Jak malować się po czterdziestce?

Spis treści

Jak malować się po czterdziestce?

W połowie życia skóra zaczyna zazwyczaj się zmieniać, a cera staje się bardziej nierówna i matowa. Na szczęście stosując bezzapachowe produkty do makijażu o wysoce tolerowanej formule oraz odpowiednich kolorach, można bez wysiłku uzyskać świetlistą, równą cerę.

av_maquillage_femme_40_miroir_1x1 472x472

Czterdziestka: początek dojrzałości skóry 

Po 40. roku życia zaczynają pojawiać się zmarszczki, a cera nie jest już tak promienna, jak wcześniej. Kolejną zmianą jest pojawienie się bardziej widocznych cieni pod oczami, ponieważ oznaki zmęczenia pojawiają się szybciej. Jednak skóra jest jeszcze młoda i wystarczy kilka makijażowych sztuczek, aby w dłuższej perspektywie uzyskać świetlistą cerę, pod warunkiem, że wcześniej zastosujemy bazę nawilżającą. Nie wahaj się stosować serum pod krem nawilżający przy każdej zmianie pory roku. Dzięki temu uzyskasz lepszy blask, a makijaż będzie łatwiejszy do nałożenia.

Jak ukryć ciemne cienie pod oczami? 

Dużo pracy, bezsenność, czy impreza poprzedniej nocy? Po przekroczeniu 40. roku życia zmęczenie zaczyna być odczuwalne i widoczne. Korektory w sztyfcie umożliwiają ukierunkowaną i dyskretną aplikację, aby wyeliminować kolorowe cienie pod oczami. Pozostaje tylko dobrać odpowiedni odcień, który je zneutralizuje. Na przykład żółty ukryje niebieskie lub fioletowe cienie na jasnej skórze, a gdy koralowy zamaskuje brązowe lub plamy spowodowane ostudą, inaczej zwaną maską ciążową. W tym celu opuszkami palców nabierz niewielką ilość produktu z korektora w sztyfcie i nałóż go, delikatnie wklepując w skórę. Nałożenie podkładu wyrówna wszystko. 

Jeśli skóra pod oczami jest bardziej zapadnięta, użyj beżowego korektora w pędzelku. Nakładaj go bezpośrednio na zagłębienia, aby ujędrnić i rozjaśnić skórę wokół oczu. 
 
Ciemne kręgi znikną, a Twoje oczy będą jasne. Aby je jeszcze bardziej podkreślić, nie wahaj się nałożyć odrobiny tuszu do rzęs. Aby uniknąć podkreślenia ciemnych cieni, tusz nakładaj tylko na górne rzęsy. 

Ukrywanie ciemnych cieni pod oczami

 

av_maquillage_snapshot_2019_tuto_sensitiveskin_07_3282779058162_1x1 472x472

Odzyskanie równomiernej i świetlistej cery

Jednym z powodów, dla których po 40. roku życia skóra traci swój blask, jest fakt, że staje się ona bardziej sucha i widać na niej ślady odwodnienia. A pierwsze zmarszczki zaczynają rozgaszczać się na niej na dobre. Aby przywrócić cerze blask, trzeba grać światłem i stale ją nawilżać.

Przywracanie cerze blasku

Makijaż cery będzie wymagał zastosowania podkładu korygującego we fluidzie z odbijającymi kolor pigmentami. Celem jest rozjaśnienie i dalsze zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek i rozszerzonych porów. Jeśli nałożysz podkład, delikatnie wklepując go blenderem, jeszcze bardziej zwiększysz efekt rozmycia. Jeśli chodzi o kolor, zdecyduj się na kolor o jeden odcień jaśniejszy od Twojej karnacji, aby nie przyciemnić cery.

Rozjaśnianie zmarszczek

Aby zmarszczki, które już się pojawiły, wyglądały subtelniej, najlepiej unikać zbyt mocnego makijażu. Być może paradoksalnie będzie to kwestia ich rozjaśnienia. Rzeczywiście, jasność zwiększa objętość. W tym celu użyj beżowego korektora w pędzelku, który rozświetli i rozjaśni zacienione miejsca i zmarszczki. Gładki efekt gwarantowany!

 

Wybieranie odcienia podkładu

Maskowanie zmarszczek

Po czterdziestce moje cienie pod oczami i bruzdy nosowo-wargowe są głębsze. Podkład nie wystarcza, więc dodaję korektor, aby lepiej je „rozmyć”.

Mathilde, 42 lata

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY 

Odrobina pudru rozświetlającego do utrwalenia makijażu cery

Podczas wykańczania makijażu ważny jest puder. Jeśli jednak zależy nam na subtelnym efekcie i nie chcemy wyglądać na zbyt umalowaną, najlepiej sięgnąć po rozświetlający puder mozaikowy. Utrwali on podkład i delikatnie go rozświetli. Jeśli chcesz, możesz również dodać odrobinę pudru mozaikowego lub brązującego w celu wymodelowania twarzy. Następnie rozpyl delikatną mgiełkę wody termalnej Avène, aby lepiej utrwalić codzienny makijaż. Na zakończenie makijażu nałóż na usta odrobinę upiększającego balsamu do ust.

Demakijaż: niezbędny krok

Demakijaż: niezbędny krok

Etap zmywania makijażu jest niezbędny, aby dbać o skórę, nie podkreślać procesu jej starzenia się i zachować jasność cery. Codziennie wieczorem delikatnie oczyszczaj skórę za pomocą płynu micelarnego, mleczka lub pianki oczyszczającej, które należy dobrać w zależności od rodzaju skóry i swoich preferencji.

Zmywanie makijażu
Z tej samej gamy

Nasze rozwiązania do makijażu

Produkty Couvrance przeznaczone do makijażu po czterdziestce

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

Couvrance Czarny Tusz do rzęs wysoka tolerancja

Couvrance Czarny Tusz do rzęs wysoka...

Makijaż

powrót do góry