Jak nakładać makijaż na suchą skórę?

Spis treści

Jak nakładać makijaż na suchą skórę?

Napięcie i dyskomfort: jeśli masz suchą skórę, codzienny makijaż może szybko stać się udręką. Twoja cera jest matowa, czasami szorstka, a czasem nawet usiana małymi czerwonymi plamkami? Jeśli masz wrażenie, że podkład się słabo trzyma, być może nie używasz właściwych produktów lub nie stosujesz odpowiedniej pielęgnacji?. Nie martw się. Oto wszystkie nasze porady pomagające w perfekcyjnej aplikacji makijażu, nawet na suchą skórę.

av_maquillage_peau-seche_xerose_1x1 472x472

 

Dlaczego skóra staje się wysuszona?

Czy słyszałaś już o kserozie? Jest to naukowy termin określający suchą skórę. Istnieje kilka powodów tego nieprzyjemnego uczucia. Czynniki chemiczne (mydła itp.) lub atmosferyczne (wiatr, zimno itp.). Wiek też jest czynnikiem wpływającym na suchość skóry. Problem ten dotyka 75% osób powyżej 65. roku życia. Naskórek staje się cieńszy, a odnowa komórek zwalnia. W związku z tym pojawia się pytanie o makijaż. Jak go nakładać, jeśli podkreśla martwy naskórek lub nie aplikuje się dobrze?

Marzę o świetlistej skórze – moja jest tak sucha, że zawsze jest matowa. Próbowałam pudrów perłowych, ale nie wygląda to naturalnie, zwłaszcza w ciągu dnia.

Agnieszka, 33 lata

 

Skóra sucha: pierwszy krok to nawilżanie

Nie każda suchość jest taka sama. Jeśli Twoja skóra jest tylko umiarkowanie sucha, makijaż będzie trzymał się całkiem dobrze i będzie dość łatwy do nałożenia. Jeśli jednak skóra jest bardzo sucha, sytuacja jest bardziej skomplikowana, ponieważ skóra może się łuszczyć. Zacznij od nawilżenia skóry. Krem używany jako baza pod makijaż powinien być dość odżywczy, aby pigmenty makijażu łatwiej się rozprowadzały. W celu dodatkowego wzmocnienia, połącz ten produkt z serum, które zwiększy nawilżenie skóry bez pozostawiania tłustej warstwy. Mała rada: podczas nakładania kremu i serum nie zapominaj o szyi.

av_maquillage_femme_senior_rides_creme_1x1 472x472

Jaki podkład do skóry suchej?

Do makijażu skóry suchej wybierz podkład o wysoce tolerowanej formule. Jeśli Twoje niedoskonałości są niewielkie, zdecyduj się na podkład korygujący we fluidzie. Jeśli są one poważne, wybierz poprawiający komfort kremowy podkład w kompakcie. Pytanie tylko, jak nakładać podkład?

Aby ukryć łuszczące się płatki skóry, użyj gąbki.

Aby ukryć łuszczące się płatki skóry i uniknąć pękania lub oddzielania się podkładu, nakładaj go za pomocą gąbki. Nałóż podkład na grzbiet dłoni i nasącz nim końcówkę gąbki. Następnie nakładaj go małymi pociągnięciami, wygładzając w kierunku na zewnątrz. Wskazówka: w przypadku niedoskonałości (widoczne suche obszary, plamy itp.) wklep miejscowo, aby zwiększyć efekt rozmycia. 

Palcami dla poprawy wyglądu skóry

Nałóż odrobinę podkładu na opuszki palców, następnie umieść go na środku twarzy i rozprowadź w kierunku jej krawędzi oraz szyi. W przypadku miejscowych niedoskonałości wklep podkład, aby wzmocnić efekt korygujący. A jeśli szukasz naturalnego i przejrzystego efektu, nałóż podkład pędzlem.

 

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Jak utrwalić makijaż? 

Makijaż na suchej skórze utrwali puder; nie chodzi tu jednak o matowienie cery, jak w przypadku cery tłustej. Wręcz przeciwnie! Zaleca się poszukiwanie rozwiązań przywracających świetlistość, której tak często brakuje suchej skórze. Rozwiązaniem jest użycie rozświetlającego pudru mozaikowego. Utrwala on makijaż, jednocześnie go rozświetlając. Najlepiej nakładaj go dużym pędzlem na całą twarz. Aby makijaż utrzymał się dłużej, na koniec spryskaj go wodą termalną Avène.

Sucha skóra: podkreśl usta

Nakładanie makijażu na usta może być prawdziwą przyjemnością, a także sposobem na ożywienie uśmiechu. Ale jeśli masz suchą skórę, usta mogą łatwo pierzchnąć. Jeśli tak się dzieje w Twoim przypadku, przed pomalowaniem ust, nałóż na nie odżywczy balsam , aby je nawilżyć i ochronić. A jeśli suchość nie ustępuje, wypróbuj błyszczyk, który nawilży usta, a jednocześnie nada im delikatny kolor, zapewniając naturalny efekt. 

av_ cold cream_nourishing lip balm_3282770142112_social_post_1_hd 472x472

Najlepsze sposoby na usunięcie makijażu z suchej skóry

Demakijaż jest często wykonywany zbyt energicznie. Nie jest to dobre dla suchej skóry. Aby delikatnie usunąć makijaż, nałóż płyn micelarny na płatek kosmetyczny i delikatnie przesuwaj płatek po twarzy w kierunku od środka do zewnątrz twarzy. Jeśli masz bardzo suchą skórę, postaw na odpowiednią konsystencję i połącz mleczko oczyszczające z delikatnym żelem oczyszczającym Avène. Wskazówka: jeśli płatki kosmetyczne są zbyt drażniące, nałóż mleczko oczyszczające opuszkami palców, a nadmiar usuń chusteczką.

Dowiedz się, jak wykonać makijaż ust

Z tej samej gamy

Nasze rozwiązania do makijażu dla skóry suchej

Produkty Couvrance przeznaczone do makijażu skóry suchej

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

Couvrance fluid korygujący naturalny

Couvrance fluid korygujący naturalny

Wyrównuje koloryt skóry - Wzmacnia - Makijaż

Hydrance UV Bogaty krem nawilżający

Hydrance UV Bogaty krem nawilżający

Chroni - Nawilża

powrót do góry