Makijaż wiosenno-letni

Spis treści

Makijaż wiosenno-letni

Pod koniec zimy cera często potrzebuje ożywienia. W szczycie lata makijaż musi łączyć w sobie długotrwałość i ochronę przed słońcem. Oto kilka wskazówek, jak bezbłędnie wykonać makijaż podczas letnich miesięcy, nawet w godzinach największych upałów!

av_ couvrance_fluid foundation_social_post_1_ld 2 472x472

Wiosenno-letni makijaż: nawilżanie i ochrona

Doskonałe nawilżenie to klucz do pięknej skóry w słoneczne dni. Choć wiosną możesz używać swojego zwykłego kremu nawilżającego, gdy temperatura wzrośnie, pomyśl o lekkim kremie nawilżającym! 
Przed nałożeniem ochrony przeciwsłonecznej możesz nawet zastąpić go serum. Bo choć słońce jest dobre dla Twojego nastroju, może wpływać negatywnie na skórę. Dlatego musisz ją chronić: po nałożeniu serum lub kremu nawilżającego wyrównaj koloryt podkładem z filtrem przeciwsłonecznym, aby uzyskać lekki i świeży efekt. Kremowy podkład w kompakcie zawierający również filtr UV zapewni większe krycie i ukryje niedoskonałości, takie jak plamy posłoneczne. 

Jak wybrać podkład?

Uwielbiam lato, słońce i opaloną skórę, ale ponieważ nie cierpię plam, które się z tym wiążą, zawsze używam filtrów SPF 50+ i korektora w sztyfcie, aby chronić skórę i ukrywać plamy

Wiosenno/ letni makijaż: utrwalanie i podkreślanie

Po wyrównaniu kolorytu cery musisz utrwalić makijaż. Aby uzyskać efekt przezroczystego makijażu, za pomocą dużego pędzla nałóż transparentny puder mozaikowy na całą twarz i szyję (od środka do krawędzi twarzy). Jeśli chcesz wykonać drobne poprawki w ciągu dnia, zacznij od oczyszczenia skóry z łoju lub potu poprzez przyłożenie chusteczki do strefy T, a następnie ponownie przypudruj twarz.

Jeśli po zimie Twoja cera potrzebuje rozświetlenia, wybierz rozświetlający puder mozaikowy i wykończ makijaż techniką „strobingu”: odrobina pudru na środek czoła, na szczyty kości policzkowych, na nasadę nosa i na środek brody.
Brązujący puder mozaikowy nakłada się po nałożeniu transparentnego lub rozświetlającego pudru mozaikowego. Jest on idealny, jeśli chcesz zmatowić cerę, gdy tylko Twoja skóra zacznie się świecić lub jeśli chcesz nadać jasnej cerze opalony wygląd. Nałóż go na każdą stronę twarzy, kreśląc cyfrę 3: zaczynając od czoła, poprzez kości policzkowe i do brody. Gdy tylko Twoja skóra zbrązowieje lub jeśli masz ciemną karnację, użyj pędzla na całej twarzy, od środka do krawędzi, nie zapominając o szyi! Wskazówka: unikaj ciemnych kręgów pod oczami i na środku czoła, aby Twoje oczy wyglądały jasno.

Na koniec, niezależnie od rodzaju wybranego pudru, rozpyl delikatną mgiełkę wody termalnej Avène w odległości około 20 cm od twarzy, aby makijaż pozostał na swoim miejscu.

Jak dobrać puder?

 

av_ couvrance_mosaic powder_social_post_1_hd 472x472

Wiosenno-letni makijaż: opalona skóra, ze słońcem lub bez niego

Aby uzyskać efekt opalenizny na skórze twarzy, można wystawić się na działanie słońca... Ale wcale nie trzeba!

