Makijaż: obecny trend to naturalny efekt

Spis treści

Makijaż: obecny trend to naturalny efekt

Konturowanie, technika strobing, glow look, makijaż „bez makijażu”... Jesteście ciekawe tych nowych trendów w makijażu? Nie martw się, te modne określenia używane przez profesjonalistów często odzwierciedlają istniejące techniki modelowania twarzy oraz rozświetlania i wygładzania cery przy zachowaniu naturalności. Czy ze względu na ograniczenia związane z codziennym życiem obawiasz się, że nie uzyskasz udanego efektu? Tworzenie promiennego wyglądu, makijaż, który wygląda, jakby go nie było, czy ekspresowy makijaż... wszystko Ci wyjaśnimy.

Makijaż: zdrowy wygląd w każdych okolicznościach

Obciążenie psychiczne, napięty grafik, stres, brak snu... skóra często odzwierciedla nasz stan fizyczny i psychiczny. Blada cera, cienie pod oczami, rozszerzone pory... Nie zawsze łatwo jest osiągnąć świeżą cerę. Stosując codzienną pielęgnację skóry, możesz pozbyć się szarego wyglądu swojej cery. Oto nasze wskazówki pielęgnacyjne dotyczące zapobiegania zmęczonemu wyglądowi.

Przywracanie cerze zdrowego blasku

av_maquillage_femme_60_creme_miroir_1x1 472x472
av_ couvrance_fluid foundation_social_post_1_ld 2 472x472

Pomaluj się... ale tak, aby wydawało się, że wcale nie masz makijażu

W mediach społecznościowych obecnym trendem jest makijaż „bez makijażu”. Gwiazdy pokazują się au naturel... i dodają nam otuchy, pokazując, że akceptują swoje drobne niedoskonałości. W końcu są takie same, jak my. Czy zatem ich wygląd jest autentyczny, czy też to wszystko to mit? Bo cały ten trend „całkowicie naturalnie” często osiągany jest za pomocą niezwykle subtelnego makijażu. Rzeczywiście można używać lekkiego makijażu i dbać o skórę, aby uzyskać efekt „nagiej”. Jesteśmy tu po to, aby wszystko Ci wyjaśnić. 

Wszystko, co musisz wiedzieć o makijażu „bez makijażu”

Malując się na imprezę, zawsze używam tych samych technik do wykonania makijażu. Jest jednak mnóstwo innych. Jak osiągnąć naturalny wygląd, a jak wygląd bardziej wyrafinowany?

Karolina, 23 lata

Makijaż na imprezę

Najpiękniejsza stylizacja na wyjście na dyskotekę! Makijaż wieczorowy na wieczorne wyjście z przyjaciółmi lub romantyczną kolację nie podlega tym samym zasadom, co makijaż dzienny. Makijaż wieczorowy jest po to, abyś wyglądała jak najlepiej... Powinien więc być bardziej wyrafinowany. Ale oczy smoky eye i odważny kolor szminki nie są obowiązkowe. Naturalny makijaż również może być seksowny. Jak się za to zabrać? Dlaczego makijaż wieczorowy łatwiej się blaknie i jak sprawić, by był trwalszy? Jesteśmy tu po to, aby wszystko Ci wyjaśnić. 

Jak nosić makijaż nocą?

Brak czasu na wykonanie makijażu... co zrobić?

Rano masz tak mało czasu, że pomijasz makijaż? Zostałaś na ostatnią chwilę zaproszona do restauracji? Nie martw się, nie musisz spędzać całych godzin w łazience, aby wyglądać możliwie najlepiej. Nie mówimy tu o nakładaniu makijażu w autobusie, ale o poświęceniu 5 minut na zadbanie o swój wygląd poprzez zastosowanie się do kilku podstawowych wskazówek. Wystarczy kilka przyborów. Na przykład balsam upiększający, który ma tę zaletę, że zastępuje zarówno szminkę, jak i błyszczyk. Nie możesz się zdecydować? Skorzystaj z naszej rady.

Pięciominutowy makijaż

AV_Couvrance_Instagram_Post_Quarter1-2019_Beautifying lip balm red_Low-resolution_1 472x472

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Kolorowe oczy, pyszne usta, złocista cera... wiosna i lato to przede wszystkim blask. Aby to osiągnąć, należy zrobić pewne rzeczy, zaczynając od ochrony przeciwsłonecznej. Stwórz delikatną opaleniznę. Bo granica między złotą skórą a skórą czerwoną, z plamami może być cienka. Ponadto niektóre odcienie powinny być preferowane, a innych (takich jak zielone lub niebieskie cienie do powiek) należy unikać.
W zależności od koloru włosów i odcienia skóry, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem.

Makijaż wiosenno-letni

av_maquillage_visual_winter_holidays_1x1 472x472

Jaki makijaż stosować jesienią i zimą?

Nakładanie makijażu, gdy nadejdą chłodne dni, musi uwzględniać kilka kwestii. Jesienią chcemy zachować opaleniznę, jednak zbyt duża ilość słońca często powoduje problemy skórne (trądzik, brązowe plamy itp.). Zimą bardziej widoczne są zaczerwienienia spowodowane zimnem. Cera jest matowa, ciemne kręgi pod oczami są bardziej widoczne... Nie martw się, nic nie jest nie do pokonania. Oto kilka kluczy do ożywienia cery w czasie deszczowych i zimnych pór roku. 

Makijaż na jesień i zimę

NASZE ODPOWIEDZI NA TWOJE PYTANIA

Stylowy makijaż: pomożemy Ci oddzielić fakty od fikcji

Jest to zarówno prawda, jak i fałsz. To prawda, jeśli nie nakładasz dużo makijażu i wybrałaś bazę pod makijaż, która jest idealnie dopasowana do Twojego typu skóry.
Z drugiej strony, jeśli Twój krem na dzień lub baza pod makijaż nie są dostosowane do Twojej skóry i jeśli makijaż został nałożony w pośpiechu, nie masz gwarancji, że utrzyma się przez cały dzień. Mała rada: zawsze miej swój zestaw do makijażu w pobliżu, aby móc go poprawić.

To nieprawda. Kiedy jesteś opalona, Twoja cera nie jest taka sama. Zimą skóra jest jaśniejsza. Dlatego powinnaś dostosować odcień podkładu do pory roku.

To nieprawda. To prawda, że pocenie się może sprawić, że zaczniesz się martwić o to, że podkład spłynie Ci z twarzy. Wybierz matowy kremowy podkład w kompakcie o wysokim stopniu ochrony. Kremowy podkład w kompakcie jest odporny na wodę i pot.

powrót do góry