Makijaż u osób z bielactwem i białymi plamami

Spis treści

Makijaż u osób z bielactwem i białymi plamami

Jest to choroba, której przyczyny nie zostały jeszcze ustalone, a rozpoznać ją można po mniej lub bardziej rozległych białych plamach na skórze. Depigmentacja spowodowana bielactwem, nawet jeśli nie jest bolesna, może przeszkadzać w codziennym życiu. Makijaż może pomóc w poprawieniu jej wyglądu.

av_maquillage_femme_vitiligo_creme_1x1 472x472

Makijaż w przypadku bielactwa i białych plam: nawilżanie i ochrona 

Bielactwo jest skutkiem utraty melanocytów - komórek, które syntetyzują melaninę, główny pigment skóry. Chociaż niewiele wiadomo o jego przyczynach, wiadomo, że pewną rolę w powstawaniu i nasilaniu się bielactwa odgrywa słońce. Rzeczywiście, białe plamy – obszary pozbawione pigmentu – są bardzo wrażliwe na działanie promieniowania słonecznego. 

Konieczna jest zatem trwała ochrona obszarów pozbawionych pigmentu. Jeśli masz bielactwo na twarzy i chcesz nałożyć makijaż, zawsze jako bazy używaj kremu lub fluidu z filtrem przeciwsłonecznym SPF50+. 

Jak wybrać ochronę?

Od kilku lat cierpię na bielactwo. Próbowałam już wszystkiego, ale wciąż szukam idealnego produktu, który ukryje białe plamy i wyrówna koloryt skóry...

Angelika, 35 lat

Makijaż w przypadku bielactwa i białych plam: korygowanie i wyrównywanie kolorytu cery

Najbardziej odpowiedni do zamaskowania pozbawionych pigmentu obszarów i dopasowania się do oryginalnego odcienia skóry jest wysoce nasycony pigmentami i zapewniający wysoki stopień krycia kremowy podkład w kompakcie.

Jeśli obszar nie jest zbyt duży, możesz nakładać podkład za pomocą gąbki. Zacznij od wygładzenia, a następnie delikatnego wklepania produktu w białe plamy. Na zakończenie nałóż warstwę transparentnego pudru mozaikowego, aby utrwalić makijaż

Jeśli pozbawione pigmentu miejsca nie są bardzo rozległe, można je przyciemnić kredką do brwi (w kolorze blond przy jasnej skórze, w kolorze brązu, jeśli skóra jest czarna). Połóż kredkę płasko i wypełnij obszar, a następnie wmieszaj za pomocą pędzla, aby uzyskać bardziej naturalny wygląd. Można to zrobić na warstwie kremowego podkładu w kompakcie lub bezpośrednio na skórze.

Jeśli różnica między białymi plamami a oryginalnym odcieniem skóry jest większa, do obszarów pozbawionych pigmentu będziesz potrzebowała kremowego podkładu w kompakcie o ciemniejszym odcieniu. Aby uzyskać bardzo naturalny efekt, dodaj odrobinę zielonego korektora w sztyfcie. Zacznij od nałożenia kremowego podkładu w kompakcie i nałóż opuszką palca niewielką ilość zielonego korektora w sztyfcie. W ten sposób powstały odcień będzie idealnie pasował do odcienia Twojej skóry. Metoda ta jest równie skuteczna na twarzy, jak i na ciele.

Jak korygować i neutralizować drobne niedoskonałości?

 

av_maquillage_femme_vitiligo_1x1 472x472

W przypadku bielactwa i białych plam pomocny może być także dobrej jakości samoopalacz.

Na niektórych obszarach pozbawionych pigmentu, np. takich jak dłonie, trwałe zabarwienie różnicy w odcieniu skóry można uzyskać poprzez użycie samoopalacza.

Białe plamy: długotrwały kolor dzięki samoopalaczowi 

Samoopalacz może być stosowany zarówno na twarz, jak i na ciało, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Nakładaj go pędzlem w kierunku od zewnątrz do wewnątrz pozbawionego pigmentu obszaru, cienkimi i równymi warstwami. Aby nie zaakcentować granicy między obszarami upigmentowanymi i pozbawionymi pigmentu, przetrzyj krawędzie wacikiem. Możesz powtarzać aplikację tyle razy, ile potrzeba, aż uzyskasz odpowiedni odcień i równomierny efekt.
 

Białe plamy: wyrównaj kolor za pomocą kremowego podkładu w kompakcie

Jeśli chcesz uzyskać jeszcze bardziej naturalny efekt, możesz wyrównać skórę za pomocą kremowego podkładu w kompakcie. Produkt pozostaw na około dwie godziny, aby kolor samoopalacza się pojawił, a następnie nałóż krem nawilżający z filtrem przeciwsłonecznym oraz kremowy podkład w kompakcie, po czym utrwal makijaż, nakładając warstwę transparentnego pudru.

Jak się opalać bez słońca?

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Kolor Twojej cery jest teraz równy. Oto, jak upiększyć resztę twarzy.

Najpierw skup się na oczach: delikatnie obrysuj górną powiekę kredką do oczu, aby uzyskać atrakcyjny efekt eyelinera. Na dolnej linii rzęs za pomocą kredki do oczu uzyskasz efekt czarnej konturówki. Na koniec dodaj nieco tuszu do rzęs. Nie zaniedbuj brwi: stanowią one ramę dla oczu, dlatego ważne jest, by nadać im odpowiedni kształt lub wypełnić je kredką do brwi – blond lub brązową, w zależności od Twojego koloru włosów. Makijaż wykończ poprzez nałożenie na usta odrobiny błyszczyka.

Jak wykonać makijaż ust?

Właściwa aplikacja makijażu przy bielactwie i białych plamach

Właściwa aplikacja makijażu przy bielactwie i białych plamach

Gdy masz bielactwo, demakijaż musi być możliwie najdelikatniejszy. Powtarzające się pocieranie skóry może nawet przyczynić się do rozprzestrzeniania się choroby. Aby ją oszczędzić, użyj mleczka oczyszczającego i nakładaj je lekkimi, kolistymi ruchami (nie zapominając o szyi) wykonanymi opuszkami palców. Nadmiar produktu delikatnie usuń chusteczką. Jeśli jesteś fanką płynów micelarnych, używaj płatków kosmetycznych wielokrotnego użytku, które są bardziej miękkie niż płatki jednorazowe. Trzymając płatek kosmetyczny między palcem środkowym a wskazującym, przesuń go po szyi i od środka twarzy do zewnątrz. Palce trzymaj płasko. Te delikatne ruchy sprawiają, że skóra nie będzie nadmiernie obciążona energicznymi gestami.

Z tej samej gamy

Nasze rozwiązania w przypadku bielactwa i białych plam

Produkty przeznaczone do makijażu przy bielactwie i białych plamach

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

Hydrance UV Bogaty krem nawilżający

Hydrance UV Bogaty krem nawilżający

Chroni - Nawilża

powrót do góry