Wszystkie nasze wskazówki dotyczące makijażu, krok po kroku

Spis treści

Wszystkie nasze wskazówki dotyczące makijażu, krok po kroku

Wykonując makijaż, należy zacząć od cery, czy od oczu? Czy makijaż ust robi się na początku, czy na końcu? Demakijaż: opcja czy konieczność? To są pytania, które wszystkie sobie zadawałyśmy. Oto proces makijażu krok po kroku, który należy przyjąć.

 

Krok 1: Oczyszczanie skóry

Dobra pielęgnacja twarzy zaczyna się od codziennego oczyszczania. Aby nie zaszkodzić skórze i dobrze rozpocząć dzień, wybierz delikatny środek oczyszczający (np. wodę micelarną). Następnie, aby uzyska efekt tonizujący i napinający, spryskaj się twarz wodą termalną Avène. Jej właściwości kojące i łagodzące podrażnienia delikatnie zmiękczą skórę. 
 

av_acne_nettoyer_visage_1x1 472x472
av_maquillage_femme_60_creme_miroir_1x1 472x472

Krok 2: Nawilżanie skóry

Ten krok jest niezbędny. Dobrze nawilżona skóra to podstawa, która zapewnia ochronę, a nawet pozwoli na przyjęcie makijażu. Codzienne nawilżanie ma wiele zalet: 

  • Krem nawilżający, dzięki żelowej konsystencji, ożywi cerę.
  • Nawilżanie pomaga zwalczać drobne dolegliwości, takie jak zaczerwienienie, ślady spowodowane odwodnieniem czy matowość.
  • Makijaż leży lepiej na dobrze nawilżonej skórze. Dzięki temu Twój podkład będzie się doskonale trzymał. 

Dotyczy to skóry, ale także okolic oczu, a nawet ust. 

Podstawą mojego procesu nakładania makijażu jest nałożenie kremu nawilżającego. Dla mnie to sekret dobrej jakości, długotrwałego makijażu!

Krok 3: Korygowanie drobnych wad

Jeśli chodzi o korygowanie zaczerwienienia, cieni i innych niedoskonałości, istnieją dwie szkoły: albo nakładać korektor przed podkładem, albo po nim. Zaletą stosowania korektora jako pierwszego kroku jest to, że możesz wtedy delikatniej potraktować cerę w czasie makijażu i w ten sposób zagwarantować sobie możliwie najbardziej naturalny efekt. Jak nakładać korektor? Jaki odcień wybrać w zależności od swoich niedoskonałości? Jesteśmy tu po to, aby wszystko Ci wyjaśnić. 

Korygowanie drobnych niedoskonałości

Krok 4: Wyrównywanie kolorytu skóry

Następny krok: wykonanie makijażu cery. Ten krok pomoże Ci uzyskać zdrowy blask. Konieczne będzie wybranie odpowiedniego podkładu. W zależności od odcienia skóry, nie powinien być ani za jasny, ani za ciemny. Nie zaniedbuj też kwestii konsystencji produktu. Która będzie Ci najbardziej odpowiadała: krem, fluid, czy kompakt? A jak nakładać produkt tak, aby był jak najbardziej naturalny: ręcznie, pędzlem, czy blenderem? Skorzystaj z naszej rady.

Makijaż

av_maquillage_femme_unifier-teint_1x1 472x472
av_maquillage_closeup_oeil_ferme_1x1 472x472

Krok 5: Podkreślanie oczu

Wbrew pozorom, makijaż oczu nie ogranicza się do nałożenia tuszu do rzęs. O brwiach często się zapomina, ale mają one kluczowe znaczenie dla podkreślania wyglądu. Powieki również zasługują na pełną uwagę. Jak kształt nadać brwiom? Jak poprawić opadające powieki? Jak podkreślić oczy za pomocą tuszu do rzęs? Oto nasze odpowiedzi.

Makijaż oczu

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Zawsze wykańczaj makijaż cery, nakładając puder za pomocą pędzla. Jest to ostatni akcent, który utrwali makijaż i podkreśli cały wygląd. Ale który puder wybrać? Jeśli masz tłustą cerę, wybierz transparentny puder mozaikowy, który zmatowi skórę. Rozświetlający puder będzie idealny do rozświetlenia cery. 

Wszystko, co warto wiedzieć o pudrach do twarzy

Ostatni szlif: makijaż ust

Usta to efektowna część każdego makijażu. Dlaczego są one ostatnim krokiem podczas wykonywania makijażu? Pozwala to dostosować odcień do intensywności makijażu. A nawet tego, co mamy na sobie. Jak się za to zabrać? Czy powinnam zacząć od balsamu do ust? Jak nadać objętość zbyt cienkim ustom? Czy mogę nakładać makijaż, jeśli usta są popękane? Oto odpowiedzi na wszystkie te pytania... i wiele innych. 

Makijaż ust

Demakijaż: zasadniczy krok

„Jutro zmyję makijaż!” Spójrzmy prawdzie w oczy, każda z nas przynajmniej raz nie zwlekała z usunięciem makijażu. Ważne jest jednak, aby nie zaniedbywać tego kroku. Musi on stać się nawykiem. Usuwając makijaż co wieczór, eliminujesz zanieczyszczenia nagromadzone w ciągu dnia i ograniczasz zatykanie porów. Dzięki temu skóra będzie mogła oddychać i dłużej zachowa swoją młodość.

Jak usunąć makijaż?

av_maquillage_femme_visage_demaquillage_1x1 472x472

NASZE ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIA DOTYCZĄCE MAKIJAŻU

Makijaż krok po kroku: pomożemy Ci oddzielić fakty od fikcji

To nieprawda. Trzeba tylko uważać na produkty, które się wybiera. Niektóre są specjalnie opracowane z myślą o skórze wrażliwej. Produkty Couvrance mają wysoce tolerowane formuły i są opracowane dla skóry wrażliwej.

To nieprawda. Tak naprawdę jest wręcz odwrotnie. Oto mała wskazówka, dzięki której Twój makijaż utrzyma się dłużej. Po zakończeniu nakładania makijażu rozpyl wodę termalną Avène z odległości około 20 cm od twarzy. Gdy woda odparuje, utrwali makijaż i sprawi, że będzie się dłużej trzymał.

Nasze rozwiązania do makijażu cery

av_eta_thermal-spring-water_front_300ml_3282779003131

Woda termalna w sprayu

Używam jej rano i wieczorem, aby przygotować skórę do pielęgnacji na dzień i na noc. Woda termalna daje mi uczucie świeżości i dobrego samopoczuia.
powrót do góry