JAKI PŁYN DO DEMAKIJAŻU WYBRAĆ?

Spis treści

JAKI PŁYN DO DEMAKIJAŻU WYBRAĆ?

Nigdy nie przestaniemy podkreślać, że demakijaż to najważniejszy krok podczas zabiegów pielęgnacyjnych, krok, którego nie powinnaś pomijać w żadnych okolicznościach. Ale wciąż ważne jest stosowanie odpowiednich produktów do usunięcia makijażu i właściwego oczyszczenia skóry. Powinny one zostać dobrane do rodzaju i potrzeb skóry.

av_acne_composition_produit_1x1 472x472

Jakich produktów używać do demakijażu?

Sposobów i metod na usunięcie makijażu jest dziś milion: woda micelarna, żel oczyszczający, mleczko, olejek oczyszczający, pianka oczyszczająca, produkty do spłukiwania, produkty bez spłukiwania, na rano lub na wieczór... Wybór powinien być podyktowany dwoma czynnikami: rodzajem skóry oraz Twoimi preferencjami i przyzwyczajeniami.

Wybór preparatu do demakijażu dostosowanego do mojego typu cery.

Płyn do demakijażu jest jak krem na dzień: musi być dostosowany do rodzaju skóry, aby pomagać zachować jej równowagę i zapobiec starzeniu się skóry. 
W przypadku skóry mieszanej i tłustej lub w przypadku trądziku hormonalnego wybieraj produkty niekomedogenne, aby nie pogarszać stanu skóry. Dobrym rozwiązaniem jest żel lub pianka oczyszczająca. 
Im bardziej sucha skóra, tym bardziej potrzebuje miękkości i lipidów, które ją odżywią. Unikaj produktów, które wymagają spłukiwania, aby nie uszkodzić skóry twardą wodą. Idealne będą płyny do demakijażu lub mleczka oczyszczające bez spłukiwania. 

av_acne_adolescent_nettoyer_visage_1x1 472X472
av_acne_femme_detendu_1x1 472X472

Usuń makijaż w zależności od pory dnia.

Kobiety, które się spieszą, będą prawdopodobnie preferowały produkty bez spłukiwania, takie jak woda micelarna lub płyn oczyszczający, które nakłada się za pomocą wacika (trzymanego między palcami, co zapewnia delikatność), lub płyn oczyszczający bez spłukiwania, który nakłada się bezpośrednio opuszkami palców, aby uzyskać maksymalną skuteczność. Zastosowanie pod prysznicem żelu lub pianki do mycia również oszczędza czas i może zostać łatwo włączone do porannego lub wieczornego codziennego zabiegu oczyszczania.

Wybierz środek do demakijażu zgodnie ze swoimi preferencjami.

Twoje upodobania oczywiście również mają znaczenie: metoda aplikacji, konsystencja produktu, zapach... celem jest przekształcenie tego obowiązkowego kroku w przyjemną chwilę pielęgnacji dla Ciebie i Twojej skóry. Biorąc pod uwagę ogromną różnorodność produktów, masz mnóstwo opcji do wyboru: wodnisty, kremowy, pieniący się, płynny, lżejszy lub cięższy, o określonym stopniu świeżości... Wszystkie te elementy wchodzą w grę przy Twoim wyborze i zależą wyłącznie od Ciebie. Jedna rada: rozpieszczaj się!

 

av_maquillage_mains_demaquillant_1x1 472X472

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Twoja skóra się zmienia, więc i Twoja metoda demakijażu powinna się zmienić!

Z wiekiem skóra staje się coraz bardziej sucha i traci elastyczność. Do wieczornego demakijażu wybierz mleczko oczyszczające dostosowane do rodzaju skóry, które należy nakładać opuszkami palców. Mała wskazówka, gdy pozostaje jeszcze trochę produktu do usunięcia: zwilż chusteczkę wodą termalną, aby delikatnie go usunąć.

Poznaj nasze wskazówki dotyczące demakijażu

Wybór właściwego sposobu nakładania demakijażu

Woda czy mleczko micelarne: wybór właściwego produktu do demakijażu

Woda micelarna

Jest to opcja komfortowa: delikatnie oczyszcza skórę, nadając jej świeżość i oczyszczając, jest odpowiednia do wszystkich rodzajów skóry. Aby jej użyć, nałóż ją na wacik; umieść wacik między palcami (ale nie opuszkami palców, aby zmniejszyć nacisk na skórę) i nie wahaj się usunąć nadmiaru produktu wodą termalną. 

Mleczko oczyszczające

Dzięki bogatej i kremowej konsystencji jest to delikatna metoda dla skóry suchej lub odwodnionej, uzupełniająca skórę podczas jej oczyszczania. Nakłada się go na wacik (trzymany między opuszkami palców), a nadmiar produktu można usunąć chusteczką przed zakończeniem demakijażu lotionem. 

 

powrót do góry