Jak ukryć tatuaż za pomocą makijażu?

Spis treści

Jak ukryć tatuaż za pomocą makijażu?

Aby zamaskować tatuaż, niezależnie od tego, gdzie się on znajduje, warto za pomocą odpowiednich korektorów w sztyfcie skorygować jego kolor innymi kolorami. Należy to zrobić jeszcze przed nałożeniem wysoce nasyconego pigmentem podkładu i pudru, który utrwali korektor. Niezbędne kroki do uzyskania doskonałego rezultatu.

av_votre-peau_cicatrisation_favoriser_tatouage_1x1 472x472

Przed nałożeniem korektora nawilż skórę

Nawilżenie skóry jest zawsze warunkiem koniecznym do wykonania makijażu. Jest to tym bardziej ważne, jeśli chcesz zakryć tatuaż. Jest tak dlatego, że jeśli skóra jest sucha, makijaż może uwidocznić suchość lub łuszczącą się skórę, często obecne na rękach i nogach. Aby odżywić skórę przed zakryciem tatuażu, wybierz emolient, który ma silnie nawilżające działanie, ale nie pozostawia tłustej warstwy. W przeciwnym razie może to ograniczyć trwałość makijażu zakrywającego tatuaż. 

  • Jeśli Twoja skóra jest umiarkowanie sucha, zdecyduj się na balsam.
  • Jeśli skóra jest bardzo sucha, możesz użyć balsamu odżywczego.

Nałóż obfitą ilość, dobrze masując skórę opuszkami palców przed rozpoczęciem makijażu.

Korektory w sztyfcie neutralizujące kolor tatuażu

Maskowanie tatuażu nie jest łatwym zadaniem. Zwłaszcza gdy składa się on z kilku kolorów. Aby uniknąć konieczności nakładania zbyt dużej ilości podkładu, wcześniejsze, dyskretne zneutralizowanie każdego odcienia umożliwią korektory w sztyfcie. Przed nałożeniem podkładu użyj sztyftu koralowego na niebieskie lub ciemne partie tatuażu, zielonego na czerwone, a żółtego na fioletowe. W tym celu opuszką palca nabierz niewielką ilość korektora i wklep go w miejsce, które ma zostać nim pokryte. Efekt jest natychmiastowy: żywe kolory tatuażu stają się jasnoszare. Skuteczna technika neutralizująca intensywność tatuażu.

av_maquillage_corecteurs_textures_couleurs_1x1 472x472

Wyrównaj kolor za pomocą podkładu

Po zneutralizowaniu kolorów tatuażu trzeba wyrównać koloryt skóry w tym miejscu. W tym celu najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie podkładu w kompakcie.

Który podkład?

Aby mieć pewność, że wytatuowany obszar skóry zostanie wyrównany dyskretnie, ale skutecznie, wybierz podkład wysoce nasycony pigmentem. Będzie on odporny na pot, wodę i odbijanie się na innych powierzchniach. Matowa, nietłusta konsystencja będzie mniej widoczna i zapewni trwałość korektora przez cały dzień. Matowy kremowy podkład kompakcie sprawdzi się doskonale. 

Jak go nakładać?

Nałóż kremowy podkład w kompakcie za pomocą gąbki znajdującej się w kasetce lub opuszki palca, wklepując go w miejsce, które ma być zakryte. Ta metoda pozwoli uniknąć ścierania nałożonego na tatuaż korektora w sztyfcie. Wskazówka: Jeśli chcesz nałożyć więcej produktu, użyj zamiast tego palców.

 

Wybór właściwego podkładu

Maskuję swój tatuaż, kiedy jestem w biurze, ponieważ boję się, że będzie negatywnie odbierany

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Jak utrwalić makijaż?

Zakładanie nogi na nogę, zdejmowanie nogi z nogi, układanie rąk na krawędzi blatu, podwinięte rękawy... Tatuaże często lokalizowane są w miejscach, które w ciągu dnia bardzo często narażone są na tarcie. Dlatego koniecznie trzeba idealnie utrwalić makijaż na tych partiach ciała, aby zapobiec jego blaknięciu. Po nałożeniu podkładu szerokim pędzlem nałóż obfitą warstwę transparentnego pudru mozaikowego. Na koniec rozpyl cienką warstwę Wody termalnej Avène w odległości 20 cm od niewidocznego teraz tatuażu. Gdy woda odparowuje, wysusza makijaż i przedłuża jego trwałość.

Wybór pudru utrwalającego 

Silny płyn do demakijażu usuwający pigmenty

Silny płyn do demakijażu usuwający pigmenty

Makijaż tatuażu trzeba na koniec dnia usunąć. Wybierz produkt o kremowej konsystencji, który łatwo usunie pigmenty o wysokim stopniu krycia. Opuszkami palców wmasuj niewielką ilość płynu w dany obszar. Następnie delikatnie usuń go miękkim wacikiem, unikając pocierania. Spryskaj Wodą termalną Avène

Z tej samej gamy

Nasze rozwiązania do makijażu

Produkty Couvrance do makijażu przeznaczone do korygowania i maskowania drobnych niedoskonałości

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

powrót do góry