Makijaż przy opadających powiekach

Spis treści

Makijaż przy opadających powiekach

Niezależnie od tego, czy jest to naturalny kształt oczu, czy też wynikający ze zwiotczenia skóry wraz z wiekiem, opadające powieki mogą sprawić, że będziesz wyglądać na smutną lub zmęczoną. Dobra wiadomość jest taka, że efekt ten można skorygować za pomocą odpowiednich technik makijażu (i bez operacji).

Opadające powieki: dlaczego i jak?

Czym jest opadająca powieka? Jest to po prostu skóra łuku brwiowego, która zwisa nad górną powieką i sprawia, że powieka wygląda na ciężką. Głównymi przyczynami są: liczba mrugnięć w ciągu dnia (ponad 10 000 dziennie!) oraz starzenie się skóry wokół oczu, która jest szczególnie cienka. 

Dzięki makijażowi można na szczęście dodać nieco młodości oczom, które z powodu obwisłych powiek wyglądają na smutne lub zmęczone. Aby „otworzyć” oczy i nadać im zdrowy blask, Twoi najlepsi przyjaciele to kredki do oczu, tusze do rzęs, cienie do powiek i kredki do brwi!

Jak dobrze wyglądać w makijażu?

av_maquillage_femme_miroir_paupieres-tombantes_1x1 472x472

Im mocniej maluję oczy, tym ciężej wyglądają moje powieki, dlatego wolę ograniczyć się do delikatnych cieni do powiek, tuszu na górnych rzęsach i kredki do wydłużania brwi – efekt końcowy jest o wiele lepszy

av_maquillage_paupieres-tombantes_1x1 472x472

Jak nakładać makijaż na opadające powieki?

Makijaż przy opadających powiekach powinien przestrzegać kilku prostych zasad, aby nie podkreślać zmęczonego spojrzenia. Zacznij od nałożenia bazy pod makijaż oczu, np. kremu konturującego do oczu, aby zwiększyć trwałość makijażu. I pamiętaj o tej złotej zasadzie: jasny kolor na powiece górnej, ciemniejszy odcień na powiece dolnej.
Najjaśniejszy cień należy nakładać pędzelkiem na górną powiekę. Ciemniejszym kolorem podkreślisz zagłębienia i objętość powieki. Nadal używając pędzelka, nałóż kolor na załamanie powieki i wymieszaj nieco powyżej niego na opadającą część powieki, uważając, aby nie nałożyć cienia poza linię biegnącą od kącika nosa do zewnętrznego kącika oka. Dzięki temu górny kącik powieki będzie wydawać się wyższy.

Iluzja będzie doskonała, o ile unikasz opalizujących cieni i dobrze blendujesz kolor na górnej powiece.

Do wykonania makijażu powiek nie potrzebujesz całej palety cieni. Dzięki szerokiej gamie odcieni, od najjaśniejszych do najciemniejszych, pudry mozaikowe pozwalają na wszelkie kombinacje, dzięki którym oczy będą wyglądać bardziej promiennie.

Jak nosić makijaż po 50. roku życia?

 

Makijaż przy opadających powiekach: fachowa wskazówka

Eyeliner, tusz do rzęs i kredka do brwi mogą również pomóc „otworzyć” oczy.

Eyeliner i tusz do rzęs 

Istnieje bardzo skuteczne rozwiązanie na „uniesienie” oczu: narysuj kredką do oczu linię eyeliner na górnej powiece, pamiętając, by nie schodzić aż do zewnętrznego kącika. Aby uniknąć efektu opadających powiek, lepiej nie wychodzić poza ukośną linię przebiegającą przez zewnętrzną część nosa i zewnętrzny kącik oka, a zatrzymać się nieco przed nią (do znalezienia przekątnej można użyć pędzla lub kredki). Jeśli przekroczyłaś tę linię, usuń nadmiar wacikiem z odrobiną podkładu. Ta wskazówka może być również przydatna, jeśli rozmazał Ci się cień do powiek lub tusz do rzęs. Po zakończeniu tego zabiegu korygującego nałóż tusz do rzęs, kładąc nacisk na środkowe rzęsy. Doskonale „uniesie” to oczy.

Modelowanie brwi 

Brwi są ramą oczu, więc mogą pomóc Ci je otworzyć. Zacznij od ich wymodelowania, a następnie kredką do brwi narysuj drobne kreski od początku do najwyższego punktu brwi (który znajduje się na przekątnej biegnącej od zewnętrznej strony nosa do źrenicy). Następnie ukształtuj ich długość i kontur: podnosząc je, lekko akcentując i wydłużając, unikniesz efektu opadających oczu. Gdy już będziesz zadowolona z kształtu brwi, przypudruj je transparentnym lub rozświetlającym pudrem mozaikowym, aby utrwalić makijaż, i wykończ szczoteczką, aby uzyskać bardziej naturalny wygląd. Jeśli zauważysz asymetrię lub aby poprawić błąd, użyj „gumki do makijażu”: wacika zanurzonego w podkładzie, który jest szybszą i skuteczniejszą metodą.

 

Jak narysować brwi?

 

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Dodawanie oczom energii jest dobre. Dodawanie energii całej twarzy jest jeszcze lepsze!

Malowanie oczu jest jednym z kluczowych kroków podczas wykonywania makijażu. Aby podkreślić ogólny blask twarzy, zacznij od wyrównania kolorytu cery za pomocą płynnego podkładu lub kremowego podkładu w kompakcie. Po utrwaleniu makijażu rozświetlającym pudrem mozaikowym, nie wahaj się dodać odrobiny pudru mozaikowego lub brązującego za pomocą pędzla, od zaokrąglenia policzka w kierunku kości policzkowych. Na koniec możesz podkreślić usta balsamem upiększającym (matowa szminka podkreśli zmęczony wygląd), i skropić makijaż wodą termalną, która pomoże przedłużyć jego trwałość.

Jak wykonać makijaż cery?

av_maquillage_yeux_demaquillage_1x1

Właściwy sposób na delikatne usunięcie makijażu z oczu

Skóra powiek jest niezwykle cienka. Etap demakijażu powinien być więc szczególnie delikatny, jeśli nie chcemy podkreślić ich „pomarszczonego” wyglądu. Aby zwiększyć delikatność, zacznij od nasączenia wacika wodą termalną przed nałożeniem preparatu do demakijażu. Następnie nałóż go na powiekę i pozostaw na trzy sekundy. Potem zacznij demakijaż, stosując bardzo delikatne ruchy w górę i w dół. W przypadku delikatnych rzęs użyj żelu-mleczka Tolérance, nakładając go palcami.

Z tej samej gamy

Nasze rozwiązania do makijażu cery

Produkty Avène przeznaczone do makijażu oczu

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

Delikatny żel do demakijażu oczu

Delikatny żel do demakijażu oczu

Usuwa makijaż - Łagodzi

powrót do góry