Maskowanie pryszczy za pomocą makijażu

Spis treści

Maskowanie pryszczy za pomocą makijażu

Zarówno w okresie dojrzewania, jak i w wieku dorosłym na naszej twarzy mogą pojawić się pryszcze. Niezależnie od tego, czy jest to łagodna, czy ciężka postać, trądzik można zamaskować za pomocą prostych i odpowiednich technik makijażu.

av_acne_adlescente_inspection_peau_1x1 472x472

Krosty: dlaczego i jak? 

Trądzik może mieć kilka przyczyn: podłoże hormonalne w okresie dojrzewania i u dorosłych kobiet, ale także środowiskowe. Może powodować go na przykład stres, dieta zbyt bogata w cukier, zanieczyszczenia lub nieodpowiednie kosmetyki.

Krosty te powstają na dość tłustej skórze w okresie dojrzewania. W wieku dojrzałym cera staje się zazwyczaj mieszana, z obszarami zarówno suchymi, jak i tłustymi (strefa T, która przebiega od czoła do brody, poprzez skrzydełka nosa). Może też pozostać całkowicie tłusta, lub całkowicie sucha.

Wyzwaniem jest więc nie tylko zamaskowanie pryszczy makijażem, ale także zmatowienie i wyrównanie kolorytu cery.

Makijaż jest moim najlepszym sprzymierzeńcem w ukrywaniu pryszczy, które zbyt regularnie pojawiają się na mojej brodzie. W kosmetyczce zawsze mam beżowy korektor w pędzelku

Maskowanie łagodnego trądziku

Po nawilżeniu skóry odpowiednim preparatem pielęgnacyjnym należy najpierw wyrównać koloryt cery.

Idealnie nadaje się do tego podkład korygujący we fluidzie. Aby uzyskać lekkie krycie, nałóż go na całą twarz za pomocą blendera, aby zamaskować rozszerzone pory, a następnie rozprowadź w kierunku do krawędzi twarzy.
 
Następnie użyj beżowego korektora w pędzelku, nakładając go miejscowo na wypryski. Wmieszaj krawędzie korektora za pomocą wacika, który jest skuteczniejszy niż opuszki palców i pomoże uniknąć usuwania korektora.

av_acne_fond-de-teint_1x1-1 472x472
av_acne_fond-de-teint_1x1 472x472

Maskowanie mocnego trądziku 

Po pierwsze, nawilż skórę odpowiednim produktem.
Następnie zacznij od wyrównania kolorytu cery za pomocą matowego kremowego podkładu w kompakcie.
Następnie użyj różnych kolorów, aby zneutralizować kolory widocznych pryszczy. Zielony korektor w sztyfcie ukryje na przykład czerwoną i zaognioną zmianę; żółty korektor w sztyfcie jest idealny do ukrycia pryszczy na jasnej skórze; koralowy korektor w sztyfcie pomoże zamaskować brązowy kolor blizn potrądzikowych. 

Aby uzyskać bardzo naturalny efekt, nałóż korektor za pomocą cienkiego pędzelka i wklepuj w niedoskonałość do uzyskania szarego koloru. W razie potrzeby możesz też nałożyć odrobinę kremowego podkładu w kompakcie, wklepując go miejscowo blenderem; doskonale pokryje on korektor, nie ścierając go.

Maskowanie krost:

matowanie i poprawianie wyglądu cery

Matowanie cery

Kolor Twojej cery jest teraz równy. Następnym krokiem jest utrwalenie makijażu przy jednoczesnym ograniczeniu błyszczenia się skóry.
Niezależnie od tego, czy masz cerę tłustą, czy mieszaną, transparentny puder mozaikowy utrwali makijaż i pomoże Ci zmatowić obszary twarzy, które tego wymagają. Użyj dużego pędzla, aby nałożyć puder na twarz i zakończ aplikację, przesuwając pędzel w kierunku od zewnątrz do środka twarzy. Dzięki temu nie podkreślisz faktury krost. 

Poprawianie wyglądu cery

Jeśli chcesz dodać odrobinę koloru, aby podkreślić swoją cerę, nałóż puder mozaikowy lub brązujący, kreśląc na twarzy cyfrę 3 do krawędzi twarzy. Możesz nawet nałożyć go na powieki, aby rozjaśnić spojrzenie.

 

Stosowanie odpowiedniego pudru w celu uzyskania nieskazitelnej cery

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY  

Nawet jeśli jest to bardzo kuszące, wyciskanie pryszczy nie jest zalecane.

Aby szybciej pozbyć się niechcianych krost, decydujemy się czasem się na metodę „siłową” i wyciskamy je. Jest to bardzo zły pomysł: za każdym razem, gdy wyciskasz pryszcz, ryzykujesz spowodowanie nasilenia stanu zapalnego i powstania blizn, które są potem bardzo trudne do usunięcia. 

Jeśli pokusa jest zbyt silna, świetną opcją będzie więc makijaż: im więcej wysiłku włożysz w nałożenie makijażu, tym mniejszą będziesz mieć ochotę na wyciskanie pryszczy!

Odpowiednie gesty, aby zakamuflować zmiany

Odpowiednie gesty, aby zakamuflować zmiany

Aby makijaż był trwały, do dodania pozostaje tylko ostatni akcent: delikatne rozpylenie Wody termalnej Avène w odległości około 20 centymetrów od twarzy. Gdy woda odparowuje, wysusza makijaż i przedłuża jego trwałość.

Pamiętaj też, aby na koniec dnia zmyć makijaż: walka z pryszczami zaczyna się od nienagannej higieny. Dotyczy to równieżblenderów i pędzli: nieczyszczenie ich regularnie przyczynia się do powstawania trądziku.

Z tej samej gamy

Nasze rozwiązania do korygowania i maskowania drobnych wykwitów

Produkty pielęgnacyjne Couvrance przeznaczone do maskowania pryszczy

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

Couvrance Fluid Korygujący Beżowy SPF 20

Couvrance Fluid Korygujący Beżowy SPF 20

Wyrównuje koloryt skóry - Wzmacnia - Makijaż

powrót do góry