Opalenizna w wyniku ekspozycji na słońce 

Jeśli zdecydowałaś się na ekspozycję na słońce, odpowiednio chroń ciało i twarz i unikaj największych upałów, między południem a godziną 16.00. Jeśli chcesz poprawić makijaż, musisz zwiększyć ochronę twarzy: krem nawilżający z filtrem SPF 50+ lub matowy kremowy podkład w kompakcie z wysokim filtrem SPF zapewnią Ci najlepsze możliwe krycie, trwałość i ochronę. Mały trik na wchłonięcie potu bez usuwania makijażu: zwilż skórę chusteczką i regularnie spryskuj twarz wodą termalną.

Opalenizna bez ekspozycji na słońce

Możliwe jest uzyskanie subtelnej opalenizny bez wychodzenia na słońce. Po nawilżeniu skóry i wyrównaniu jej kolorytu, za pomocą dużego pędzla, nałóż transparentny puder mozaikowy na całą twarz i szyję, a następnie odrobinę brązującego pudru mozaikowego na odsłonięte części twarzy: czoło, kości policzkowe, nasadę nosa i szyję. Wcześniejsze zastosowanie transparentnego pudru mozaikowego pozwala na bardziej równomierne nałożenie brązującego pudru mozaikowego.

 

Jak nakładać makijaż przy skórze trądzikowej?

 

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Rude, blond, jasnobrązowe czy ciemne... w zależności od koloru włosów, skóra w różny sposób się opala. Aby uzyskać harmonijny wygląd makijażu, musisz wziąć to pod uwagę!

Jeśli masz rude włosy, Twoja skóra jest szczególnie wrażliwa na działanie słońca i prawdopodobnie opalasz się bardzo słabo. Niech to jednak nie powstrzymuje Cię przed używaniem brązującego pudru mozaikowego! Jego ciepłe odcienie będą idealnie pasować do Twoich płomiennych włosów. Nałóż go na odsłonięte części twarzy: szczyt czoła, kości policzkowe, nasadę nosa, brodę i środek szyi.

Jeśli jesteś blondynką, Twoja skóra zazwyczaj przybiera mniej lub bardziej złoty kolor. Zwiększ intensywność złocistego koloru swojej cery, nakładając brązujący puder mozaikowy na kontury twarzy, kości policzkowe i środek szyi.

Do oczu wybierz brązową kredkę, roztartą u nasady rzęs.

Jeśli masz jasnobrązowe włosy, Twoja skóra najczęściej przybiera miedziany odcień. Koralowa strona brązującego pudru mozaikowego pozwoli Ci na wykonanie makijażu zarówno powiek, jak i kości policzkowych!

Jeśli jesteś brunetką, Twoja skóra zmienia kolor na bursztynowy. Brązujący puder mozaikowy pozwoli Ci ocieplić wygląd: zaaplikuj go na powieki i kości policzkowe!

Niezależnie od koloru włosów i skóry, unikaj zielonych, niebieskich, nadmiernie czerwonych, karmazynowych i fioletowych cieni do powiek. A jeśli chcesz zachować prostotę, nałóż na rzęsy intensywnie konturującą kredkę do oczu i odrobinę tuszu do rzęs o wysoko tolerowanej formule. I to wszystko. Jeśli chodzi o usta, nawilżający balsam będzie odpowiedni dla każdego, niezależnie od intensywności opalenizny.

Jak wykonać makijaż oczu?

av_thermal spring water_spray_social_2_post_3282779003131_ld

Dobre nawyki do wiosenno-letniego makijażu

Niezależnie od pory roku, demakijaż jest niezbędnym krokiem , aby zachować zdrowy i młody wygląd skóry. Dotyczy to zwłaszcza lata, kiedy upał, kosmetyki przeciwsłoneczne i pot mogą szybko zacząć „dusić” skórę. Usuń więc starannie makijaż odpowiednim produktem i nie wahaj się regularnie spryskiwać twarzy wodą termalną Avène, aby zapobiec jej przegrzaniu, nawilżyć ją i ukoić.

Z tej samej gamy

Nasze rozwiązania do makijażu na wiosnę i lato

Produkty Couvrance przeznaczone do wiosenno-letniego makijażu

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

powrót do góry