Jak powinnam się malować przy moim typie cery?

Spis treści

Jak powinnam się malować przy moim typie cery?

Aplikacja makijażu to ważny krok, jeśli zależy nam na ładnym wygładzie cery. Jaki podkład wybrać? Jak go nakładać? Jak subtelnie skorygować drobne niedoskonałości? Od właściwych gestów, po wybór odpowiednich produktów – poprowadzimy Cię krok po kroku.

Makijaż cery: baza nawilżająca

Pierwszym krokiem, zanim nawet pomyślimy o nałożeniu makijażu, jest nawilżenie skóry. Twoje kosmetyki na noc zostały wchłonięte, więc nawilżenie skóry rano jest niezbędne, aby przywrócić skórze komfort. Jest to niezbędny krok. Codziennie nakładaj krem nawilżający, odżywczy, matujący lub wygładzający, w zależności od Twojego rodzaju skóry. Dobre nawilżenie sprawia, że makijaż lepiej się nakłada i dłużej utrzymuje się w ciągu dnia: korektory i podkłady lepiej się rozprowadzają, a puder nakłada się bardziej równomiernie.

av_tolerance control_cream_social_1_post_3282770138801_ld 472x472
av_maquillage_snapshot_2019_tuto_sensitiveskin_07_3282779058162_1x1 472x472

Makijaż cery: maskowanie drobnych mankamentów

Nie zawsze łatwo się do tego przyznać, ale wszyscy mamy drobne niedoskonałości, które uprzykrzają nam życie. Wypryski, zmarszczki, cienie pod oczami, zaczerwienienia... Tak wiele mankamentów, które łatwo ukryć.

Zanim jednak w ogóle zaczniemy mówić o podkładzie, aby zamaskować te niedoskonałości, należy zastosować miejscowo korektor w sztyfcie, którego odcień powinien być inny w zależności od koloru niedoskonałości, którą chcemy ukryć.

Zielony korektor w sztyfcie zamaskuje zaczerwienienia. Żółty korektor ukryje niebieskie lub fioletowe ślady (takie jak żylaki, siniaki itp.), a koralowy sztyft zmniejszy widoczność brązowych plam. 

Korygowanie i maskowanie drobnych niedoskonałości

Wyrównywanie kolorytu skóry

Aby uzyskać idealną cerę, konsystencję podkładu dobierz do rodzaju swojej cery i stopnia jej nierówności. 

  • Jeśli niedoskonałości są bardziej widoczne, wybierz podkład o wysokim stopniu krycia, np. kremowy podkład w kompakcie, który wyrówna cerę w sposób transparentny.
  • W przypadku niedoskonałości umiarkowanych, wybierz podkład w płynie o lekkiej konsystencji, aby uzyskać efekt naturalnego makijażu. 
  • Wreszcie, jeśli przebarwienia są niewielkie, tym czego potrzebujesz, może być koloryzujący krem nawilżający lub krem z filtrem przeciwsłonecznym. 

Aby dokonać właściwego wyboru i prawidłowo nałożyć podkład, postępuj zgodnie z naszymi poradami krok po kroku.

Jaki podkład wybrać?

av_votre-peau_cicatrisation_dissimuler_1x1 472x472

Nie używam dużo makijażu, ale używam korektora w sztyfcie, aby ukryć ciemne kręgi pod oczami.

Popraw wygląd cery 

Aby utrwalić makijaż i zmatowić skórę, nanieś na całą twarz transparentny puder mozaikowy. Możesz również zastosować rozświetlający puder mozaikowy miejscowo na wszystkie obszary, które chcesz rozświetlić.

A aby uzyskać efekt zdrowego blasku, wymodeluj twarz za pomocą brązującego pudru mozaikowego. Są one lepsze niż róż do policzków i pozwalają w bardzo prosty sposób podkreślić lub ocieplić cerę.

Zastosuj się do wszystkich naszych wskazówek dotyczących wyboru i nakładania pudru. 

Wybierz puder

av_ couvrance_mosaic powder_social_post_1_hd 472x472

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Istnieje jeszcze jeden trik, który możesz zastosować, aby utrwalić makijaż cery. Aby udoskonalić makijaż, z odległości 20 cm od twarzy rozpyl delikatną mgiełkę wody termalnej Avène w sprayu. Wbrew pozorom woda termalna nie usunie makijażu, ale pomoże mu się utrzymać. Teraz możesz cieszyć się dniem z podkładem, który utrzyma się do wieczora! 
 

av_maquillage_visage_contouring_1x1 472x472

Postaw na konturowanie

Rozjaśnij cerę, wymodeluj twarz... Słyszałaś kiedyś o konturowaniu? Ta technika makijażu umożliwia uszlachetnienie pewnych obszarów twarzy lub ich podkreślenie dzięki grze światła i cienia. Czy Twoja twarz jest zbyt kwadratowa? Czy uważasz, że Twój nos jest zbyt szeroki? Można to skorygować bez uciekania się do operacji. Gdy już wyrównasz koloryt swojej cery, skorzystaj z naszych wskazówek, jak w prosty sposób nadać rysom nowy kształt.

Wszystko, co musisz wiedzieć o konturowaniu

NASZE ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIA

Makijaż cery: pomożemy Ci poznać fakty

Oczywiście. Nawet jeśli stosujesz podkład to krem na dzień pozostaje obowiązkowym elementem zabiegów pielęgnacyjnych, które należy wykonywać codziennie. Dzięki temu twarz będzie nawilżona, a makijaż bardziej rozświetlony.

Nie. Wybór ciemniejszego podkładu nie sprawi, że będziesz wyglądać na opaloną. Przeciwnie, może Cię postarzeć, a różnica w kolorze między twarzą a szyją od razu przyciągnie wzrok. Jeśli chcesz uzyskać ładną, muśniętą słońcem cerę, użyj podkładu w odcieniu dopasowanym do koloru skóry i zbrązowiej twarz pudrem mozaikowym.

To nieprawda. Zaletą stosowania korektora w sztyfcie jako pierwszego kroku jest to, że możesz wtedy delikatniej potraktować cerę i w ten sposób zagwarantować sobie możliwie najbardziej naturalny efekt.

Z tej samej gamy

Nasze rozwiązania do makijażu cery

Produkty Couvrance stworzone po to, aby pomóc Ci w makijażu

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

powrót do góry