Pięć zasad szybkiego nakładania makijażu

Spis treści

Pięć zasad szybkiego nakładania makijażu

Nakładanie makijażu zajmuje trochę czasu. Jeśli jednak się spieszysz lub nie chcesz przesadzić z zabiegami podkreślającymi urodę, istnieją wskazówki, które mogą Ci pomóc. Celem jest podkreślenie twarzy w minimalnym czasie i bez stresu. Aby osiągnąć cel bez wysiłku, przestrzegaj tych pięciu zasad.

av_maquillage_snapshot_2019_tuto_acneskin_04_1x1 472X472

Zasada numer 1: bądź zorganizowana

Po pierwsze, nawet jeśli na wykonanie makijażu masz nie więcej niż 5 minut, poświęć trochę czasu na nałożenie go w domu. Nakładanie makijażu w metrze lub w samochodzie na czerwonym świetle może być niebezpieczne! Aby jednak nie tracić czasu, miej pod ręką wszystko czego potrzebujesz. Dzięki temu będziesz mogła w każdej chwili zafundować sobie ekspresową metamorfozę, niezależnie od tego, czy wychodzisz rano do pracy czy na umówione na ostatnią chwilę spotkanie. Najlepszym sposobem jest umieszczenie potrzebnych kosmetyków – korektora, różu i podkładu – w tej samej szufladzie lub w małym koszyczku w łazience lub na stoliku do makijażu.

Gdy nie mam czasu na wykonanie makijażu, robię minimum: trochę pudru, tuszu do rzęs, balsam do ust i już!

Sara, 26 lat

 

Zasada numer 2: dobrze się wyposaż

Aby osiągnąć możliwie najlepsze efekty podczas ekspresowych zabiegów upiększających, Twoje przybory i kosmetyki muszą być starannie dobrane i nie mogą być zbyt liczne. Oto czego będziesz potrzebować: koloryzujący krem nawilżający na dzień, dopasowany do niego korektor, puder prasowany, róż do policzków, tusz do rzęs, błyszczyk do ust. A jeśli masz trochę więcej czasu, możesz dodać kredką do oczu.

av_maquillage_pinceaux_textures_1x1 472X472

Zasada numer 3: zadbaj o cerę

W krótkim czasie, w kilku prostych krokach możesz nadać cerze świeży wygląd.

Wyrównaj

Przed nałożeniem makijażu zawsze należy nawilżyć skórę koloryzującym kremem na dzień. Pamiętaj, aby nałożyć trochę również na usta. Następnie, jeśli to konieczne, możesz nałożyć korektor, a potem sypki podkład w kompakcie. Twoja cera zostanie wyrównana w 30 sekund!

Nadaj cerze zdrowy blask

Aby nadać cerze zdrowy blask, nałóż na kości policzkowe odrobinę brązującego pudru mozaikowego. Aby efekt był udany, nabierz pędzlem niewielką ilość produktu, uśmiechnij się do lustra i delikatnie nałóż puder na zaokrąglenie policzka. Stworzy to blask, ale efekt nie będzie przesadny.

 

Nadaj cerze zdrowy blask

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Zasada numer 4: prosty i efektowny makijaż ust i oczu

W przypadku oczu, zacznij od nałożenia na powieki odrobiny brązującego pudru mozaikowego. Doskonale zastąpi on cień do powiek i bez wysiłku nada Twojej twarzy zdrowy blask. Następnie dodaj swojemu spojrzeniu głębi, nakładając na rzęsy warstwę tuszu, zaczynając od dolnych rzęs. W czasie, gdy będą schły, pomaluj górne rzęsy. Podkreśl także powieki kredką do oczu i/lub wymodeluj brwi. Pozwoli to odmłodzić wygląd. Na koniec nałóż na usta błyszczyk. I już po 5 minutach masz makijaż zrobiony!

Makijaż oczu

Makijaż ust

Zasada numer 5: wskazówki dotyczące korekty makijażu

Zasada numer 5: wskazówki dotyczące korekty makijażu

W ciągu zaledwie 5 minut masz zrobiony makijaż! O ile efekt jest całkiem do przyjęcia, jeśli będziesz musiała wyjść wieczorem, trzeba będzie zrobić kilka retuszy. Aby odświeżyć makijaż, przed ponownym nałożeniem jakichkolwiek kosmetyków, nałóż odrobinę podkładu na gąbkę i zetrzyj ślady rozmazanego makijażu pod oczami i wokół ust. Rozwiązanie jest proste: pamiętaj o zabraniu ze sobą kosmetyczki, aby wykonać jeden lub dwa retusze w ciągu dnia. Przez cały wieczór będziesz czuła się piękna i pewna siebie.

Z tej samej gamy

Nasze rozwiązania do makijażu

Produkty Couvrance przeznaczone do stylowego makijażu

Antirougeurs CALM Maseczka kojąca – ulga dla skóry naczynkowej

Antirougeurs CALM Maseczka kojąca – u...

Łagodzi - Nawilża - Redukuje zaczerwienienia

DermAbsolu KOLOR Przywracający gęstość skóry krem koloryzujący

DermAbsolu KOLOR Przywracający gęstoś...

Przywraca gęstość - Rewitalizuje - Wyrównuje koloryt skóry

Hydrance BB- Nawilżający Krem Koloryzujący SPF 30 – bogata konsystencja

Hydrance BB- Nawilżający Krem Koloryz...

Wyrównuje koloryt skóry - Chroni - Nawilża

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

powrót do góry