Jak zmienić kształt brwi?

Spis treści

Jak zmienić kształt brwi?

Jeśli oczy są zwierciadłem duszy, to brwi są ramą spojrzenia. A kredka do brwi to narzędzie, które pozwoli Ci je podkreślić, a nawet odmłodzić całą twarz. Niezależnie od tego, czy Twoje brwi wymagają zmiany kształtu, wypełnienia czy korekty, oto kilka wskazówek, jak wybrać odpowiedni kolor kredki i jak prawidłowo ją nałożyć.

av_maquillage_femme_senior_rides_1x1 472x472

Kredka do brwi: wybór odpowiedniego odcienia 

Po nawilżeniu twarzy i nałożeniu makijażu, nadszedł czas na udoskonalenie rysów. Makijaż brwi to kluczowy krok: zmiana kształtu brwi nadaje twarzy strukturę i charakter. 

Po intensywnym używaniu pęsety lub po prostu wraz z wiekiem brwi mają tendencję do przerzedzania się. Mogą też być naturalnie jasne lub skąpe, dlatego trzeba je podkreślać. Czasami na brwiach pojawiają się również blizny lub odbarwione miejsca, które chcemy zatuszować. Mogą też czasowo zniknąć, podczas chemioterapii. 

Jak jednak wybrać kredkę do naturalnego wymodelowania brwi? Wszystko, co musisz zrobić to... przyjrzeć się swoim włosom. Jeśli Twoje brwi mają kolor od blond do jasnobrązowego, użyj kredki do brwi w kolorze blond. Jeśli masz brązowe lub ciemne włosy, użyj brązowej kredki do brwi. Kredki te mogą być również przydatne do brody lub skóry głowy w przypadku utraty włosów, a także do przywracania koloru małym odbarwionym obszarom po bielactwie, bliznowcom itp.

Jak nakładać makijaż, krok po kroku

 

Jeśli nie mam czasu na makijaż, nakładam odrobinę tuszu do rzęs i wypełniam brwi – najważniejszą rzecz, która odmładza moje spojrzenie!

Kilka wskazówek przed zmianą kształtu brwi

Zanim rozpoczniesz proces makijażu, musisz znaleźć swoją naturalną linię brwi. 

Weź kredkę i umieść ją pionowo wzdłuż nosa. W tym miejscu zaczyna się brew, w kąciku nosa i wewnętrznym kąciku oka. 
Następnie skieruj ołówek po przekątnej w stronę zewnętrznego kącika oka. W tym miejscu kończy się Twoja brew. 
Teraz zlokalizuj najwyższy punkt brwi: znajduje się on na przekątnej, w jednej linii ze źrenicą. Uwzględnienie górnej części brwi jest bardzo ważne: zapobiega rysowaniu brwi płaskiej, okrągłej lub okalającej.

Jak wykonać makijaż oczu?

av_maquillage_sourcils_crayon_dessiner_1x1 472x472

Modelowanie brwi: efekt naturalny, czy odmładzający?

Niezależnie od tego, czy jest będzie w kolorze blond czy brązu, kredka do brwi to najpewniejszy sposób na uzyskanie naturalnego efektu. I jeszcze mały lifting!

Modelowanie brwi: naturalny efekt 

Zacznij od delikatnego przypudrowania brwi transparentnym lub rozjaśniającym pudrem mozaikowym. Następnie narysuj niewielkie kreski od dołu do góry, naśladując włoski brwiowe i wypełniając wszelkie luki. Ponownie przypudruj, a następnie rozetrzyj za pomocą szczoteczki na kredce do brwi, aby uzyskać naturalny efekt, który nie będzie zbyt ciężki. Jeśli popełnisz błąd, usuń kreski wacikiem z odrobiną podkładu.

Modelowanie brwi: efekt odmładzający

Aby poddać twarz liftingowi bez operacji, wystarczy zmienić kształt brwi. Delikatnie przypudruj je rozświetlającym pudrem mozaikowym, a następnie narysuj drobne kreski od początku do łuku brwi. Następnie ukształtuj ich długość i kontur: podnosząc je, lekko akcentując i wydłużając, unikniesz efektu opadających oczu. Gdy będziesz zadowolona z kształtu linii, ponownie przypudruj brwi, aby utrwalić kredkę, i przeczesz je szczoteczką, aby uzyskać bardziej naturalny efekt.

 

Jaki makijaż nosić w wieku 50 lat?

PRZYJAZNE (I FACHOWE) PORADY

Nawet gdy włoski brwiowe staną się cienkie, z powodu wieku lub leczenia przeciwnowotworowego, możliwe jest zachowanie pięknego kształtu brwi.

Zanim włoski na brwiach się przerzedzą, zrób im zdjęcie w zbliżeniu. Dzięki temu uzyskasz obraz ich pierwotnego kształtu, co pozwoli Ci lepiej je narysować. Jeśli jesteś w trakcie leczenia przeciwnowotworowego, nie wahaj się zacząć ćwiczyć, zanim brwi wypadną i pamiętaj, że ich zniknięcie jest tymczasowe.
Aby zmiana kształtu brwi była całkowicie niezauważalna, możesz wypróbować następującą metodę: najpierw wypełnij brwi kredką do brwi w kolorze blond, a następnie utrwal je transparentnym pudrem mozaikowym. Następnie narysuj drobne, ciemne kreski brązową kredką do brwi i ponownie przypudruj. Połączenie dwóch odcieni kredki tworzy kontrast i uwydatnia brwi, a transparentny puder mozaikowy nadaje im naturalny wygląd. Iluzja będzie doskonała!

Jak nosić makijaż podczas leczenia raka?

Właściwe kroki w celu wymodelowania brwi

Właściwe kroki w celu wymodelowania brwi

Gdy brwi zostaną już wymodelowane kredką i utrwalone pudrem mozaikowym, rozpyl delikatną mgiełkę wody termalnej 20 centymetrów od twarzy, aby przedłużyć trwałość makijażu brwi. 
Nie zapominaj też o etapie demakijażu: jeśli Twoje brwi są rzadkie i delikatne, unikaj pocierania ich wacikiem, a w razie potrzeby zdecyduj się na delikatny demakijaż bezpośrednio opuszkami palców.

Z tej samej gamy

Nasze rozwiązania do modelowania brwi

Produkty Couvrance przeznaczone do makijażu brwi

Couvrance Czarny Tusz do rzęs wysoka tolerancja

Couvrance Czarny Tusz do rzęs wysoka...

Makijaż

Avène woda termalna

Avène woda termalna

Łagodzi - Odbudowuje barierę skórną

Delikatny żel do demakijażu oczu

Delikatny żel do demakijażu oczu

Usuwa makijaż - Łagodzi

powrót do góry