Jaki makijaż powinnaś stosować do swojego typu skóry?

Spis treści

Jaki makijaż powinnaś stosować do swojego typu skóry?

Niezależnie od tego, czy skóra jest sucha, tłusta, czy trądzikowa, czy też osłabiona lekami, atopowa czy z bielactwem... wszystkie rodzaje skóry można upiększyć makijażem. Makijaż może nawet pomóc poprawić pewność siebie osób z najbardziej wrażliwą skórą. Nie jesteś pewna, które produkty wybrać? Nie wiesz jak zrobić to dobrze? Oto wszystkie nasze wskazówki dla Twojego typu skóry.

Dlaczego warto dostosować makijaż do swojej skóry? 

Każda kobieta ma własny rodzaj cery. Jej makijaż musi zostać zatem do niego dostosowany. Bo źle dobrany lub źle nałożony makijaż może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. Może więc podkreślać delikatnoś skóry lub uwidocznić jej drobne defekty. Z tego powodu nie nakładamy makijażu w ten sam sposób, jeśli mamy skórę tłustą lub suchą. W przypadku tej pierwszej preferuje się lekkie konsystencje, natomiast ta druga potrzebuje konsystencji kremowej.

av_maquillage_jeune-femme_miroir_1x1 472x472
av_peaux-sensibles_erythrose_1x1 472x472

Makijaż skóry wrażliwej

Twoja skóra swędzi, nadmiernie reaguje na wiatr, zimno, nieodpowiednie produkty, zbyt energiczne mycie, zbyt twardą wodę... Pewnie jest wrażliwa i trzeba ją traktować delikatnie. Kosmetyki nie są wyjątkiem od tej reguły, ponieważ nie zawsze są odpowiednie. Twoja skóra będzie więc potrzebowała ukojenia rano i wieczorem z pomocą produktów o wysoce tolerowanej formule. Po zmiękczeniu będzie gotowa do nałożenia makijażu, który musi być przeznaczony dla skóry wrażliwej, bezzapachowy i łatwy do usunięcia, aby uniknąć powodowania ściągnięcia lub zaczerwienienia skóry. Oto wszystkie nasze wskazówki. 

Jak nakładać makijaż na skórę wrażliwej?

Nakładanie makijażu na skórę tłustą. 

Nakładanie makijażu na skórę tłustą nie zawsze jest łatwe. Makijaż nie trzyma się, skóra świeci się, a produkty nie zawsze są odpowiednie. Ale spokojnie, jesteśmy tutaj, aby ułatwić Ci życie. Wyjaśniamy wszystko – od wyboru niekomedogennych kosmetyków, przez znaczenie demakijażu rano i wieczorem, po nasze rady, jak zmatowić cerę i sprawić, by makijaż utrzymał się dłużej. 

Jak nakładać makijaż na skórę tłustą?

av_acne_maquillage_peau-grasse_1x1 472x472

Uwielbiam nosić makijaż. Przy dzieciach, pracy i prowadzeniu domu jest to jedna z niewielu chwil w ciągu mojego dnia, kiedy mogę zająć się sobą, nie myśląc o niczym innym.

Lidka, 40 lat
av_acne_inflammatoire_maquillage_1x1 472x472

Makijaż skóry trądzikowej. 

Makijaż jest cennym sprzymierzeńcem skóry trądzikowej, ale tylko wtedy, gdy jest niekomedogenny. Składają się na to dwa kluczowe działania: wyrównywanie kolorytu cery i maskowanie niedoskonałości. W skrócie: abyś zapomniała o trądziku i odzyskała pewność siebie. Jak osiągnąć naturalny efekt? Jaką codzienną pielęgnację powinnaś stosować? Skorzystaj z naszych porad krok po kroku. 

Makijaż skóry trądzikowej

Makijaż skóry suchej. 

Sucha skóra jest powszechna u kobiet, zwłaszcza po menopauzie. Skóra jest często cienka i towarzyszy jej uczucie napięcia. Należy ją więc nawilżać, aby odbudować warstwę hydrolipidową. Wybór produktów o wysoce tolerowanej formule, przyjaznych dla skóry, jest niezbędny, aby nie uszkodzić dodatkowo i tak już delikatnej bariery skórnej. Kosmetyczna rutyna powinna być delikatne. Od nawilżania po makijaż i demakijaż – powiemy Ci wszystko. 

Makijaż skóry suchej

av_votre-peau_cicatrisation_irritations-cutanees_visage_1x1 472x472
av_maquillage_bb_2_social_3282770208764_ld_1x1 472x472

Makijaż skóry odwodnionej

Skóra odwodniona to skóra, która jest ogromnie spragniona wody. W takich warunkach nie zawsze łatwo jest utrzymać makijaż. A niektóre niedoskonałości, jak np. ślady odwodnienia, wydają się jak powiększone pod lupą. Twoim pierwszym zadaniem będzie zatem zapewnienie skórze czegoś „do picia”. Oto pomoc: serum Hydrance to prawdziwy koncentrat Wody termalnej. Celem Twojego makijażu będzie następnie przywrócenie cerze zdrowego blasku. Skorzystaj z naszych porad.

