Makijaż ukrywający zmęczenie

Spis treści

Makijaż ukrywający zmęczenie

Podczas egzaminów, gdy masz za dużo pracy lub po nocnym wyjściu z przyjaciółmi... W niektóre poranki Twoje odbicie w lustrze emanuje zmęczeniem. Cienie lub matowa cera to oznaki, których widoczność chcielibyśmy zredukować. Dobra wiadomość jest taka, że makijaż może w tym bardzo pomóc. Oto jak.

Dlaczego zmęczenie objawia się na naszej twarzy? 

To niesprawiedliwe, zmęczenie naznacza najbardziej widoczną część naszego ciała: twarz. Cienie, worki pod oczami, poszarzała cera, przebarwienia... Gdy tylko jesteś zmęczona, od razu to widać. Dlaczego? Nasza skóra jest odwodniona, a mikrokrążenie spowolnione. Odnowa komórek jest wolniejsza, a cera wygląda matowo. Oto kroki, które przywrócą Twojej skórze blask.

av_ couvrance_fluid foundation_social_post_1_ld 2 472x472

Gdy odwiedzam wnuki, zawsze mam na sobie makijaż, chcę dla nich dobrze wyglądać

av_maquillage_visage_femme_pinceau_fond-de-teint_1x1 472x472

Jak rozjaśnić swoją cerę? 

Warto pamiętać, że jeszcze przed przejściem do nakładania makijażu należy najpierw oczyścić i nawilżyć skórę. Jest to pierwszy krok do przywrócenia jej blasku. Następnie możemy rozjaśnić cerę, wyrównując ją za pomocą podkładu korygującego we fluidzie. Przeznaczony jest on do wszystkich rodzajów cery, nawet tej najjaśniejszej i najbardziej wrażliwej, i przywróci jej blask cerze w całkowicie naturalny sposób. W tym celu nałóż jego niewielką ilość na opuszki palców. Następnie delikatnie wklep na środek twarzy. Na koniec wygładź skórę w kierunku od środka w kierunku konturów twarzy, nie zapominając o szyi.

Makijaż

Jak ukryć cienie pod oczami?

Oko otoczone jest bardzo cienką skórą. Jest ona bardzo delikatna. Jeśli jesteś zmęczona, krążenie staje się słabsze i pod oczami mogą pojawić się cienie Aby je ukryć, za pomocą cienkiego pędzelka nałóż korektor w sztyfcie, używając odpowiedniego odcienia:

  • jeśli cienie są nieznaczne, użyj beżowego korektora w pędzelku.
  • Jeśli są one niebiesko-fioletowe, użyj żółtego korektora w sztyfcie, który neutralizuje te odcienie.
  • Jeśli masz brązowe kręgi, użyj koralowego korektora w sztyfcie.

Wskazówka: aby wmieszać korektor w ciemne kręgi, lekko wklep do opuszką palca serdecznego. Kolejna rada: nakładaj sztyft na ciemne kręgi, ale także na zacienione miejsca (zagłębienie brody, skrzydełka nosa itp.) lub na drobne niedoskonałości (widoczne żyłki, zaczerwienienia itp.).

Zmniejszanie cieni pod oczami

 

av_maquillage_snapshot_2019_tuto_sensitiveskin_07_3282779058162_1x1 472x472

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Czasem zapominamy, ale ładna cera to również oczy. 

Powiększenie ich pomoże rozjaśnić twarz. Podkreśl oczy cienką kreską trwałej kredki do oczu, nałóż 2-3 warstwy odpornego na rozmazywanie tuszu do rzęs, a na powieki odrobinę pudru– efekt „wow” gwarantowany! 

Makijaż przy opadających powiekach

Odpowiednia rutynapomagające ocieplić cerę

Odpowiednia rutynapomagające ocieplić cerę

Do ocieplenia cery szczególnie przydatna jest jedna technika: użyj pudru mozaikowego lub brązującego, aby narysować po bokach twarzy cyfrę 3. Zacznij od kości policzkowych i przesuwaj się w górę do linii włosów i z powrotem w dół do dolnej części twarzy. Następnie nałóż niewielką ilość na szyję. Dzięki temu wymodelujesz twarz, nadając jej zdrowy blask. 

Z tej samej gamy

Nasze rozwiązania zapewniające zdrowy blask

Produkty Couvrance przeznaczone do rozświetlania twarzy

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

powrót do góry