ZMYWANIE MAKIJAŻU OCZU

Spis treści

ZMYWANIE MAKIJAŻU OCZU

Eliminujący zanieczyszczenia i toksyny demakijaż jest niezbędnym krokiem pielęgnacji, którego nie należy zaniedbywać, aby zachować piękno oczu. Jak prawidłowo usunąć makijaż oczu? O wszystkim Ci powiemy.

av_maquillage_visage_femme_mascara_1x1 472x472

Dlaczego należy ZAWSZE usuwać makijaż oczu?

Okolice oczu to szczególnie wrażliwy obszar twarzy, ponieważ skóra jest tam bardzo cienka. Niezmywanie makijażu na noc sprawia, że szkodliwe pigmenty zbyt długo pozostają w kontakcie ze skórą. Następnie mieszają się z warstwą hydrolipidową i mogą sprzyjać pojawianiu się toksyn, co z kolei może prowadzić do powstawania zmarszczek, podrażnień, reakcji alergicznych, a nawet utraty rzęs.

Jak prawidłowo usunąć makijaż oczu? 

Aby skutecznie i delikatnie usunąć makijaż, wybierz preparat do demakijażu przeznaczony specjalnie do oczu. Przyjmij właściwe nawyki: nasącz wacik produktem i delikatnie wklepuj go w powiekę i wokół niej, podążając za kształtem oka. Unikaj zbyt energicznego pocierania, aby nie osłabić tego ultrawrażliwego obszaru twarzy. Na koniec, w celu ukojenia skóry po demakijażu można zastosować balsam lub wodę termalną.
 

av_maquillage_section_website_1x1 472x472
av_carnets-experts_peau-intolerante-3_1x1 472x472

Usuń makijaż z wrażliwych oczu. 

Jeśli Twoje oczy są bardzo wrażliwe, nosisz soczewki kontaktowe lub Twoje powieki są delikatne, nie wahaj się zainwestować w konkretny produkt. Dzięki wodno-żelowej konsystencji delikatny płyn do demakijażu oczu usuwa makijaż bez konieczności pocierania. Nałóż go na wacik i umieść wacik na powiece. Odczekaj trzy sekundy, aby produkt zmiękczył makijaż, następnie gładko przesuń go z góry na dół, a na koniec z dołu do góry.
 

Jak usunąć uporczywy makijaż? 

Intensywny płyn do demakijażu oczu jest idealny, jeśli lubisz mocny makijażu oczu, a nawet jeśli nosisz soczewki kontaktowe! Wybierz produkt zawierający wodę termalną i olejki usuwające makijaż, który z łatwością zmyje wodoodporny makijaż z rzęs i powiek. Aby zakończyć demakijaż, nasącz wacik wodą termalną, aby usunąć wszystkie ślady olejków i uniknąć obrzęku powiek.

av_maquillage_yeux_demaquillage_1x1 472x472

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Uważaj na tusz do rzęs, fałszywego przyjaciela oczu

Koniecznie usuwaj tusz do rzęs co wieczór, aby w miarę upływu czasu nie dochodziło do podrażnieniu oczu. Gdy tusz do rzęs się łuszczy, może uwalniać cząsteczki, które osłabiają film łzowy, odsłaniając rogówkę. W dłuższej perspektywie podrażnienia te spowodują przedwczesne starzenie się oka i wrażliwej skóry wokół niego. 

Z tej samej gamy

NASZE ROZWIĄZANIA DO DEMAKIJAŻU OCZU

Produkty Eau Thermale Avène przeznaczone do usuwania makijażu

Delikatny żel do demakijażu oczu

Delikatny żel do demakijażu oczu

Usuwa makijaż - Łagodzi

powrót do góry