Jak nakładać makijaż na odwodnioną skórę?

Makijaż skóry atopowej. 

Skóra atopowa jest bardzo reaktywna, skłonna do zaczerwienień, suchości i łuszczenia się. Jest to egzema atopowa. Makijaż, jeśli nie jest do niej dostosowany, może nasilać zmiany skórne lub powodować nowe podrażnienia, a nawet reakcje alergiczne. Czy chcesz ukryć miejsca objęte stanem zapalnym, a jednocześnie wyglądać naturalnie? W osiągnięciu tego celu pomóc może makijaż korekcyjny. Oto jak bezpiecznie i delikatnie wyrównać koloryt skóry. 

Wszystko na temat makijażu skóry atopowej 

av_eczema-psoriasis_oreilles_1x1 472x472
av_maquillage_femme_vitiligo_1x1 472x472

Makijaż na bielactwo i białe plamy.

Miejscowe białe plamy na twarzy, rękach lub innych obszarach ciała. Bielactwo to zaburzenie pigmentacji. Również w tym wypadku makijaż może pomóc przywrócić Ci pewność siebie. Nie powinno to jednak być ograniczeniem, wręcz przeciwnie - powinno być łatwo osiągalne. Od właściwej ochrony przeciwsłonecznej po odpowiedni odcień – oto nasze wskazówki, jak uzyskać naturalny efekt (i uniknąć gliniastości) 

Makijaż skóry z bielactwem

Makijaż dla skóry osłabionej przez leczenie nowotworów. 

Leczeniu nowotworów towarzyszą działania niepożądane oddziałujące organizm i skórę pacjentów. Sucha skóra, zaczerwienienia... W tym wypadku makijaż korekcyjny może przynieść Ci wiele korzyści: pozwala poczuć się kobieco podczas leczenia, zatrzeć oznaki zmęczenia, nadać nowy kształt brwiom, a także zamaskować blizny. Jesteśmy tu dla Ciebie w tych trudnych chwilach. 

Makijaż skóry osłabionej

av_maquillage_femme_cancer_chauve_1x1 472x472

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Po makijażu przychodzi czas na demakijaż!

Nie ma makijażu bez demakijażu: palcami lub płatkiem kosmetycznym, w zależności od stopnia wrażliwości skóry; płynem micelarnym, mleczkiem oczyszczającym lub pianką oczyszczającą... Nie zapominaj o tym niezbędnym kroku, aby pozbyć się zanieczyszczeń ze skóry przed pozostawieniem jej na noc do regeneracji. Ostatni argument, który powinien Cię przekonać: pamiętaj, że nieusunięcie makijażu przyspiesza proces starzenia się skóry i nasila problemy skórne, pryszcze, zaskórniki, suchość, odwodnienie...

NASZE ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIA

Makijaż w zależności od typu skóry: pomożemy Ci oddzielić fakty od fikcji.

To prawda – a jednocześnie fałsz. Na szczęście nie musisz zakazywać używania bieżącej wody do codziennej higieny. Ale słuchaj swojej skóry. Jeśli jest ściągnięta, to prawdopodobnie dlatego, że używana przez Ciebie woda z kranu jest zbyt twarda. W tym wypadku istnieją alternatywne opcje dla Twojej twarzy, takie jak spraye z wodą termalną.

To nieprawda. Skóra tłusta może być również odwodniona. Dlatego należy ją codziennie oczyszczać i nawilżać za pomocą odpowiednich produktów, które będą również regulować wydzielanie sebum.

To nieprawda. Mężczyźni rmogą również z niego korzystać, szczególnie w celu ukrycia łojotokowego zapalenia skóry, trądziku różowatego, wykwitów trądzikowych itp. Odrobina korektora w płynie w naturalny sposób zakamufluje drobne niedoskonałości. Wklep miejscowo blenderem i ukryj niedoskonałości.

Prawda. Niewłaściwy makijaż może pogorszyć stan egzemy poprzez zwiększenie podrażnienia skóry, wywołanie reakcji alergicznej lub zwiększenie jej suchości.. Unikaj stosowania makijażu, jeśli skóra jest uszkodzona lub towarzyszą jej sączące się zmiany. I zawsze wybieraj kosmetyki do makijażu o wysoce tolerowanej formule przeznaczone do skóry wrażliwej.

COUVRANCE

Szereg zabiegów korygujących wszelkiego rodzaju niedoskonałości.
av_couvrance_fluid-foundation-corrector-natural_front_30ml_3282770100532

Podkład korygujący we fluidzie

Daje mi idealną cerę bez konieczności nakładania zbyt grubej warstwy i nie wysusza skóry! Podczas stosowania kosmetyków innych marek miałam reakcje alergiczne – dzięki Avène to już przeszłość!
powrót do góry