Jak wykonać makijaż oczu?

Spis treści

Jak wykonać makijaż oczu?

Często mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. I to prawda, że ujawniają one naszą osobowość. Jak więc poprawić wygląd swoich oczu? Jak ukryć drobne niedoskonałości? Jak powinnam malować rzęsy? Nie zapominaj o brwiach... Skorzystaj z naszych rad... Zaufaj nam!

Makijaż brwi: rama dla oczu

Choć czasem o nich zapominamy, brwi odgrywają ważną rolę w zwiększaniu intensywności spojrzenia. Pełnią one rolę swoistej ramy. Są więc niezbędne do podkreślenia oczu. Jak więc je pomalować? Mała rada: aby odmłodzić oczy, wystarczy wzmocnić i lekko wydłużyć ostatnią trzecią część brwi za pomocą kredki do brwi. Ale jest też wiele innych technik. 

Dowiedz się więcej o makijażu brwi

av_ couvrance_fluid foundation_social_post_1_ld 2 472x472
av_maquillage_crayon_yeux_1x1 472x472

Zrób makijaż oczu za jednym pociągnięciem kredki

Istnieje kilka wymagań dotyczących kredek nakładanych na okolice oczu. Wysoce tolerowana formuła i łatwe usuwanie, aby nie podrażniać powiek. Powinna ona umożliwiać uzyskanie kilku rodzajów makijażu – od lekkiego i precyzyjnego (jak eyeliner) po wyrafinowany i intensywny na wieczór (jak smoky eye). Powinna też utrzymywać się cały dzień. Jak go nakładać? Jak nadać oku efektowny migdałowy kształt? Jak uniknąć osiadania makijażu w zagięciach powieki lub podrażnień powiek? O wszystkim Ci powiemy. 

Nakładanie kredki do oczu

Kiedy nie pracuję, nie stosuję makijażu cery, ale nigdy nie pomijam tuszu do rzęs. Uważam, że dzięki niemu wyglądam na mniej zmęczoną.

Makijaż oczu: niezastąpiony tusz do rzęs

Jeśli chodzi o makijaż, to tusz do rzęs jest koniecznością. Podkręcone czy wydłużone – rzęsy zostaną podkreślone za jednym pociągnięciem szczoteczki. Nie zawsze jest to łatwe, zwłaszcza jeśli masz wrażliwe oczy. Osobom noszącym soczewki kontaktowe mogą również przeszkadzać wpadające do oczu resztki tuszu do rzęs. Wybór maskary z minimalną liczbą składników (i najlepiej pochodzenia naturalnego) jest naprawdę ważny w przypadku delikatnych i wrażliwych oczu. Nakładanie: za pomocą tuszu do rzęs Couvrance High Tolerance podkręć rzęsy, za pomocą wgłębionej strony nakładając produkt od nasady po końcówki, a następnie zakończ zaokrągloną stroną, aby rozdzielić rzęsy i uzyskać definicję bez grudek. 

Jak nakładać tusz do rzęs?

av_maquillage_snapshot_2019_tuto_acneskin_11_3282779420884_1x1 472x472
av_maquillage_paupieres-tombantes_1x1 472x472

Makijaż: co zrobić z opadającymi powiekami? 

Niezależnie od tego, czy jest to spowodowane starzeniem się, czy naturalnymi rysami twarzy, opadające powieki mogą nadać oczom smutny wyraz. Możesz wyglądać na zmęczoną lub nawet starszą niż jesteś. Na szczęście istnieją pewne techniki makijażu, które mogą Ci pomóc bez konieczności uciekania się do zabiegów chirurgicznych. Jak to często bywa, podczas podkreślania powiek wszystko zależy od gry światła i cienia. Jakie kolory należy wybrać? Jakiego pudru użyć? Poznaj wszystkie nasze wskazówki pomagające powiększyć oczy. 

Makijaż przy opadających powiekach

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Aby makijaż oczu utrzymał się przez cały dzień, codziennie rano nakładaj krem na okolice oczu. Stanowi on doskonałą bazę poprawiającą trwałość makijażu. Produkty tego rodzaju należy stosować na czyste, dokładnie oczyszczone powieki. Kremy te, nawilżając okolice oczu, wygładzają je i ułatwiają późniejsze nakładanie makijażu. Kolejna rada: rozpyl delikatną mgiełkę wody termalnej w odległości około 20 cm od twarzy i pozwól jej wyschnąć w naturalny sposób, a zwiększysz trwałość makijażu oczu.
 

NASZE ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIA

Makijaż oczu: pomożemy Ci oddzielić fakty od fikcji

Nie ma nic, co mogłoby Cię przed tym powstrzymać. Ale lepiej tego unikać. Zwłaszcza, jeśli masz wrażliwe oczy. Wodoodporny tusz do rzęs czasem zbyt dobrze spełnia swoje zadanie. W efekcie często podczas zmywania makijażu trzeba używać siły i go pocierać.

To nieprawda. Gdy szczoteczka porusza się w górę i w dół, do tubki dostaje się powietrze, które wysusza tusz do rzęs, a wysychający tusz może się sklejać.

To nieprawda. Jeśli Twoje brwi są rzadkie, kredka może być idealnym rozwiązaniem. Dostępne są dziś konkretne produkty, pozwalające na uzyskanie bardzo naturalnego rezultatu.

Z tej samej gamy

Nasze rozwiązania do makijażu oczu

Produkty Couvrance wspomagające nakładanie makijażu oczu

Couvrance Czarny Tusz do rzęs wysoka tolerancja

Couvrance Czarny Tusz do rzęs wysoka...

Makijaż

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

powrót do góry