Jak wybrać właściwy puder do twarzy?

Spis treści

Jak wybrać właściwy puder do twarzy?

Puder to wykończenie całego makijażu. Aby utrwalić makijaż, zmatowić lub rozświetlić twarz, uzyskać zdrowy blask lub wakacyjny wygląd, masz do dyspozycji kilka opcji. Podążaj za wskazówkami!

av_acne_fond-de-teint_1x1 472x472

Utrwal makijaż twarzy podkładem sypkim

Po nawilżeniu twarzy odpowiednim produktem będzie podkład w płynie lub w kompakcie. Być może skorygowałaś kilka niedoskonałości, używając beżowego korektora w pędzelku lub korektora w sztyfcie. 

Twoja cera jest teraz jednolita. No prawie! Brakuje tylko tego małego akcentu, który połączy wszystko w całość. Ale podobnie jak w przypadku kremu nawilżającego i podkładu, wybór podkładu sypkiego nie jest czymś, co można zaimprowizować. 

Makijaż cery krok po kroku

Nie mogę znieść błyszczącej się skóry, dlatego mam dwa sypkie pudry matujące: jeden w łazience, a drugi w torebce

Jaki podkład sypki wybrać na całą twarz?

Puder na każdą potrzebę! Na przykład jeśli Twoja skóra jest tłusta,
potrzebujesz transparentnego pudru mozaikowego. Doskonale nadaje się on do matowienia skóry. Niezależnie od rodzaju cery, idealnie nadaje się do utrwalenia makijażu, dając efekt matowy i nude.
Rozświetlający puder mozaikowy to opcja dla Ciebie, jeśli chcesz utrwalić makijaż, jednocześnie rozświetlając cerę. Pomoże on również „rozmyć” drobne niedoskonałości, takie jak rozszerzone pory, linie spowodowane odwodnieniem czy zmarszczki. 

Na koniec sięgnij po puder mozaikowy, który odświeży i ożywi blask Twojej cery. Jeśli zależy Ci na efekcie muśnięcia słońcem, wybierz brązujący puder mozaikowy, który ociepli odcień Twojej skóry.
Aby nałożyć podkład w pudrze na całą twarz, nabierz go na duży pędzel i wymieszaj wszystkie kolory. Następnie szerokim ruchem przeciągnij pędzel po całej twarzy (nie zapominając o szyi), od jej środka do krawędzi. Mała wskazówka dotycząca pryszczy: omiataj je pędzlem w przeciwnym kierunku (od krawędzi do środka twarzy), aby nie podkreślić faktury krost.

Jak nakładać makijaż, aby uzyskać zdrowy blask?

 

av_ couvrance_mosaic powder_social_post_2_3282770111712_ld 472x472

Który podkład wybrać do ukierunkowanej aplikacji?

Niezbędny do utrwalenia makijażu jest podkład sypki, który również pozwoli wymodelować twarz i podkreślić jej krzywizny.

Objętość i światło 

Transparentny puder mozaikowy pomoże Ci nadać większą objętość wklęsłym obszarom twarzy. Na przykład ciemnym kręgom pod oczami lub zagłębieniom policzków: nałożony pędzlem na te obszary będzie odbijać światło i stworzy efekt zaokrąglenia.
A żeby uzyskać efekt rozświetlenia na naturalnie wypukłych obszarach twarzy, wybierz rozświetlający puder mozaikowy. Nałóż go na środek czoła, szczyt kości policzkowych, nasadę nosa i środek brody. Technika ta, zwana „strobingiem”, błyskawicznie rozświetla twarz.

Świeżość i blask

Jeśli Twoja cera jest matowa i szara lub brakuje jej blasku, wybierz puder mozaikowy w odcieniach beżu i różu.
Zacznij od nabrania beżowej części pudru za pomocą pędzla i nałóż go od środka twarzy w kierunku jej krawędzi. Następnie nabierz puder z różowej strony i nałóż go na kości policzkowe, tak jak róż. Na koniec wymieszaj odcienie i lekko przeciągnij pędzlem przez szczyt czoła, wzdłuż linii żuchwy i przez szyję. Twoją skórę rozświetla teraz odpowiednia ilość blasku!

 

Jak wykonać makijaż konturujący?

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Brązujący puder mozaikowy jest odpowiedni do wszystkich typów skóry, ale jego aplikacja różni się w zależności od odcienia skóry.

Jeśli masz ciemniejszą karnację , wybierz odpowiedni puder, którego potrzebujesz do utrwalenia makijażu. Nałóż go dużym pędzlem na całą twarz, od środka do krawędzi (lub odwrotnie, jeśli chcesz uniknąć podkreślenia faktury skóry), nie zapominając o szyi.

Jeśli masz jaśniejszą skórę i chcesz nadać jej opalony wygląd, za pomocą pędzla nałóż brązujący puder mozaikowy na twarz, rysując cyfrę 3: zaczynając od czoła i kierując się w dół do skroni, górnych części kości policzkowych i linii szczęki. Zakończ wzdłuż linii szczęki. Wskazówka ułatwiająca nakładanie brązującego pudru mozaikowego na jasną karnację: zacznij od zmatowienia cery, nakładając na całą twarz warstwę transparentnego pudru mozaikowego lub rozświetlającego pudru mozaikowego. W połączeniu z transparentnym pudrem mozaikowym jest on również idealny do delikatnego konturowania.
Jak nakładać makijaż latem?

Odpowiednie gesty, które sprawią, że Twój makijaż będzie trwały

Odpowiednie gesty, które sprawią, że Twój makijaż będzie trwały

Twoja skóra jest teraz wyrównana. Ostatni mały gest pomoże makijażowi przetrwać dłużej: delikatna mgiełka wody termalnej Avène, nałożona z odległości około 20 centymetrów od twarzy. Gdy woda odparowuje, wysusza makijaż i przedłuża jego trwałość.

powrót do góry