- Twoja skóra
- Twarz
-
CIAŁO
- Słońce
- Dziecko
- Makijaż
-
Marka
Dar łagodzenia
-
Makijaż przy opadających powiekach
Niezależnie od tego, czy jest to naturalny kształt oczu, czy też wynikający ze zwiotczenia skóry wraz z wiekiem, opadające powieki mogą sprawić, że będziesz wyglądać na smutną lub zmęczoną. Dobra wiadomość jest taka, że efekt ten można skorygować za pomocą odpowiednich technik makijażu (i bez operacji).
Czym jest opadająca powieka? Jest to po prostu skóra łuku brwiowego, która zwisa nad górną powieką i sprawia, że powieka wygląda na ciężką. Głównymi przyczynami są: liczba mrugnięć w ciągu dnia (ponad 10 000 dziennie!) oraz starzenie się skóry wokół oczu, która jest szczególnie cienka.
Dzięki makijażowi można na szczęście dodać nieco młodości oczom, które z powodu obwisłych powiek wyglądają na smutne lub zmęczone. Aby „otworzyć” oczy i nadać im zdrowy blask, Twoi najlepsi przyjaciele to kredki do oczu, tusze do rzęs, cienie do powiek i kredki do brwi!
Im mocniej maluję oczy, tym ciężej wyglądają moje powieki, dlatego wolę ograniczyć się do delikatnych cieni do powiek, tuszu na górnych rzęsach i kredki do wydłużania brwi – efekt końcowy jest o wiele lepszy
Makijaż przy opadających powiekach powinien przestrzegać kilku prostych zasad, aby nie podkreślać zmęczonego spojrzenia. Zacznij od nałożenia bazy pod makijaż oczu, np. kremu konturującego do oczu, aby zwiększyć trwałość makijażu. I pamiętaj o tej złotej zasadzie: jasny kolor na powiece górnej, ciemniejszy odcień na powiece dolnej.
Najjaśniejszy cień należy nakładać pędzelkiem na górną powiekę. Ciemniejszym kolorem podkreślisz zagłębienia i objętość powieki. Nadal używając pędzelka, nałóż kolor na załamanie powieki i wymieszaj nieco powyżej niego na opadającą część powieki, uważając, aby nie nałożyć cienia poza linię biegnącą od kącika nosa do zewnętrznego kącika oka. Dzięki temu górny kącik powieki będzie wydawać się wyższy.
Iluzja będzie doskonała, o ile unikasz opalizujących cieni i dobrze blendujesz kolor na górnej powiece.
Do wykonania makijażu powiek nie potrzebujesz całej palety cieni. Dzięki szerokiej gamie odcieni, od najjaśniejszych do najciemniejszych, pudry mozaikowe pozwalają na wszelkie kombinacje, dzięki którym oczy będą wyglądać bardziej promiennie.
Jak nosić makijaż po 50. roku życia?
Malowanie oczu jest jednym z kluczowych kroków podczas wykonywania makijażu. Aby podkreślić ogólny blask twarzy, zacznij od wyrównania kolorytu cery za pomocą płynnego podkładu lub kremowego podkładu w kompakcie. Po utrwaleniu makijażu rozświetlającym pudrem mozaikowym, nie wahaj się dodać odrobiny pudru mozaikowego lub brązującego za pomocą pędzla, od zaokrąglenia policzka w kierunku kości policzkowych. Na koniec możesz podkreślić usta balsamem upiększającym (matowa szminka podkreśli zmęczony wygląd), i skropić makijaż wodą termalną, która pomoże przedłużyć jego trwałość.
Skóra powiek jest niezwykle cienka. Etap demakijażu powinien być więc szczególnie delikatny, jeśli nie chcemy podkreślić ich „pomarszczonego” wyglądu. Aby zwiększyć delikatność, zacznij od nasączenia wacika wodą termalną przed nałożeniem preparatu do demakijażu. Następnie nałóż go na powiekę i pozostaw na trzy sekundy. Potem zacznij demakijaż, stosując bardzo delikatne ruchy w górę i w dół. W przypadku delikatnych rzęs użyj żelu-mleczka Tolérance, nakładając go palcami.
Produkty Avène przeznaczone do makijażu oczu