye są bardzo łatwe do osiągnięcia za pomocą kredki do oczu.

Kredka do oczu stosowana jako kohl

Ta technika aplikacji jest idealna, jeśli chcesz wydłużyć nieco okrągłe oczy lub wzmocnić wygląd. Aby zastosować kredkę do oczu jak kohl, nie należy jej zbytnio ostrzyć: lepiej, aby końcówka była zaokrąglona. Nałóż kredkę na dolną powiekę pomiędzy rzęsami a okiem, od zewnętrznego do wewnętrznego kącika. I to wszystko!

Smoky eyeliner

Nie potrzebujesz palety cieni do powiek, aby uzyskać najbardziej efektowny makijaż oczu – wystarczy kredka do oczu! Aby uzyskać delikatny efekt przydymienia, narysuj kreskę eyelinerową na górnej powiece, a następnie rozetrzyj ją pędzelkiem w górę powieki, aby uzyskać efekt smoky eye. Następnie narysuj kreskę w zewnętrznym kąciku oka, od dolnej powieki i rozetrzyj ją w kierunku wewnętrznego kącika. Aby uzyskać bardziej intensywny efekt smoky eye, zastosuj tę samą technikę: wystarczy, że będziesz bardziej szczodra w nakładaniu eyelinera, a na dolną powiekę nałożysz kredkę kohl.

 

Jak wykonać makijaż oczu na imprezę?

A na zakończenie odrobina tuszu do rzęs!

Aby udoskonalić i podkreślić oczy, pozostaje tylko jeden krok: nałożyć na rzęsy tusz. Dłuższe, gęstsze, o lepszej strukturze... podkreślone tuszem rzęsy zintensyfikują Twoje spojrzenie. To prawdziwie uwodzicielska broń!

Ale jak ją nałożyć? Podkręcając rzęsy od nasady do końcówki, użyj wklęsłej strony szczoteczki do tuszu. Aby nałożyć więcej produktu i zintensyfikować pogrubienie rzęs, nałóż tusz zygzakowatym ruchem od nasady rzęs i użyj zakrzywionej strony szczoteczki, aby rozdzielić rzęsy. Przed nałożeniem drugiej warstwy odczekaj kilka sekund, ale nie za długo: tusz powinien być jeszcze miękki i niezbyt suchy, aby lepiej podkręcić rzęsy.

A żeby zapobiec wysychaniu tuszu wewnątrz tubki, nie „pompuj” tuszu szczoteczką podczas nabierania większej ilości produktu.
Aby usunąć ślady tuszu do rzęs z cieni pod oczami lub powiek, użyj wacika z niewielką ilością podkładu. Ta metoda jest bardziej skuteczna niż mokry wacik. Idealnie nadaje się również na retusz makijażu przed imprezą. 

 

av_maquillage_snapshot_2019_tuto_acneskin_11_3282779420884_1x1 472x472

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Zbyt cienkie rzęsy? Za krótkie? Za długie? Oto kilka wskazówek, jak nakładać tusz do rzęs.

Jeśli Twoje rzęsy są raczej cienkie, oto jak je pogrubić: serią pociągnięć nałóż tusz na przód i tył rzęs, aby zapobiec wysychaniu tuszu.
Jeśli rzęsy są sztywne, możesz użyć zalotki, ale przed nałożeniem tuszu (inaczej możesz połamać rzęsy).
W przypadku krótkich rzęs (lub w okresie ich odrastania po np. leczeniu przeciwnowotworowym), użyj końcówki szczoteczki, aby osadzić tusz i zapobiec jego przeniesieniu na skórę. Aby usunąć makijaż oczu i tusz do rzęs, nałóż żel-balsam oczyszczający, lekko masując opuszkami palców, a następnie delikatnie usuń wacikiem lub chusteczką nasączoną wodą termalną.

Jak sprawić, by makijaż utrzymał się dłużej?

Właściwy sposób na delikatne usunięcie makijażu z oczu

Właściwy sposób na delikatne usunięcie makijażu z oczu

Demakijaż to bardzo ważny krok w ogóle, ale szczególnie ważny w przypadku wrażliwych oczu. Zacznij od namoczenia wacika w wodzie termalnej, aby dodatkowo go zmiękczyć. Następnie nałóż na wacik płyn do demakijażu. Nałóż go na powiekę i pozostaw na trzy sekundy. Następnie wygładź w kierunku od góry do dołu i wykończ od dołu do góry. Aby dodatkowo zwiększyć miękkość, na zakończenie spryskaj twarz wodą termalną Avène. Ukoi ona powieki i przygotuje je do przyjęcia zabiegu konturowania oka.

Z tej samej gamy

Nasze rozwiązania do makijażu oczu

Produkty Avène przeznaczone do makijażu oczu

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

Delikatny żel do demakijażu oczu

Delikatny żel do demakijażu oczu

Usuwa makijaż - Łagodzi

powrót do góry