JAK PRAWIDŁOWO USUNĄĆ MAKIJAŻ?

Spis treści

JAK PRAWIDŁOWO USUNĄĆ MAKIJAŻ?

Demakijaż to niezbędny krok podczas zabiegów pielęgnacyjnych skóry i najlepsza gwarancja zachowania jej młodości i blasku.

Etapy usuwania makijażu

Demakijaż to Twój codzienny zabieg pielęgnacyjny i jak wszystkie dobrze ustalone zabiegi, obejmuje kilka istotnych kroków dla całej twarzy, nie zapominając o szyi i powiekach. To cenna chwila na zadbanie o siebie i swoją skórę.

  • <p>1. Usuwam makija&#380; za pomoc&#261; p&#322;ynu do demakija&#380;u dostosowanego do mojego rodzaju sk&oacute;ry</p>
    1. Usuwam makijaż za pomocą płynu do demakijażu dostosowanego do mojego rodzaju skóry
  • <p>2. Nadmiar produkt&oacute;w usuwam r&#281;cznikiem zwil&#380;onym wod&#261; termaln&#261;</p>
    2. Nadmiar produktów usuwam ręcznikiem zwilżonym wodą termalną
  • <p>3. Produkty piel&#281;gnacyjne, serum lub krem nawil&#380;aj&#261;cy nak&#322;adam na &#347;wie&#380;o oczyszczon&#261; sk&oacute;r&#281;</p>
    3. Produkty pielęgnacyjne, serum lub krem nawilżający nakładam na świeżo oczyszczoną skórę
av_acne_adolescente_visage_nettoyer_1x1 467x467

Dlaczego usunięcie makijażu jest ważne?

Każdego wieczoru musisz usunąć makijaż, co jest niezbędnym krokiem podczas zabiegów pielęgnacyjnych.
Demakijaż jest niezbędny po całym dniu, gdy na powierzchni skóry nagromadziły się makijaż, zanieczyszczenia i kurz. Jeśli pominiesz ten krok, ryzykujesz, że zanieczyszczenia te przekształcą się w problemy skórne: zaczerwienienie, plamy, podrażnienie lub pojawienie się zmarszczek w bardzo wrażliwej okolicy oczu. Usunięcie makijażu pozwala wreszcie skórze na regenerację. To właśnie w nocy dochodzi do jej naprawy się i odnowy. 
A co rano? Ta nocna „praca” zwykle pozostawia na twarzy lekko tłustą warstwę. Przed rozpoczęciem nawilżania, w celu zadbania o dobre przyleganie makijażu do skóry, najlepiej jest oczyścić twarz, usuwając sebum, aby skóra naprawdę wyglądała jak nowa. 

Jakich produktów używać do demakijażu?

Obecnie istnieje szeroki wybór produktów do demakijażu: wody micelarne lub oczyszczające, pianki, żele, mleczka, olejki, produkty bez spłukiwania... Istnieje wszystko (lub prawie wszystko). Najważniejsze jest, aby wybrać produkt dostosowany do rodzaju skóry, swoich potrzeb i upodobań, tak, aby etap demakijażu pozostał chwilą przyjemności, bez ryzyka naruszenia integralności skóry. 

Znajdź idealny preparat do demakijażu

av_acne_composition_produit_1x1 467x467

KILKA SŁÓW OD NASZEGO EKSPERTA

Aby zoptymalizować proces oczyszczania skóry, możesz raz lub dwa razy w tygodniu zastosować delikatny żel złuszczający, który wzmocni zabieg i zmiękczy fakturę skóry.

av_maquillage_yeux_demaquillage_1x1 467x467

Prawidłowy demakijaż oczu

Ponieważ oczy i ich kontury są bardzo wrażliwym obszarem twarzy, bardzo ważne jest, aby usuwać z nich makijaż za pomocą odpowiedniego produktu, aby nie dopuścić do tego, by szkodliwe pigmenty kosmetyków osłabiły bardzo delikatną skórę i przyczyniły się do pojawienia się zmarszczek – tym bardziej, jeśli masz wrażliwą skórę lub kontury oczu.

Jak prawidłowo zmywać makijaż oczu?

Usuwanie makijażu bez użycia płynu do demakijażu

Poznaj nasze wskazówki dotyczące usuwania makijażu w każdej sytuacji: nawet bez dostępu do mleczka do demakijażu czy płatków kosmetycznych, zawsze istnieje alternatywa w postaci produktów, które masz w domu. 

Porady dotyczące sposobów usuwania makijażu bez użycia płynu do demakijażu

av_acne_adolescente_laver_visage_1x1 467x467

NASZE ROZWIĄZANIA DO OCZYSZCZANIA I USUWANIA MAKIJAŻU

Produkty do pielęgnacji skóry z gamy Eau Thermale Avène przeznaczone do oczyszczania i demakijażu
av_les-essentiels_micellar-lotion_500ml_3282770200201

PRODUKTY PODSTAWOWE – PŁYN MICELARNY

Nie mogę się obejść bez tego płynu, przeznaczony do wieczornego demakijażu! Zapewnia uczucie świeżości, jest skuteczny, przyjemny, a przede wszystkim jest delikatny dla mojej bardzo wrażliwej skóry! Po prostu niezbędny! Poznaj płyn micelarny

NASZE ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIA

Te dwie czynności to nie do końca to samo. Oczyszczanie obejmuje usuwanie makijażu, nie odwrotnie. Skóra po usunięciu makijażu nie jest skórą oczyszczoną; konieczne będzie dokończenie procesu poprzez usunięcie pozostałości makijażu i zanieczyszczeń, które mogą na niej pozostawać. Jest na to kilka opcji: żel oczyszczający, pianka oczyszczająca, woda termalna... Dla każdego coś miłego!

Wszystko zależy od Twojej skóry. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, unikaj spłukiwania jej twardą wodą. Niektórzy specjaliści radzą jednak, by nie pozostawiać wody micelarnej na skórze, zwłaszcza jeśli cera jest tłusta. W tym wypadku nadmiar wody micelarnej najlepiej usunąć za pomocą chusteczki zwilżonej wodą termalną.

Nie! Przykro nam, jeżeli Cię rozczarujemy, ale każdy musi oczyścić skórę, także osoby nienoszące makijażu. Jeśli pozwolisz, aby cząsteczki zanieczyszczeń lub nadmiar sebum osiadły na skórze przez noc, ryzykujesz zatkaniem porów i pojawieniem się wyprysków. To najlepszy sposób na przyspieszenie procesu starzenia i matową cerę!

powrót do góry