Sekret udanego konturowania

Spis treści

Sekret udanego konturowania

Jak sama nazwa wskazuje, konturowanie to technika makijażu, która polega na modelowaniu konturów twarzy. Chcesz spłaszczyć policzki lub wyszczuplić nos? Dobra wiadomość jest taka, że nie ma potrzeby wykonywania operacji – pomóc może konturowanie.

av_maquillage_visage_contouring_1x1 472x472

Jak działa konturowanie? 

Bawiąc się cieniami i światłem, można modyfikować objętość twarzy: wyszczuplić okrągłą twarz, złagodzić kąty kwadratowych rysów, zrównoważyć kształt i w ten sposób podkreślić rysy. Potrzebne będą trzy produkty: 

  • podkład we fluidzie lub kompakcie w kolorze Twojej skóry.
  • Ciemny podkład w kompakcie do tworzenia zagłębień. 
  • Bardzo lekki podkład w kompakcie, aby zwiększyć objętość.

Aby uzyskać naturalny efekt konturowania, należy dokładnie wymieszać jasne i ciemne odcienie. Ale sprawa nie są taka prosta. Gdzie po nałożeniu podkładu w kolorze skóry należy zastosować cienie, a które miejsca rozjaśnić? Wszystko zależy od kształtu twarzy. Niezależnie od tego, czy jest okrągła, pociągła, czy kwadratowa – wyjaśnimy wszystko. 

Jak wymodelować kształt twarzy?

Niezależnie od tego, czy masz okrągłą, czy kwadratową twarz, małymi krokami można ją wymodelować.

Jak wyszczuplić okrągłą twarz? 

Twoja twarz jest szersza przy kościach policzkowych i policzkach, masz też drobniejszą linię szczęki. Twoim celem będzie zmniejszenie objętości policzków i wydłużenie twarzy. W tym celu nałóż ciemniejszy odcień na pionowe krawędzie twarzy, od boków czoła do linii szczęki i od kości policzkowych do kącików ust. Następnie nałóż jasny cień na środek czoła, pod oczy, na nasadę nosa i na czubek brody.

Jak załagodzić kwadratową twarz?

Masz szeroką szczękę i czoło, a brodę dość krótką. Twoja twarz wymaga zatem złagodzenia i wydłużenia. W tym celu ciemniejsze odcienie nałóż na krawędzie czoła, poniżej linii włosów i na skronie. Następnie od kości policzkowych do kącika ust i od końcówek szczęki do podbródka. Da to złudzenie skurczenia się twarzy. Następnie nałóż jasny cień od czoła do nasady nosa, nie zapominając o obszarze nad ustami i pod nimi. 

 

Stosuję konturowanie do modelowania i udoskonalania rysów, ponieważ uważam, że moje policzki są nieco za okrągłe

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Jeśli masz duże czoło i nieco za długą brodę, spróbuj zmienić trochę objętości twarzy. W tym celu musisz zmniejszyć długość twarzy i załagodzić jej kontury. Na czubek czoła i czubek brody nałóż podkład o odcień ciemniejszy od koloru Twojej skóry lub po prostu zastosuj brązujący puder. Następnie podkreśl środek twarzy, dodając akcenty światła wyznaczając na twarzy figurę rombu” od środka czoła do środka brwi, odrobinę na nasadzie nosa i ostatni akcent między ustami a zakrzywieniem brody.
 

Aby dopełnić konturowanie, zastosuj technikę strobingu.

Jak widać, konturowanie pomoże Ci podkreślić lub zmniejszyć wybrane rysy twarzy. Strobing rozświetli cerę w pewnych strategicznych miejscach, dzięki czemu skóra wyda się bardziej promienna. Aby to zrobić, utrwal podkład za pomocą delikatnej warstwy transparentnego pudru mozaikowego. Następnie rozświetl wybrane wysokie punkty – łuk brwiowy, kości policzkowe, nasadę nosa, czubek brody – za pomocą rozświetlającego pudru mozaikowego przy użyciu średniej wielkości pędzla.

av_ couvrance_mosaic powder_social_post_2_3282770111712_ld 472x472
Odpowiednia rutyna do szybkiego i łatwego retuszu

Odpowiednia rutyna do szybkiego i łatwego retuszu

Jeśli nie masz czasu na konturowanie za pomocą podkładu, jest jeszcze jedna opcja: konturowanie za pomocą pudru.
Jest to prostsze i szybsze rozwiązanie. 
Zamiast ciemnych i jasnych podkładów, użyj brązującego pudru mozaikowego do obszarów, których objętość chcesz zmniejszyć, a transparentnego pudru mozaikowego do obszarów, które wymagają rozjaśnienia w celu stworzenia wrażenia objętości. 

Z tej samej gamy

Nasze rozwiązania do udanego konturowania

Produkty Couvrance przeznaczone do konturowania

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

powrót do góry